...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MAHSUR KALAN SÜRÜCÜLER GÖREVLİLERLE TARTIŞTI

15 Kasım 2015 - 1.484 kez okunmuş
Ana Sayfa » Şavşat»MAHSUR KALAN SÜRÜCÜLER GÖREVLİLERLE TARTIŞTI
MAHSUR KALAN SÜRÜCÜLER GÖREVLİLERLE TARTIŞTI

KAR, TİPİ, İSYAN, SİNİR, TARTIŞMA

KAR YAĞIŞI YÜZÜNDEN ULAŞIMA KAPANAN YOLDA MAHSUR KALAN SÜRÜCÜLER YOLU AÇMAYA ÇALIŞAN GÖREVLİLERLE TARTIŞTI.

Kar yağışı yüzünden ulaşıma kapanan yolda mahsur kalan sürücüler yolu açmaya çalışan görevlilerle tartıştı. Tartışmanın daha büyük boyutlara gelmesini gazeteci Nurbay Usta’nın tavrı engelledi.

Yaklaşık 300 aracın Şavşat Ardahan Karayolu Bondurukdöven mevkiinde masur kaldığını ve olay yerinde gergin bir bekleyiş olduğunu Yeşil Artvin Ekspres sahibi Orhan Aksakal’dan öğrenen Nurbay Usta Orhan Aksakal’la birlikte olay yerine gitti.

Olay yerinde Karayolları yetkililerine ateş püsküren vatandaşlar Karayollarına ait bir iş makinesinin yolunu keserek araç şoförüne “Ya bu yolu açarsın ya da buradan geriye gidemesin” dedi. Olay yerine haber için giden İHA ve TRT Yurt Haberler Muhabiri gazeteci Nurbay Usta’nın sakin olun ben bu olayı yetkili birimlere hemen şu an aktaracağım, sesinizi duyuracağım, sizin mağduriyetinizi biliyorum, haklıyken haksız duruma düşmeyin, mağduriyetinizin giderilmesi için ne gerekiyorsa yapılacak” gibi sözlerle 3 gündür mahsur kalan vatandaşların bütün tepkilerini kayıt altına alarak ve bu süre içerisinde de yetkililerle görüşerek olayın sakinleşmesini sağladı.

Yolun kendi sorumluluk alanında olmadığını söyledikten sonra olay yerindeki vatandaşların tepkisi üzerine yolu açmaya çalışan iş makinesi sürücüsü yolu bir süre açtıktan sonra olay yerine gelen Şavşat Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından alınarak ilçe merkezine götürüldü.

Artvin’in Şavşat – Ardahan ilçeleri arasındaki karayolunda yolunda 3 gündür mahsur kalan yaklaşık 300 araç sürücüsü, yolu açmaya çalışan Karayolları görevlilerine yolun erken açılması yönünde tartışınca devreye Jandarma ekipleri girdi.
Yolda mahsur kalan sürücüler, karayollarına ait bir iş makinesi sürücüsüyle yolun ulaşıma açılma konusunda tartışma yaşarken; “Şu ana kadar nerdesiniz, siz evinizde sıcak yatağınızda yatarken biz burada mahsur kaldık. Ne bakan var ne eden. Aç susuz buradayız. Ailemiz merak içinde. Araçlarımızın da mazotu bitti. Donmak üzereyiz. Ya bu yolu açacaksınız ya da sizi bırakmıyoruz” dediler.
İş makinesi sürücüsü de söz konusu yolun kendi sorumluluk alanında olmadığını yolu açamayacağını söylemesinin ardından mahsur kalan sürücüler “Bu yolu açtırmadan seni bir yere bırakmayız” dediler.
Yaşanan gerginliğin ardından olay yerine jandarma ekipleri intikal ederken Jandarma iş makinesi sürücüsünü alarak ilçe merkezine getirdi. Karayolları’na ait iş makinesinin şehir merkezine dönmesine izin verilmedi. Jandarmayla da bir süre tartışan şoförler şu an Şavşat Ardahan Karayolunun 25. Km si Bondurukdöven mevkiinde yolun açılmasını bekliyorlar.
Karayolları’nın Ardahan bölgesindeki sorumluluk alanında yaklaşık 300 araç içerisinde çocuklar, yaşlılar ve 3 gündür aç kalan hayvanlarda bulunuyor. Yolun bir an önce açılmasını isteyen vatandaşların tepkisi sürüyor. Sürücüler ve vatandaşlar; “Bize 4 gün süre ile Yazıhaneci Orhan Aksakal ve gazeteci Nurbay Usta ekmeğimizi suyumuzu taşıdılar.Sesimizi duyurdular.Her an yanımızda oldular.Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Sahara dağında mahsur kalan Karın Susuz ilçesi nüfusuna kayıtlı kalp hastası Gültekin Uray’da, “Ben ilaçlarımı kullanamadım. Ankara’yı aradım.Helikopter göndereceklerini söylediler. Bu yolu açmak için bir kepçe gönderemeyenler bana Helikoptermi gönderecekler. Bize Orhan Aksakal ve Nurbay Usta dışında kimse ilgi göstermedi.Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Şavşat-Ardahan Karayolu’nun 25. km’sinde ki mahsur kalan şoförlerin gergin bekleyişi sürüyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek