...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu 25 Ağustos’ta Şavşat’a Geliyor

22 Ağustos 2016 - 1.369 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Kılıçdaroğlu 25 Ağustos’ta Şavşat’a Geliyor
Kılıçdaroğlu 25 Ağustos’ta Şavşat’a Geliyor

Kılıçdaroğlu 25 Ağustos’ta Şavşat’a Geliyor

CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt Son Gelişmeler Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulunarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 25 Ağustos’ta Şavşat, Ardanuç ve Artvin’i Ziyaret Edeceğini Söyledi

Başkan Kurt Yenikapı Manifestosu, Cerattepe ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 25 Ağustos’ta Artvin’e yapacağı ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunuldu.

CHP İl Merkezi’nde yapılan basın açıklamasına CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Küçükay, İl Başkan Yardımcısı Süleyman Önen, CHP Basın ve Halkla ilişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Özgür Gümüş ve partililer katıldı.

Çanakkale’de yapılan CHP İl Başkanları Toplantılarına katılan Başkan Ali Yücel Kurt, özellikle Yeni Kapı Manifestosunun herkes tarafından çok iyi bilinmesi için Artvin yerel basını aracılığı ile Kamuoyuna paylaştığını söyledi.

Başkan Kurt; “Türkiye çok önemli bir dönemeçten, süreçten geçiyor. Biz bunu yıllar önce söyledik. Her zaman uyarılarımızı yaptık. Ne yazık ki bugünler yaşandı.

FETÖ Terör Örgütü’nün Darbe kalkışması karşısında CHP’nin tavrının gayet net olduğunu ve geçmişte en çok zararı CHP’nin gördüğüne dikkat çekti.

Yenikapı bir ‘Kuvayi Milliye’ ruhudur.  Kurtuluş Savaşı öncesi İstanbul’da100 binlerle ifade edilen mitingler yapılmış. O zaman ulaşım araçlarının olmadığını,  iletişim araçlarının olmadığı yıllarda o çapta mitingler yapılmış.  Yeni kapı ’da 5 milyon insan bir araya geldi. Orada her düşünceden insan tek bir amaç için toplandı. Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır.

CHP Yenikapı mitingine katılarak 12 maddelik bir manifesto yayınladı. Bu maddelerin her biri Türkiye Cumhuriyeti’nin varlık kolonları, baki kalacak temelini oluşturuyor. Bu manifestoyu Artvin Halkı ile paylaşıyorum.  İşte 12 maddelik Yenikapı Manifestosu:

Yeni Kapı Manifestosu

1.Camiye, kışlaya ve adliyeye siyaseti sokmayalım.

2.Siyasette uzlaşma kültürünü geliştirelim ve siyasette ortak aklı egemen kılalım.

3.Siyasette öz eleştiriden kaçınmayalım ve geçmişi iyi analiz edelim, tarihin tekerrürünü önleyelim.

  1. Devletin inşasında liyakati esas alalım. İşi ehline verelim.

5.Her koşulda demokrasiye sonuna kadar sahip çıkalım. Ne darbe, ne dikta yaşasın tam demokrasi diyelim. Türkiye’yi darbe hukukundan arındıralım.

  1. Cumhuriyet’imizin kurucu değerlerine sahip çıkalım ve derinleştirerek tahkim edelim.

7.Parlamenter sistemimizi güçlendirelim, bugün milletvekillerinin soru önerilerine dahi cevap verilmemektedir.

8.Medyanın özgürlüğünü sonuna kadar savunalım.

9.Yargının bağımsızlığını ve tarafsızlığını anayasal güvence altına alalım.

  1. Din ve vicdan özgürlüğünün güvencesi olan “laikliği” hep birlikte savunalım

I 1. Eğitim sistemini tek tipçi bir anlayıştan çıkarıp, aklın öngördüğü bilimsel esaslara dayandıralım. Çocuklarımız fikri hür, irfanı hür ve vicdanı hür yetişmeli, dünyayı sorgulamalı.

  1. Balyoz, Ergenekon, Casusluk davalarında FETÖ Örgütünün mağdur ettiği insanların itibarları iade edilmeli.

Kışlada Yargıda, Camide Siyaset Olmamalı

Bakın her bir madde üzerinde uzun konuşmalar değerlendirmeler yapılabilir. Ben size sadece bir iki madde üzerinde konuşmak istiyorum. Manifestonun 1. Maddesi en önemli maddesi olduğu için en tepeye yazılmıştır. Kışlada yargıda, camide siyaset olmamalı. Buraya siyaset girmemeli. Türkiye maalesef bu yüzden çok acılar çekti.

Ettiği  “Fikri, Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Bir Nesil” Ancak Laiklik Sayesinde Yetişir”

Bir de Laiklik maddesi. Bu madde bütün inananların inanç özgürlüğünün sigortasıdır. Atatürk’ün işaret ettiği  “Fikri, hür, vicdanı hür, İrfanı Hür bir nesil” ancak Laiklik sayesinde yetişir” dedi.

Cerattepe ile ilgili de konuşan Başkan Ali Yücel Kurt, “ Bu süreç içinde Cerattepe’de maden şirketi sürekli yeni algılar yaratmanın peşinde. Esnafı dolaşarak eleman alacağını söylüyor. Biz şunu söylüyoruz. Bu mücadeleyi Artvin halkı kazanacak.  Zaten doğa onlara gereken cevabı verecektir. Buna imkân tanımayacaktır.” Dedi.

Kılıçdaroğlu Ardanuç Yeni Belediye Hizmet Binasını Açacak

Başkan Kurt, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Şavşat ilçesini ziyaret ettikten sonra Ardanuç Belediyesi hizmet binasının açılışını yapacağını belirterek; “CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 25 Ağustos 2016 Perşembe günü Ardanuç’a geliyor. Aslında 22 Temmuzda bu program gerçekleşecekti. Yaşanan 15 Temmuz Darbe girişmişi nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmişti. Bu hizmet binası 25 Ağustos Perşembe günü açılacak.

Ardından Yeşil Artvin Derneği ile görüşecek ve Halitpaşa önünde bir miting olacak. Buradan Artvin halkına duyuruyoruz ve tüm Artvin Halkını şimdiden davet ediyoruz” dedi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek