...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KUDÜS

12 Aralık 2017 - 661 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»KUDÜS
KUDÜS

KUDÜS

ABD Başkanı Donald Trump’ın  bütün dünyayı karşısına alarak Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul ettiğini açıklaması ve Amerikan büyükelçiliğini  Telaviv den Kudüs e taşıma emri vermesinin  yankıları sürüyor. Uzun yıllardan beri barış ve huzura hasret kalmış bölge şimdi  daha da ateşe atılmış,  kan ve gözyaşına  terk edilmiştir. Eskilerin deyimiyle bir deli bir kuyuya bir taş atar ve kırk kişi ayıklayamazmış, şimdi  bu tamamen buna benzedi.

Dünyamızda her devirde her zaman bir deli, bir çılgın çıkmış ve dünyayı  ateşe vermiş , binlerce insanın yok olmasına sebep olmuşlardır. Bir devirde bir Neron çıkmış Roma yı ateşe vermiş , bir devirde Hitler çıkmış, Stalin çıkmış, Saddam çıkmış dünyayı kaosa sürüklemiş insanlığın canına okumuşlardır. Şu anda da onların yerini bu Trump denen çılgın almıştır. Zaten bu adamın ABD  Başkanı seçilmesi bile bir sürpriz olmuş , başta ABD olmak üzere ülkemizde de ve bütün dünyada  bir şaşkınlık yaratmıştır. Clintın un  bundan iki misli daha seçim harcamaları yapma-sına rağmen  bu adamın başkan olması  herkeste büyük bir şok etkisi yapmış, o da sanki  başta ABD olmak üzere bütün insanlardan intikam almak  için böyle çılgın kararlar almaya başlamıştır. Bunun en başında da daha seçilmeden önce Yahudilere vermiş olduğu Kudüs un İsrail in başkent olması sözünü şimdi yerine getiriyor olmalı. Zaten ABD’de  ekonomiyi ve siyasi yapıyı elinde bulunduran ve güçlü bir lobiye sahip olan Yahudiler onlara istediğini yaptırmaktadırlar. Başta kendi halkı olmak üzere kongre ve içerdeki muhalefetle ve çevresiyle bile kavgalı olan bu adam gündemi başka bir tarafa çekerek böyle çılgınca bir karar almıştır. Tam gelen gideni aratır misali  Trump  şimdi suya sabuna dokunmayan  Obama yı bile aratır olmuştur. Eğer biz gerekli tedbirimizi almazsak bu adamın bu defa Ermenilere yaranmak için Nisan ayında  bizi suçlayarak ‘soykırım’ iddiasında bile bulunabilir. Böyle bir çılgından her şey beklenir.

Zaman şimdi ABD nin istediği BOP(Büyük Ortadoğu projesi) ve Yahudilerin istediği vaat edilmiş topraklara (Nilden Fırat a) kadar yerlerde kurulması istenen Büyük İsrail hedefine doğru işlemektedir. Arap baharı diye sundukları  bir kandırmayla Libya dan başlayarak Sudan Mısır Irak ve son olara ta Suriye de ortaya konan insanlık dramı binlerce insanın ölümüne binlerce insanın evlerinden yurtlarından  kaçmasına sebep olmuş, Ortadoğu tam bir kaosun ve savaşın ortasına terk edilmiştir. İngilizler daha  1917 yılında Kudüsü işgal etmiş 1948 yılında da İsrail devletinin kurulmasını sağlayarak Orta doğuyu  bir felaketin kucağına  atmışlardır. Kudüs Hırıstiyanlar  içinde kutsal olmasına rağmen  birkaç ufak kınama dışında hiçbir Avrupa ülkesinden   ve bilhassa  Papa dan doğru dürüst bir ses çıkmaması  onların Kudüs e verdikleri önemi  ve  bilhassa İslam düşmanlığını ortaya koymaya yetmiştir bile.

Arap ülkelerini ele alırsak onlarda bir başka alem  her kafadan başka bir ses çıkmakta. Bir türlü bir araya gelip birlik olamıyorlar. Başardıkları ve en iyi anlaştıkları    konu, bir türlü yıllardan beri bir araya gelememiş olmalarıdır. Arabistan tam ABD’nin   dümen kuyruğuna girmiş Prensler arasında ki taht kavgalarıyla uğraşırken, öte yandan İran hala dünyaya Şiiliği yaymaya ve bilhassa İslam alemine Şiiliği hakim kılma davasının peşindedir. Hasılı 22 Arap ülkesi parçalanmış durumdadır. Yine her şeye rağmen iş tamamıyla Türkiye’ye  düşmektedir.. Ülkemiz Filistin ve Kudüs için yırtınmakta, çırpınmakta ve her defasında da  kimseden destek görmeyip hem yalnız kalmaktadır. Şimdi ilk iş  yarın yapılacak İslam  ülkeleri ortak toplantısında ortak bir karar alınarak hemen bir bağımsız Filistin devletinin kurulmasını sağlamaktır. Herkes,  bilhassa İslam ülkeleri de  buna destek vermelidir.

İkincisi ve bir diğeri önemli adım da hemen Ayasofyanın  tez zamanda tekrar ibadete açılmasıdır. İçten ve dıştan gelecek engellemelere ve itirazlara hiç itibar edilmemelidir. Bu kararı alırken Avrupa yı  da  kimseyi de dinlememek lazım. Zaten bizi AB ye almıyorlar, diğer yandan  bütün Avrupa da İslam düşmanlığı tırmanırken onlara vereceğimiz en iyi karşılık bu olacaktır kanaatindeyim. Aynı şekilde içerde de karşı çıkanlar olacaktır, ama onlara da şunu söylemek istiyorum, korkmasınlar  Ayasofya ibadete açılırsa ülkemize ne şeriat gelir,  nede laiklik elden gider  rahat olsunlar. En kısa zamanda bunların uygulamaya konulmasının sanırım,  ülkemizdeki insanların çoğunu memnun edeceğine inanmaktayım. Dileğimiz bu yanlıştan dönülmesi ve Kudüsün ve orada  yaşayan Müslüman kardeşlerimizin göz yaşlarının bir an evvel dinmesidir.

Sağlık ve esenlik dileklerimle.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek