...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1754 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kaymakama Veda Yemeği

19 Eylül 2017 - 1.222 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Kaymakama Veda Yemeği
Kaymakama Veda Yemeği

Kaymakama Veda Yemeği

İçişleri Bakanlığının Son Kaymakamlar Kararnamesi İle Diyarbakır Vali Yardımcılığı Ataması Yapılan Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı’ya Veda Yemeği Düzenlendi

İçişleri Bakanlığının Son Kaymakamlar Kararnamesi İle Diyarbakır Vali Yardımcılığı Ataması Yapılan Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı’ ya Veda Yemeği Düzenlendi.

İlçemiz Kaymakamı   Mesut Gazi Ambarcı’nın ilçeden ayrılışı münasebetiyle Şavşat Green Valley Otelde onuruna akşam yemeği  verildi.

Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı’nın onuruna verilen yemeğe Şavşat Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Baba, İlçe Jandarma Komutanı J.Yüzbaşı Aytunç Ünsay, İlçe Emniyet Amiri Başkomiser Fırat Aydın, Ak Parti İlçe Başkanı Etemşah Coşkun,   İlçe Asayiş Komutanı J.Ütğm. Serdar Malkoç, Komiser İsmail Katı, İl Genel Meclis üyeleri Hasan Temiz, Ertan Turan, Kurum amirleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve bazı köy muhtarları katıldı.

Yenilen akşam yemeği sonrası idareciler ve vatandaşlar Kaymakamla ilgili görüş ve anılarını anlatarak nostalji yaptılar. Belediye Başkan ve-kili Mehmet Ali Baba yapmış olduğu konuşmada Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı’nın çalışmaları ve gidişi ile ilgili duygularını anlatarak yeni görev yerinde başarılar diledi.

Daha sonra Ak Parti İlçe Başkanı Etemşah Coşkun’da Kaymakam Ambarcı ile ilgili duygu ve düşüncelerini ifade ederek yeni görevinde başarılar diledi.

İlçe Özel İdare Müdürü İbrahim Altun 2 yıl birlikte çalıştığı Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı ile ilgili olarak, “İyi bir uyum içerisinde zevkle ve şevkle çalıştık. Kaymakamımızın gittiği yerde de başarı göstereceğine inancım tamdır. Kendisine ve ailesine sağlık ve huzur içerisinde görevler diliyorum” dedi.

Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı’nın onuruna verilen veda yemeğinde açılış konuşmasını Yazı İşleri Müdürü Murat Kaya yaptı.

Murat Kaya, Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı ile 2 yıl içerisinde bütün kurum ve    kuruluşları ile uyum içerisin de çalıştıklarını ifade ederek Kaymakam Ambarcı’ya hediye takdim etti.

Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı’nın onuruna verilen veda yemeğinde açılış konuşmasını Yazı İşleri Müdürü Murat Kaya yaptı.

Murat Kaya, Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı ile 2 yıl içerisinde bütün kurum ve    kuruluşları ile uyum içerisinde çalıştıklarını ifade ederek Kaymakam Ambarcı’ya hediye takdim etti. Daha sonra diğer kamu kurum ve kuruluşları plaket ve çeşitli hediyeler takdim ettiler.

Kendisi ile ilgi yapılan bu konuşmaların ardından Kay-makam Mesut Gazi Ambarcı    2 yıldır görev yaptığı Şavşat ‘tan övgüyle söz ederek; “Şavşat’a gelen ağlar, giden ağlar derler, hakikaten öyleymiş. Ben Şavşat’ta görev yaptığım için çok memnunum. Görev yaptığım süre içerisinde herkese eşit davrandım, hiç kimseyi kırmamaya çalıştım. Şavşat mesleki anlamda çok şey kattı bana. Geldiğimiz yerde iki köyümüz vardı. Orda da güzel şeyler yaptık. Güzel işlere imza attık ama tabi Şavşat çok tarihsel bir derinliği olan yer Cumhuriyet-ten öncede burada yerleşim vardı. Bir devlet sistemi ve teşkilatı vardı. Her şeyden önce 65 tane köy var. Karadeniz coğrafyası hakim bu bölgede. Bunu da baz alarak hesap edecek olursak 300’e yakın irili ufaklı yerleşim yeri ortaya çıkıyor. Ben buraya ilk geldiğim de Kırıkkale Valimizi aradım. Onunla da çok güzel çalışmış-tık. İşte burayı sorunca dedim ki Sayın valim burada 65 tane köy var. Bizim burada 1300 km.den fazla yol ağımız var dedim Oda “Yapma ya bizim Kırıkkale’nin yolları kadar varmış” dedi.  İnanın buraya gelen KÖYDES ödeneği Türkiye de bazı köylere giden KÖYDES ödeneğinden fazla ama buna rağmen yetişemiyoruz. En çok çalıştığımız Özel İdare Müdürümüz İbrahim Bey biliyor. Lakin çokta yoruldular birçok talimatlar verdik kendisine. Sağ olsunlar hiç ikiletmediler. Burada hiçbir kurum personelimiz ve kurum amirimiz ikiletmediler yani çok teşekkür ediyorum. Birisine bir şey söylediğim vakit gözüm arkada kalmıyordu. O anlamda ben gerçekten çok memnunum. Şavşat’taki bu ilişkiler ve var olan muhabbetimiz önemli olan bu. Ben hakkımı helal ediyorum. Sizlerde helal edin Artık bütün Şavşatlı hemşehrilerimin Diyarbakır’da bir evleri olduğunu unutmasınlar. Şavşat’ta öğrendiğim çok şey var. Tabi perde arkasında bizim kahrımızı çekenler vardı. Burada eşime de çok teşekkür ediyorum. Gece olsun gündüz olsun bizi idare etti eşime de bu nedenle çok teşekkür ediyorum. Bizde Şavşat’ı idare etmeye çalıştık. Katıldığınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Hepinize saygılar duyuyorum. Hepinize iyi akşamlar diliyorum. Geldiğiniz için çok teşekkür ederim çok mutlu ettiniz beni. Sağ olun  var olun.”dedi.

Yenilen yemek sonrası Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı bütün katılımcıların masalarına tek tek giderek hem sohbet etti hem de vedalaştı. Oluşan dostlukların sonuna kadar devam etmesi dileğinde bulundu.

Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı’nın onuruna verilen veda yemeğinde Ciba Müzik Gurubu sahne aldı. Müzik ziyafetinin ardından yemek programı hatıra fotoğraf çekimleri ile sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek