...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Köyde İftar Çadırı Kuruldu

23 Haziran 2017 - 908 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Köyde İftar Çadırı Kuruldu
Köyde İftar Çadırı Kuruldu

Köyde İftar Çadırı Kuruldu

Köyde Kurulan İftar Sofrasında İlçe Protokolü İle Köylüler Bir Araya Geldi

Şavşat’a bağlı Tepeköyünde kurulan iftar sofrasında ilçe protokolü ile köylü vatandaşlar bir araya geldi.

Şavşat’a bağlı Tepeköy Köyünde kurulan iftar sofrası ilçe protokolü ile köylü vatandaşlar bir arada iftar açtı.

Tepeköy Köyü Muhtarlığı tarafından organize edilen iftar programına Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, İlçe Emniyet Amiri İsmail Katı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran, İlçe Müftüsü İrfan Şafak, İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Temiz ve Ertan Turan, diğer daire amirleri ve köylü vatandaşlar katıldı.

Köy meydanında hazırlanan ve köy muhtarlığının masraflarını üstlendiği iftar yemeği ile birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi amaçlandı.

Köy Muhtarı Davut Karaaslan ilçe protokolünün  ve köylülerin iftar yemeğine büyük bir çoğunlukta katılmasından duymuş olduğu memnu-niyeti dile getirdi.

Muhtar Karaaslan, bu geleneği her ramazanda yaşatmaya çalışıyoruz. Bu geleneğimiz ile köy halkımızla ilçemiz idarecilerinin bir araya gelmesi ramazanın özelliklerine ve güzelliğine yakışır bir şekilde rama-zan ayının coşkusunu birlikte yaşamamıza neden oluyor.

Davetlilerini iftar sofrasının kurulduğu köy meydanı girişin de karşılayan Muhtar Davut Karaaslan, köyümüzde birbiri-ne küs vatandaşlarımız varsa bunları da ramazan ayında barışmalarını sağlayarak güzel bir birlik beraberlik örneği gösteriyoruz. Hep birlikte açılan iftar sonrası çaylar içiliyor hoş bir sohbet oluşturuluyor. Köylü gençlerin servis yaptığı iftar sofrası, daha sonra kılınan namazlarla vatandaşlar huzurlu ve mutlu bir şekilde evlerine gidiyorlar şeklinde ifade etti.

Köylü vatandaşlarda ilçenin idarecileri ve komşuları ile birlikte iftar sofrasına oturmanın mutluluğunu yaşarken Muhtarları Davut Karaaslan’a teşekkür ettiler. Köylü vatandaşlar, “bu iftar sofrası köylü vatandaşların birbiri ve idareciler ile kaynaşmasına daha yakın olmasına imkan sağladı. Oldukça memnun olduk” dediler.

Yaklaşık 350 kişinin katılmış olduğu iftar yemeği İlçe Müftüsü İrfan Şafak’ın yaptırmış olduğu dualarla sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek