...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kocatepe : “Çocuklarımız Bizlerin En Değerli Hazinesidir”

21 Kasım 2015 - 864 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Kocatepe : “Çocuklarımız Bizlerin En Değerli Hazinesidir”
Kocatepe : “Çocuklarımız Bizlerin En Değerli Hazinesidir”

Kocatepe : “Çocuklarımız Bizlerin En Değerli Hazinesidir”

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, 20 Kasım ‘Dünya Çocuk Hakları’ günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Çocukların, geleceğin teminatı olduğunu belirten Başkan Kocatepe, “”Bütün çocuklar öncelikle sağlık, eğitim ve diğer tüm imkânlardan yararlanma, barış ve mutlu bir dünyada hayatın tüm güzelliklerini yaşama hakkına sahiptir. Çocuklarımızın haklarını koruyarak onlara daha güzel ve yaşanılır bir dünya sunmalıyız. Çünkü çocuklarımız bizlerin geleceği, yarınları ve en değerli hazinemizdir. Çocuklarımızın sağlıklı, güçlü, bilgili, yetenekli olması milletimizin varlığının en büyük güvencesidir” dedi.

Belediye Başkanı Kocatepe, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Dünya Çocuk Hakları Günü, çocuklar arasında ortak duygular oluşmasını, milletlerin barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesini amaçlamaktadır. Çocuk hakları; kanunen ve ahlaki olarak dünya üzerindeki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu eğitim, sağlık, yaşama, barınma, fiziksel, psikolojik veya cinsel sömürüye karşı korunma gibi haklarının hepsini birden tanımlamakta kullanılan evrensel bir kavramdır ve mücadele edilmesi gereken önemli bir konudur. Çocuklarımızın topluma kazandırılması, ülkeye ve insanlığa yararlı bireyler olarak yetiştirilmesi hepimizin ortak sorumluluğudur.

Dünyada Kutlanan Tek Çocuk Bayramı Bizde

20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda kabul edilen “Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesi” ayrım gözetmeden her çocuğun sahip olduğu hakları sıralamakta ve güvence altına almaktadır. Türkiye bu sözleşmeyi 1990 yılında imzalamış ve iç hukukun bir parçası haline getirmiştir. Sözleşmenin kabulü olan 20 Kasım her yıl “Dünya Çocuk Hakları Günü” olarak tüm dünyada kutlandığı gibi ülkemizde de kutlanmaktadır.

Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin altına imza atan ilk ülkelerden biri olan Türkiye çocuklara büyük önem vermektedir. Büyük önder Atatürk’ün yüce Meclisin açılış gününü çocuklara bayram olarak hediye etmesi ve bu anlamlı günün halen dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olması bunun önemli bir göstergesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle “Dünya Çocuk Hakları Günü” ‘nü kutluyor, tüm çocuklarımızın gözlerinden öpüyor, sevgi ve barış dolu bir yaşam diliyorum.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek