...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kaymakam Onur Özaydın’dan Yürek Isıtan Proje

17 Kasım 2020 - 109 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Kaymakam Onur Özaydın’dan Yürek Isıtan Proje
Kaymakam Onur Özaydın’dan Yürek Isıtan Proje

Şavşat Kaymakamlığı’nın Başlatmış Olduğu “Küçük Dokunuşlarla, Mutlu Odalar” Projesi Yürekleri Isıtmaya Devam Ediyor 

Şavşat Kaymakamlığı Himayelerinde, Şavşat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Şavşat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen proje doğrultusunda yetim, öksüz ve yardıma muhtaç öğrenciler daha huzurlu ve rahat bir evde bir odada ders çalışmaları ve oturabilmeleri için çeşitli yardımlar yapılarak devletin sıcak kollarının sıcaklığı hissettiriliyor.

YETİM, ÖKSÜZ VE YARDIMA MUHTAÇ ÖĞRENCİLER SAHİPSİZ DEĞİL

Şavşat İlçemizde ikamet eden, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Yapılan Ortak Çalışma neticesinde, ilçemiz ve ilçemize bağlı köylerde ikamet eden 20 Öksüz ve Yetim öğrenciye yönelik ”Küçük Dokunuşlarla, Mutlu Odalar Projesi” kapsamında, Yatakbaza, Bilgisayar Uyumlu Çalışma Masası, Bilgisayar, Televizyon, internet Paketi ve Şifonyerden oluşan Genç Odası Teslim edildi. Ayrıca Şavşat ilçesi ve köylerinde ikamet eden yardıma muhtaç ailelere mensup 60 Öğrenci için de ‘Uzaktan Eğitime’ yönelik tablet desteği sağlandı.

Kaymakam Onur Özaydın; Projenin sürdürülmesi ve katkılarından dolayı Şavşat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevelli heyeti üyelerimize, Şavşat ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve projeye gönüllü olarak yardımda bulunan hayırsever vatandaşımıza teşekkür etti. 

BU PROJEYİ ÇOK ÖNEMSİYORUM

Özaydın; “Çalışmalarımızı büyük bir titizlik ve dikkatle yürütüyoruz. Öğrencilerimizin mahcubiyetlerini önlemek aile mahremiyetini düşünerek bu eşyaların tesliminde hiçbir fotoğraflamaya müsaade etmiyoruz. Belki bu öğrenci kardeşlerimizin sevinçleri kendilerinin istemediği bir duruma sokmak istemiyoruz. Bu projeyi çok önemsiyorum. Devamı konusunda memleketimizin önemli yardımsever vatandaşlarının katkıları gurur verici durumda oluyor. Bundan oldukça memnuniyet duyuyoruz.” Dedi

DEVLETİMİZ HER VATANDAŞININ YANINDADIR

Onur Özaydın, “Yardıma muhtaç ayrıca yetim ve öksüz öğrencilerimizin buruk mutluluğunu görmek bizleri duygulandırıyor. Bizler ülke olarak yardımsever bir milletiz. Bunu Şavşat halkında da en üst düzeyde görüyoruz. Devletimiz her vatandaşının yanındadır.Belki anneleri babaları yoktur. O acıyı içlerinde yazışıyorlar ama bu yangını en alt düzeye indirmek ise bizlerin görevidir. Devlet ve onun temsilcileri olarak bizler devletimizin hem anne hem baba olabildiğini hissettirmeye çalışıyoruz. Bu kardeşlerimiz gelecekte bizlerin yerinde olacaklar. Onları geleceğe en sorunsuz bir şekilde hazırlamak için bugün nöbet bizdedir.” Dedi. 

OKUMAK İSTEYEN HER ÖĞRENCİMİZİN YANINDAYIZ

Özaydın, “Türkiye Cumhuriyeti Sosyal bir devlettir. Bütün öğrencilerine eğitim hizmeti vermek ve en rahat ortamda ders çalışarak geleceğe hazırlanmalarını sağlamak ise bizlerin görevidir.

Önemli olan kaç kişiye ne kadar yardım verdiği önemli değil, önemli olan bu çocukları geleceğe en sorunsuz ve mutlu bir şekilde hazırlamaktır. Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmış olması çok önemli. Devlet olarak bu en üst düzeyde yapılıyor. Ben okumak istiyorum diyen her çocuğumuzun yanındayız. İmkansızlıklardan dolayı eğitimini yapamayanlara bu imkanı sağlayarak istedikleri okullarda okumalarını sağlamak içinde elimizden geleni yapacağız. Kimse yaşamaktan ve gelecekten korkmasın. Hiç bir öğrencimizde gelecek kaygısı olmasın. Devletimiz ve bizler herkesin yanındayız ”Dedi.

ÜLKEMİZİN GELECEĞİ İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Özaydın; “Öğrencilerimize yardımcı olmak hepimizin bir görevidir. Çocuklarımızın okuması, ailesine vatanına yararlı birer vatandaş olarak yetişmesi ülkemiz geleceği açısından büyük önem taşıyor. Yapılan yardımlar gibi öğrencilerimize sağlanacak güzel ortamlar ülkemiz geleceğine de önemli bir yatırım olacaktır. Beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımların dan dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, milli ev manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumluluk duyan, yapıcı, yaratıcı ve verimli kişiler olarak yetiştirmek” gayreti içerisindeyiz” Dedi.

Şavşat Kaymakamlığı ve bağlı kurum kuruluşların bu projesini duyan vatandaşlar Kaymakam Onur Özaydın’a ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.  

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

TemaFabrika
Teknik Destek