...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı, Şehit Annelerini Unutmadı

11 Mayıs 2016 - 2.960 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı, Şehit Annelerini Unutmadı
Kaymakam  Mesut Gazi Ambarcı, Şehit Annelerini Unutmadı

Kaymakam  Mesut Gazi Ambarcı, Şehit Annelerini Unutmadı

İlçemiz Kaymakamı “Anneler Günü”nde Şehit Annelerini Ziyaret Etti

Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambacı ve eşi Esma Ambarcı, Yazı İşleri Müdür Vekili Murat Kaya ve eşi Sevda Kaya, 8 Mayıs Anneler Günü nedeniyle ilçemizdeki şehit ailelerine özel ziyaretlerde bulundular.

İlçemizdeki şehit ailelerini evlerinde ziyaret eden Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı ve beraberindekiler, ilk olarak 1997 yılında Hakkari Çukurca’da şehit olan Kayadibi Köyünden Tuncay Şahin’in annesi Zümriye Şahin’i ziyaret ederek gönül aldı.

Ardından 2007 yılında Diyarbakır Dicle’de şehit olan Ilıca Köyünden Muharrem Yalanız’ın annesi Müfide Yalanız’ı ziyaret etti. Yalanız ailesinin de anneler gününü kutlayan Kaymakam Ambarcı, daha sonra 2008 yılında Kars Kağızman’da şehit olan Kireçli Köyünden Onur İlhan’ın annesi Bilor ve babası Alim İlhan’ın evlerinde bir araya geldi.

Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı ,“Şehitlerimizin Emanetleri Emanetimizdir”

Duygu dolu anların yaşandığı ziyaretlerde şehit ailelerinin her zaman baş tacı olduklarını vurgulayan Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı; “Şehitlerimizin emanetleri emanetimizdir. Şehitlerimizin ruhu şad olsun. Vatanımız uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi unutmayacağız. Onların emanetleri olan çok değerli anne ve babalarına bizler de her zaman sahip çıkacağız. Unutulmasın ki bizler de şehit ailelerinin birer evladıyız. Ne mutlu ki vatanımıza ve geleceğimize sahip çıkacak böyle gençlerimiz var.” diye konuştu.

Kaymakam Ambarcı ve beraberindekilerinin ziyaretlerinden duygulandıkları memnuniyeti dile getiren şehit anneleri, “Bu ziyaretleri tüm şehit anneleri adına yapılmış kabul ediyoruz. Bizleri çok mutlu ettiniz. Bizleri hatırlamanız, bizlere sahip çıkmanız bizim için çok büyük mutluluk. Sayın Kaymakamımıza ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dediler.

 

Haber: Caner Altunkaya

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek