...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Köy Müzesine Her Geçen Yıl Yerli Ve Yabancı Turistler Yoğun İlgi Gösteriyor

02 Ekim 2019 - 147 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Köy Müzesine Her Geçen Yıl Yerli Ve Yabancı Turistler Yoğun İlgi Gösteriyor
Köy Müzesine Her Geçen Yıl Yerli Ve Yabancı Turistler Yoğun İlgi Gösteriyor

Köy Müzesine Her Geçen Yıl Yerli Ve Yabancı Turistler Yoğun İlgi Gösteriyor

Şavşat’a bağlı Tepeköy Köyünde yer alan geçmiş kültüre ait her şeyi bulabileceğiniz bir mekan olan Tepeköy yaşam kültürü müzesi her geçen yıl yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekmeye devam ediyor.

Geçmişte Şavşat’taki insanlar insanlar tarafından kullanılan malzemelerin sergilendiği, Tepeköy Geleneksel Yaşam Kültürü müzesi, geçmiş kültürün teknolojik gelişmelerle kaybolmaya yüz tutmasını önlemek üzere oluşturulmuş, geçmiş kültüre ait her şeyi bulabileceğiniz bir mekan.

Şavşat Kaymakamlığı ve Tepeköy köyü muhtarlığı işbirliği ile köyde bulunan okul binası düzenlenerek Geleneksel Yaşam Kültürü müzesi olarak 2015 yılında hayata geçirilmişti. Acılan müzeyle aile ve kültürel değerlerin korunmasına ve geliştirilmesine katkı sağlamak üzere; köyden kente göç ve teknolojik gelişmeler nedeniyle kullanım alanını kaybetmiş, kaybolmaya yüz tutmuş olan kültürel yaşam değerlerinin bir geleneksel yaşam kültürü müzesi oluşturmak yoluyla sergilenmesi, yaşatılması, genç nesillere ve gelecek kuşaklara aktarılması amaçlanıyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek