...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kutlu Doğum Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

14 Nisan 2016 - 1.678 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Kutlu Doğum Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı
Kutlu Doğum Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Kutlu Doğum Haftası İlçemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

İlçemiz Müftülüğü Tarafından Organize Edilen Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Büyük Bir Katılımla Kutlandı

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle 13 Nisan 2016 Çarşamba günü Şavşat Müftüsü İdris Yavuzyiğit, Merkez Kemal Paşa Cami İmam Hatibi Kenan Aksakal, Yeni Cami İmam Hatibi Orhan Topcu ve Müftülük personeli Erol Kara tarafından kamu kurum ve kuruluşlarına, esnaflara ve vatandaşlara gül takdim edildi.

14 Nisan 2016 Perşembe günü ise İlçe Müftülüğü tarafından Şavşat Belediye Düğün Salonu’nda Kur’an Ziyafeti ve Kutlu Doğum Aşı programı düzenlendi.

Programa Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Şavşat Belediye Başkanı Vekili Mehmet Ali Baba, İlçe Emniyet Amiri Eray Çınar, Hopa Müftüsü Selamı Aydın, Borçka Vaizi İlyas Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş, İl Genel Meclisi Üyesi Hasan Temiz,  daire müdürleri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Kutlama programında günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı İlçe Müftüsü İdris Yavuz yiğit yaptı. Yavuzyiğit, Hz. Muhammed’in (S.A.V.) 1442 doğum yılı nedeniyle yaptığı konuşmada, 1989 yılından bu yana, Peygamber sevgisi etrafında Toplumunu bütünleştirmek amacıyla kutlana gelen Kutlu Doğum Haftası ana temasının Hz. Peygamber, kardeşlik hukuku ve kardeşlik ahlakı, birlikte yaşama ahlakının çok önemli olduğunu vurguladı.

Yavuzyiğit konuşmasının devamında; “Peygamber Efendimizi anlatmak birkaç saate sığacak bir iş değil. Peygamber Efendimizin hayatı, dünya görüşü, yaptıkları vermiş olduğu mücadele ve bu mücadelenin şekli, insanlığa sunmuş olduğu sevgi ve merhamet, duygularının önemi ile birlikte yaşamanın ahlakı konularındaki düşünceleri ve bizlere öğrettiği bilgiler çok büyüktür.

Diyanet İşleri Başkanlığımız her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında Kutlu Doğum Haftası programı icra ediyor. Bu hafta münasebetiyle, Türkiye’nin her tarafından Kur’an ve Hz. Peygamber ve birlikte yaşama ahlakı konulu programlar düzenleniyor. Biz de Şavşat Müftülüğü olarak kutlama programı tertip ettik.” dedi. Hz. Muhammed’in kutlu doğumunun yalnızca bizler için değil bütün dünya için en değerli armağan olduğunu belirten Yavuzyiğit, “O, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiş, bütün insanlığa kucak açan bir barış ve sevgi öğretisinin taşıyıcısı olmuştur.”dedi.

Katılımcılar Kur’an-ı Kerim Tilaveti Dinledi

Konuşmanın adından Hopa Müftüsü Selamı Aydın ve Borçka Vaizi İlyas Yıldız tarafından Kur’an-ı Kerim okundu.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti dinletisinin ardından Fahri Yeralmaz, Ömer Bulut, Yüksel Topcu, Kasım Taşdemir, Mustafa Avcıbaş, Gürbüz Temur ve Emrah Çolak tarafından okunan ilahiler, katılımcıların büyük beğenisini kazandı.

Programa katılan Hopa Müftüsü Selami Aydın ve Borçka Vaizi İlyas Yıldız’a Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı ve Şavşat Belediye Başkanı Vekili Mehmet Ali Baba tarafından plaket verildi.

Programın ardından katılımcılara yemek ikram edildi. Yenilen yemeğin ardından program son buldu.

Diğer yandan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri için ilçemize davet edilen Artvin Çoruh Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Ayık, “Hz.Peygamber’in Rehberliğinde Gelin Birlik Olalım” konulu konferansı 18 Nisan 2016 Pazartesi günü vereceği öğrenildi.

Haber – Fotoğraf : Caner Altunkaya

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek