...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kurtlar Vadisi Dizisinin Senaristleri Şavşat’ta

26 Mayıs 2016 - 1.243 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Kurtlar Vadisi Dizisinin Senaristleri Şavşat’ta
Kurtlar Vadisi Dizisinin Senaristleri Şavşat’ta

Kurtlar Vadisi Dizisinin Senaristleri Şavşat’ta

Edebiyatımızın Seçkin Yazarları Sinan Yağmur, Mustafa Çevik ve Ahmet Turgut İlçemizdeki Ortaöğretim Öğrencileriyle Söyleşide Buluştu

Artvin Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şavşat Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonu ile “Yazarlar Okuyucuyla Buluşuyor” Etkinliğinde Türk Edebiyatının Seçkin yazarlarından Ahmet Turgut, Mustafa Çevik ve İkinci gün ise Sinan Yağmur Şavşat’ta Ortaöğretim Öğrencileriyle Buluştu

Şavşat Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen söyleşiye Şavşat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş, Milli Eğitim Şube Müdürleri Soner Gögerçin ve Fatih Bilici, İlçe Müftüsü İdris Yavuzyiğit, okul müdürleri, yazarlar Sinan Yağmur, Ahmet Turgut ve Mustafa Çevik, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yazarların biyografisinin okunmasıyla devam eden etkinlikte konuk yazarlar Ahmet Turgut ve Mustafa Çevik, konuşmalar yaparak okumanın insan hayatındaki yeri ve önemini değerlendirdiler. Yazarlar; Artvin’in okuma yazma oranı ile Türkiye’de önde gelen şehirlerin başında geldiğini ve örnek bir şehir olduğunu, Şavşat’ın da yine Cıttaslow ünvanına sahip bir ilçe olduğunu belirterek öğrencilere kitap okuma sevgisini ve kültürünü aşılamak amacıyla ilçeye geldiklerini söylediler.

Öğrencilere bol bol kitap okumaları gerektiğinin tavsiyesinde bulunan yazarlar, etkinliğin son bölümünde öğrencilerle soru cevap şeklinde diyalog kurdular.

Yazarlar, hayat hikâyelerinden kesitler anlatarak öğrencilerin sorularını yanıtladılar. Yazarlar, öğrencilere kendilerini doğru anlatmak ve kendilerini insan ilişkilerinde sağlıklı diyalog kurabilmek için bol bol kitap okumaları tavsiyelerinde bulundular.

Şavşat Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş ise söyleşi ile ilgili yaptığı açıklamada; Türk Edebiyatının seçkin ve değerli yazarlarını Şavşat’ta görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yazarlara çeşitli hediyeler takdim etti.

Söyleşi, yazarlar, öğretmenler ve öğrenciler ile birlikte hatıra fotoğrafı çekiminin ardından son buldu.

Sinan Yağmur Şavşat’ta Öğrencilerle Buluştu

Türk Edebiyatının seçkin yazarlarından Sinan Yağmur, “Yazarlar Okuyucuyla Buluşuyor” etkinliğinin ikinci gününde öğrencilerle bir araya geldi.

Türkiye’nin en çok satılan kitapları arasında yer alan “Aşkın Gözyaşları” yazarı ve Mevlana aşığı Sinan Yağmur, Şavşat’a gelerek ortaöğretim öğrencileri ile söyleşide buluştu.

Şavşat Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan yazar Yağmur, yaklaşık iki ay önce Artvin’e gelerek okullarda öğrencilerle kitap okumak üzerine çeşitli söyleşiler gerçekleştirdiğini söyledi. “Bu söyleşilerde kalemleri keskin, yürekleri derin olan öğrencilerimizi gördüm. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yaptığımız ortak çalışma neticesinde il ve ilçelerdeki okullarımızla yaklaşık 40 öğrencimizin şair ve yazarlığa yatkın olduğunu tespit ettik. Bu çalışma kapsamında Türk edebiyatımızın seçkin yazarlarından Ahmet Turgut ile Mustafa Çevik’i siz değerli öğrencilerimizle buluşturduk. Bugün Şavşat’tayız. Siz öğrenci kardeşlerimizle buluşarak öğrencilerimize kitap sevgisi aşılamak istedik.” Dedi.

Yazar Sinan Yağmur, iki yazar arkadaşı ve kendisinin Ekim ayında çıkaracağı yeni kitaplarının galasını Artvin’de yapmak istediklerinin müjdesini verdi.

Söyleşi, yazarlar, öğretmenler ve öğrenciler ile birlikte çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

 

Haber: Caner Altunkaya

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek