...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kardeş Belediyeden Büyük Yardım

07 Ekim 2015 - 1.110 kez okunmuş
Ana Sayfa » Şavşat»Kardeş Belediyeden Büyük Yardım
Kardeş Belediyeden Büyük Yardım

Kardeş Belediyeden Büyük Yardım

İlçemiz İle Kardeş Belediye Olan İnegöl Belediyesinden Belediyemize Yardım Eli Uzandı

Kardeş Belediye İnegöl Belediyesi, Şavşat halkı için çok önemli hizmetlerde bulunacak bir iş makinesi yardımda bulunarak Şavşat halkını mutlu etti

Şavşat’ın yeni ve çalışkan belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, göreve geldiği tarihten beri gösterdiği çabalar sonuç vermeye devam ediyor. Ülkemizin değişik il ve ilçelerde ki Belediye Başkanlarını ziyaret ederek Şavşat’ı tanıtması Şavşat’ı İtalya’nın Milano Kentinde 2015 yılında Türkiye’de tek Cittaslow (sakin şehir) unvanı aldırması ve daha birçok hizmetlerle Şavşat’a yeni kapılar açmış oldu.

Kardeş İnegöl Belediyesi tarafından gönderilen Hidromek Marka 102 B Beko Loder İş Makinesinin İlçemiz halkının hizmetine sunulması vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı.

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk İnegöl Belediyesinin desteklerinden dolayı, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a İnegöl Belediyesi Başkan yardımcılarına Belediye meclis üyelerine Belediye çalışanlarına İnegöl halkına teşekkür etti.

Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk; “Birlik ve beraberlik ilkelerine dayanarak Şavşat Belediyesi ve İnegöl Belediyesi karşılıklı alınan Meclis Kararları gereği bir süre önce kardeş olmuştu.

Kardeşliği pekiştirmek üzere İlçemizi Onurlandıran kardeş Belediye Başkanı Sayın Alinur AKTAŞ ve Başkan Yardımcısı Turgay YAR, Başkan Yardımcısı Alper TABAN, Kardeş Belediye Meclis Üyeleri, İnegöl Şavşatlılar Dernek Başkanı Metin Elmacı ve Dernek Yönetim Kurulu Üyelerinin İlçemizi ziyareti sırasında yapmış oldukları olumlu izlenimler sonucunda kardeş Belediye İlçemiz halkına ilk hediyesini gönderdi.

Belediye Başkanı A.Sinan ÖZTÜRK Şavşat Halkına kardeş Belediye tarafından armağan edilen İş Makinesi için İnegöl Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ’a, Başkan Yardımcısı Turgay YAR’a, Başkan Yardımcısı Alper TABAN’a, Kardeş Belediye Meclis Üyelerine, İnegöl Şavşatlılar Dernek Başkanı Metin Elmacı ve Dernek Yönetim Kurulu Üyelerine ve tüm emeği geçenlere  şahsım Belediyem ve ilçe halkımız adına teşekkür ediyorum.

“Kardeşliğe yabancı değiliz” diyen Belediye Başkanı Ahmet inan Öztürk “hayat felsefemizde kardeşlik, barış, sevgi ve saygı hakimdir. Bu kardeşlikte gereken ne ise şahsım ve Belediye çalışanları olarak yapacağız. Bu kardeşliğin ilçemize çok önemli  faydaları olacaktır. İnegöl’de çok sayıda Şavşatlı yaşamaktadır. Bunun Sivil düzeyde bağlar korunacak ve daha’da geliştirilecektir. İki şehrin tarihleri, Kültürleri, ekonomileri ve toplumları hakkındaki bilgi düzeyinin geliştirilmesine yönelik inisiyatifler desteklenecek. Kültür, eğitim, okul, meslek ve spor alanlarındaki beraberlikler karşılıklı ilişkiler geliştirilecek. Bilimsel ve teknik işbirliği teşvik edilecek. Kamu yönetimi, sağlık, turizm ve tabiatın korunması gibi iki tarafı da yakinen ilgilendiren alanlarda bilgi ve deneyim alışverişi hayata geçirilecek. Ekonomik alanda da karşılıklı ilişkiler geliştirilecek. Ayrıca ilçemizin tanıtımına önemli ölçüde katkı sunacaktır.” Dedi.

Belediye Başkanı ÖZTÜRK imkanlar ölçüsünde kardeş belediyeler arasında ekonomik, sosyal ve kültürel yardımların devam edeceği açıklamalarında bulundu.

Kardeş Belediye ile daha birçok projeye imza atma dileğinde bulunan Belediye Başkanı A.Sinan ÖZTÜRK İş Makinesinin İlçemize ve halkımıza hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek