...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1730 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KURUSIKI ATARAK HEDEF VURULMAZ

08 Haziran 2016 - 582 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»KURUSIKI ATARAK HEDEF VURULMAZ
KURUSIKI ATARAK HEDEF VURULMAZ

 

KURUSIKI ATARAK HEDEF VURULMAZ

 

Ermenilerle yaşanan kanlı geçmişimizi sorgulayan ve bizi siyasi manâda mahkûm etmek isteyen ülkeler kervanına Almanya da katıldı.

*

Biz ise, hep yaptığımız gibi işe yaramayacak savunma mekanizmalarıyla kendimizi rahatlatıyoruz. Alman parlamentosunun kararının hukukiliğini, anlamını tartışmak, Almanya’nın geçmişini sorgulamak, yargılamak, yararsız ve anlamsız.

*

“Almanya kendine baksınmış, Yahudileri yakmışmış. Ermeni tehciri döneminde Osmanlı ordularının başkomutanı Alman’mış. Bu işte onların da parmağı varmış…” daha bilmem neler.

*

Almanya soykırım yaptığını kabul etmiş zaten. Hukuki sorumluluğunu çekmiş. 1.Cihan Harbi’ndeki acılarda Almanya kadar, Rusya, Fransa, İngiltere başta olmak üzere birçok ülkenin de günahı var.

*

Tamam, bunları biliyoruz, söylüyoruz da neye yarıyor. Geçmişte Fransa benzer bir tasarıyı geçirdiğinde;”Eyy Fransa, Cezayir’i unutma…” diye günlerce bağırdık.

*

APO İtalya’da korunup kollanırken İtalyan başbakanı D’Allema’ya “DALLAMA” diye saydırıp durduk. “Sonu “-lini, -lona” ile bitiyor, demek İtalyan malıdır.” diyerek Kayseri-Konya menşeli yerli ürünleri boykot ettik.

*

Şunda hemfikiriz. Parlamentoların böyle bir karar alma yetkisi yok. Soykırım kararı, ancak mahkemeler tarafından verilebilir. Ama bu kafada gidersek yakında uluslararası mahkemelerden de hukuka uygun olmasa da böyle bir karar çıkar. Onun sonuçları ise böyle afra tafralarla geçiştirilemez.

*
Başımıza gelen ve  hep başkalarını suçlayarak avunduğumuz olayların gerçek sorumlusu biziz arkadaşlar.

*

1 Kasım 2015 seçimlerinden sonra; ”Yurtdışı Oyların Söyledikleri” başlıklı bir yazı yazmış, buralardaki oy oranlarını değerlendirmiştim. Yurt dışındaki seçmenlerin Türkiye’yi umursamadıklarını, Türkiye’de olan bitenlerle ilgilenmediklerini, anayurtlarının kim tarafından nasıl yönetileceklerini umursamadıklarını belirtmiştim. Bunun tehlikesine dikkat çekmek amacındaydım.

*

Yazık ki yanılmadım. Önce o ülkedeki Türk kökenli parlamenterlere bakalım. On bir kişi birden “evet” oyu kullandı.  Bir tanesi dışında hepsi sol kökenli partilerden seçilmişler.

*

İlk tespit: Almanya’daki sağ kökenli seçmen çoğunluğu, Türkiye’deki akrabalarının ve zihniyet ortaklarının aksine Almanya’da solculara oy veriyorlar. Yani çoğunluk oldukları yerde SAĞCI, azınlık oldukları yerde SOLCU oluyorlar. Bu ciddi bir ikiyüzlülüktür.

*

Seversin sevmezsin, ayrı konu. Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, bu tasarı öncesi Almanya’da protesto gösterisi düzenledi. Oradaki soydaş,dindaşlarımızdan kaç kişi destekledi onu?

*

Birilerinin yere göğe koyamadığı, her seçimde Almanya’daki seçmeni tavlamak için oraya sefer düzenleyen Cumhurbaşkanı  neden gitmedi Almanya’ya? Kenya ile aramızdaki ilişkiler daha mı önemliydi yani? Ya diğer siyasi parti liderleri? Ayakları kınalı mıydı?

*

Bu tablodan çıkacak sonuç buydu. Kimse bizim “Büyük devlet” masallarımızı iplemiyor artık. Birkaç gün artislik yaptıktan sonra  susup oturacağımızı biliyor ve  halimize gülüyorlar.

*

Mabadını Mersedesten BMV’den, AUDİ’den kaldıramayan hatta bunlara sahip olmak için dini bile yamultanlar, Alman büyükelçiliği önünde mehter takımı ile protesto düzenletiyorlar şimdi. Kılıç kalkan ekibini de çağırın  avurların ödü patlasın bari(!)

*
Büyük devletseniz, milletseniz, üretiminde hiç katkınız olmayan lüks otomobille, son model cep telefonuyla, betonunun bile çoğu yabancılara ait havaalanıyla övünmeyeceksiniz. Bu uluslar arası maskaralıklara maskaralıklara, maskaralıkla cevap vermeyeceksiniz.

*
Üretmedikçe hiçbir halt olamazsınız.

*
İnin o araçlardan, kırın o telefonları eğer adamsanız. Çekin Alman bankalarındaki paranızı.
Çekin oradaki 3.5 milyon vatandaşımızı… Kaliteden(!) yorulup Gâvur ellerine kaçan mültecileri pazarlık konusu yapmayın  eğer samimiyseniz.

*
Karnınız bile İsrail tohumuyla doyuyorken  Yahudileri durmadan Müslüman soykırımıyla suçlamanın, Somalı vatandaşı bile “İsrail dölü” diye kıçını tekmeleyip kovalamanın ne yararı oldu?
*
Şimdi de Almanya’yı Yahudileri yakmış diye suçluyorsunuz. Düne kadar “Eline sağlık Hitler” diyenler de sizdiniz.

*
Gidin işinize…

 

SALİH ALTUN

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek