...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1754 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kokuyoruz, Yarınlardan Korkuyoruz

12 Aralık 2017 - 615 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Kokuyoruz, Yarınlardan Korkuyoruz
Kokuyoruz, Yarınlardan Korkuyoruz

Kokuyoruz, Yarınlardan Korkuyoruz

Asırlar öncesinden bugüne eski nesil, hep yeni neslin bozulduğundan şikayetçi olmuştur. Bu, büyük ölçüde gençken yaptıklarını unutanların gençlere yaptığı en büyük haksızlıklardan biridir. Gençlerin yaşlılardan daha hareketli, yaşları gereği delikanlılıkları gereği, daha kural tanımaz oldukları bir gerçektir. Ancak konu bozulma olduğunda iş değişir. Çünkü ve maalesef bozulma olgun yaştakilerde gençlere göre daha fazladır.
Şu an ülkemizde bir zamanlar hayal bile edemeyeceğimiz bir bozulma yaşanmakta. Yalanlar, talanlar, yolsuzluklar dört yandan yağmur gibi yağmakta üstümüze.
Bunların hiçbiri, gençlerin günahı değil. Ülkemizi bu duruma her şeyi bildiklerini sanan, kimseyle istişare etmeyen, şeytanın lanetlenmesine neden olan kibir illetiyle donanmış bir kadro yönetmekte.
Bu ülkede cami sayımız artıyor, din görevlisi sayımız artıyor, okullarda dini müfredat artıyor, imam hatip lisesi sayısı, ilahiyat fakültesi sayısı ar-tıyor. Biçime aldanacak olursak dindar kisveli insanlar da hayli çoğaldı. Ancak hemen herkesin kabul ettiği bir gerçek var ki o da inancın işinin boşaldığı.
Doğal olarak dindarlaşan bir toplumda yolsuzluğun, yoksulluğun, ahlaksızlığın, yalanın, talanın azalması gerekirken inadına çoğalmakta. Artık kimse, “Bu adam Müslüman adamdır, öyle şey yapmaz. “ demiyor, diyemiyor.
Müslüman maskesiyle ve dilden öteye gitmeyen İslami söylemlerle vatandaşın gönlünü ve oyunu alanlar bütün kutsal değerlerin içini bo-şalttılar. Her gün gelen şehitler yazık ki yalnız ateşin düştüğü yürekleri yakıyor. Diğer insanlar için haber değeri olması ancak sayının çok olma-sıyla mümkün. İnsanlar bu ülkede yaşan hiçbir şeye şaşırmıyor artık. “Bu kadarı da olmaz!” diyebileceğimiz şey kalmadı artık. Çünkü bu memlekette en akla uymayan, en ahlaka uymayan şeyler oluyor ve bunlar bizi şaşırtmıyor.
En köklü eğitim kurumu aile, ekonomik bozulma ve gelir adaletsizliği oranında bo-zuldu. İkinci eğitim kurumu, camiler, bütün yükün yoksul müminlere yüklendiği, büyük günahkarların günahlarının yıkandığı yerlere dönüştürüldü. Okullar derseniz, akşam rüya görüp sabah tepeden inme yöntem dayatanların elinde yaz-boz tahtası artık.
Böyle bir ortamda vicdanı olan herkesin, ama özellikle gençlerin kafası hayli karışık. Gelecek kaygısıyla, giderek azalan umut-larıyla ayakta durmaya çalışıyorlar. Bizse yıllardır onlara en büyük yalanı söyledik.” Her şey daha güzel olacak.” dedik. Maalesef bu anlayışla, bu ahlaki bozulmayla toplumun çoğunluğunu oluşturan bu insan yapısıyla hiçbir şey daha güzel olmayacak, olama-yacak.
Bu yurdun bu milletin kendisini gerçekten seven, onun dertleriyle dertlenen, uykusu kaçan, vatanı çıkarsız seven, bilgili, yetenekli kadrolara ihtiyacı var.
Yalnız karanlığa küfreden, yalnız gördüklerini eleştiren değil, geceye ışık yakan; çözüm yolları üreten gerçek dostlara ihtiyacı var.
Görmemeye, duymamaya yeminli olan, yüreğini ve beynini midesinin emrine vermiş menfaat kullarına gelince…
Onların bu memlekete verdikleri zarar, göz yumdukları suçluların, günahkârların vebalinden daha derin ve daha şifasız bir derttir. Onlar yarınki bir gün GÜÇLÜ SUÇLULAR gibi; “Bilmiyorduk, görmedik, duymadık, tövbe-estağfurullah…!” diyerek bu günahtan sıyrılamazlar.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek