...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kışla İlçemizi Ziyaret Etti

05 Mayıs 2016 - 980 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Kışla İlçemizi Ziyaret Etti
Kışla İlçemizi Ziyaret Etti

Kışla İlçemizi Ziyaret Etti

Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla Şavşat’ta Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, 2 Mayıs 2016 Pazartesi günü ilçemize bağlı Meydancık Beldesinde bir toplantı yaptı. Tarım teşvikleri ile ilgili ve özellikle yaban mersini (diğer isimleri ile likapa, yöresel adı ile mosvi, mavi yemiş) bahçelerinin oluşturulması için yapılan toplantıya Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Tarım İl Müdürü İshak Hacıkamiloğlu, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, muhtarlara ve vatandaşlara hükümetin tarım teşvikleri ile ilgili özellikle yöremizin iklim ve bitki örtüsüne uygun Yaban Mersini üretimi hakkında bilgi verdi.

Milletvekili Kışla, “Bir Dönüm Çay Bahçesinden Elde Edilen Gelirin On Katını Elde Etmek Mümkün.”

Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla yaban mersini meyvesinin üretimi ile ilgili “Bir dönüm çay bahçesinden elde edilen gelirin on katını elde etmek mümkün. Proje ile Türkiye’nin yaban mersini yetiştiriciliğine uygun doğal ortamlarından biri olan Artvin’in boş tarım alanlarının en iyi şekilde değerlendirilmesi amaçlandı. Bölgedeki sivil toplum kuruluşlarına proje üretimi konusunda örnek olunması, ormanlar üzerindeki baskının ve köyden kente göçün azalması yine projenin hedefleri arasında yer almaktadır ”diyerek katılımcıların Tarım Bakanlığından teşvik kredileri almaları için yörede yaban mersini (yöresel adı ile mosvi, mavi yemiş) bahçelerinin oluşturmalarını söyledi.

Kışla, toplantının sonunda özellikle yaban mersininin yörede rağbet göreceğine inandığını söyleyerek katılımcılara teşekkür etti.

 

Haber: Caner Altunkaya

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek