...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Köyümde Yaşamak İçin Bir ‘SÜRÜ’ Nedenim Var

17 Kasım 2020 - 82 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»“Köyümde Yaşamak İçin Bir ‘SÜRÜ’ Nedenim Var
“Köyümde Yaşamak İçin Bir ‘SÜRÜ’ Nedenim Var

Artvin Valiliği ile ve Ziraat Bankası arasında Artvin’de küçükbaş hayvan sayısının arttırılması amacıyla hazırlanan ‘’ Köyümde Yaşamak İçin Bir ” Sürü”Nedenim Var Projesi’nin işbirliği protokolü imzalandı.

Artvin Valiliği ile ve Ziraat Bankası arasında Artvin’de küçükbaş hayvan sayısının arttırılması amacıyla hazırlanan ‘’ Köyümde Yaşamak İçin Bir ” Sürü” Nedenim Var Projesi’nin işbirliği protokolü imzalandı.

Valilik Çoruh Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza töreni, Vali Yılmaz Doruk ile Ziraat Bankası Rize Bölge Yöneticisi İbrahim Seyfioğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Vali Doruk, imza töreninde yaptığı konuşmada, projenin Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ziraat Bankası işbirliğinde gerçekleştirildiğini söyledi.

Projenin bölgede küçükbaş hayvancılığa önemli bir ivme kazandıracağına dikkati çeken Doruk, şunları kaydetti:

“Artvin merkez ve ilçelerinde, gerçekleştirilecek olan “Köyümde Yaşamak İçin Bir ” Sürü” Nedenim Var Projesi” ile küçükbaş hayvancılık konusunda faaliyet gösteren işletme ölçeklerinin büyütülmesi, küçükbaş hayvan varlığının arttırılması, atıl işletmelerin ve kullanılmayan çayırmera alanlarının tekrar üretime kazandırılması, Hemşin ve Sakız Koyun ırklarıyla bölgesel kalkınmanın sağlanması ve köyden kente göçün azaltılması amaçlanmaktadır. Projemizin bölgemiz hayvancılığına hayırlar getirmesini temenni ediyoruz” dedi.

Ziraat Bankası Rize Bölge Yöneticisi İbrahim Seyfioğlu ise “Bu proje ile Ziraat Bankası, Küçükbaş Hayvancılık Üretimi kapsamında Yatırım ve İşletme Kredisi kullanılmasını teşvik ederek Artvin ilindeki küçükbaş hayvan sayısının artırılması, küçükbaş hayvancılık yapan ve asgari 100 (yüz) baş kapasiteli ağıla sahip olan işletmelerin hayvan sayılarını asgari 100 başa çıkarmak, 100 baş üzeri işletmelerde ise kapasiteyi arttırmayı amaçlamaktadır. Bu protokol kapsamında müşteriler, azami 150.000 TL’ ye kadar hayvan alım bedellerinin (öz kaynak katkısı aranmadan) tamamına 7 yıl vadeli yatırım kredisi kullanabilecektir. Küçük ölçekli işletmelerimizin teminat sorununu gidermek amacıyla müşterilerimiz bu krediden kefalet karşılığı faydalanabilecek olup uygun artların sağlanması halinde bu kredinin 100.000 TL’ye kadar olan kısmı Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından sübvanse edilecektir. “ diye konuştu.

Konuşmaların ardından taraflar imzaladıkları protokol dos yalarını birbirlerine takdim etti.Öte yandan imza töreninde Tarım ve Orman Müdürü Dursun Okur ile Artvin Ziraat Bankası Müdürü Levent Kahveci hazır bulundu.  

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek