...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kardeşlik Projesi İçin Artvin’e Gelen Ekip İlçemizi de Ziyaret Etti

26 Temmuz 2017 - 951 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Kardeşlik Projesi İçin Artvin’e Gelen Ekip İlçemizi de Ziyaret Etti
Kardeşlik Projesi İçin Artvin’e Gelen Ekip İlçemizi de Ziyaret Etti

Kardeşlik Projesi İçin Artvin’e Gelen Ekip İlçemizi de Ziyaret Etti

Bitlis Artvin Kardeşliği için Artvin’e gelen ve Artvin  Valisi Ömer Doğanay tarafından muhteşem bir karılama töreni sonrası geceyi Artvin’de geçiren ekip gezinin 2. Günü Şavşat ilçesine de gelerek Şavşat’ın tarihi ve doğal güzellikleri karşısında adeta büyülendiler.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu himayesinde Güneydoğu ve Karadeniz illeri arasında başlatılan kardeşlik projesi kapsamında Artvin’de Bitlis buluşması gerçekleşti. Bu ayağın bir bölümünün de ilçemizde gerçekleşmesi herkes tarafından memnuniyetle karşılandı.

Bitlis’ten gelen ekip Şavşat Hükümet Konağı önünde Kaymakam yetkililerce karşılandı. Yapılan karşılama töreni sonrası Şavşat evine çıkan ekip burada Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı, Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Baba ve diğer yetkililerle birlikte yemek yiyerek çok güzel saatler geçirdiler.

Yenilen yemek sonrası Koordinatör Ahmet Külekçi yapmış olduğu konuşmada; İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun yönlendirmesi ile gerçekleştirdiğimiz kardeş şehirler projesi doğrultusunda Bitlis’ten gelen ekibimiz ile birlikte bugün Şavşat ilçesine geldik. Bitlisli kardeşlerimiz Şavşat’ın doğal güzellikleri karşısında adeta büyülendiler. Bu gezimizle Bitlis Artvin kardeşliğini bir adım daha ileri safhaya gelmiş olacak. Bunun devamı Artvin’den bir heyetinde Bitlis’e gitmesi ile devam edecek” dedi.

Bizi burada misafir eden Şavşat Kaymakamımıza Şavşat Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.

Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı da yemek sorası yapmış olduğu konuşmada; “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun himayesi ile gerçekleşen, Artvin Valimiz ve Bitlis Valimizin koordinesi ile yönlendirilen bu güzel bir projenin bir ayağının da Şavşat ’a gerçekleşmesinden dolayı Sayın Bakanımıza ve Sayın Valimize ayrıca Koordinatörümüze çok teşekkür ediyorum.

Ambarcı; ”Şavşat dünyanın cenneti. Avrupa’nın birçok ülkelerine gittik, gezdik ama Şavşat’tan daha güzel bir yer yok. Bende ilk geldiğimde çok şaşırmıştım. Türkiye bir bütündür. Memleketin her tarafı bizim için aynıdır. Önemli olan severek isteyerek samimi bir şekil de görev yapabilmemiz ve insanlarımıza faydalı olabilmemizdir. Hepimizin ortak paydası aynı coğrafyada yaşıyoruz. Aynı bayrak aynı dine mensubuz. Farklı dil kullanmamız farklılıkların olması çok normaldir ve güzeldir. Önemli olan ortak paydadır. Buda Türkiye Cumhuriyetidir.” Dedi.

Ambarcı; “Allah 15 Temmuz gibi geceleri yaşatmasın. Millet olarak biriz bütünüz tek vatanımız var neyi paylaşamıyoruz. Dışarıda olduğu gibi ülkemizin içerisinde de hainler cirit atıyor. Basiret ve sağduyu ile hareket etmemiz lazım. Vatandaşımız her zaman devletimizin yanında olması çok güzel bir duygu. Allah devletimize ve yöneticilerimize güç kuvvet versin.”dedi.

Ambarcı; “İnsanımız her şeyin en güzeline layıktır. İnsanız hata yapabiliriz. Bir memnuniyetsizlik varsa özür dileriz. İnşallah bu kardeşlik köprüleri amacına ulaşır. Bu gezilerin çok farklı bir önemi ve lezzeti vardır. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmalar sonrası Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı’ya ve Belediye Baş-kan Vekili Mehmet Ali Baba’ya Bitlis Valisinin göndermiş olduğu hediyeler takdim edildi.

Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Baba’da Bitlis’ten gelen ekibin tamamına Şavşat tanıtım setleri ve Şavşat’ta üretilen organik marmelatlar ve yiyecekler ikram ettiler.

Hediye takdimlerinden sonra eğlence doruk noktasına çıktı. Protokol üyeleri ev Bitlis’ten gelen ekip Türkü Kız Solmaz Akgül’ün söylemiş olduğu Bitlis ve Artvin türküleri ile dakikalarca hep birlikte halay çektiler.

Gecenin son bölümünde ise ekip ile birlikte gelen Bitlis Halk oyunları ekibi muhteşem gösterisi büyük beğeni kazandı.

Bitlis’ten gelen ekip yapılan güzel karşılama ve ilgiden memnun olduklarını dile getirerek İlçe Kaymakamına Belediye Başkanına ve gecede saatlerce muhteşem sesi ile okumuş olduğu Bitlis ve Artvin türküleri kendilerine saatlerce güzel ve neşeli dakikalar geçiren Türkü Kız Solmaz Akgül’e ve ona  eşlik eden Akordion Mehmet Yılmaz ve Nurbay Usta’ya teşekkür ederek Bitlis’e beklediklerini ifade ettiler.

Geceyi Şavşat’a geçiren ekip sabah kahvaltısını da Şavşat evinde yaptıktan sonra Karagöl ve ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini gezerek ilçeden ayrıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek