...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Karanlıkta Kalan Dünyanın En Büyük Atatürk Heykeli İçin Önerge Verildi

06 Aralık 2015 - 1.262 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Karanlıkta Kalan Dünyanın En Büyük Atatürk Heykeli İçin Önerge Verildi
Karanlıkta Kalan Dünyanın En Büyük Atatürk Heykeli İçin Önerge Verildi

Karanlıkta Kalan Dünyanın En Büyük Atatürk Heykeli İçin Önerge Verildi

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Atatepe’deki dünyanın en büyük Atatürk Heykeli’nin ışıklarının yanmaması üzerine TBMM’ne önerge verdi.

Artvin Atatepe’de bulunan dünyanın en büyük Atatürk Heykeli’nin ışıklarının yanmaması üzerine CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, TBMM’ye önerge vererek, “Bir Enerji kentinde dünyanın en büyük Atatürk Heykeli’nin karanlıklar içinde olması düşündürücü ve bir o kadar da üzücüdür”dedi.

Bayraktutan TBMM’ne verdiği önergede şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’nin enerji üretiminin büyük bir bölümünü karşılayan Artvin ili bir tarafında Çoruh Vadisi üzerindeki Barajları diğer tarafta irili ufaklı derelerinde kurulan HES projeleri nedeni ile kendinden ve coğrafyasından ödün vermiş her anlamda bedel ödemiş bir kenttir.  Emekli bir noterin ömrü hayatı boyunca kazandıklarını hiç tereddüt etmeden büyük bir onur ve gururla Artvin’e yatırarak dünyanın en büyük Atatürk Heykeli’ni Artvin Atatepe’ye inşa etmiştir. Dünyanın en büyük heykelinin Artvin ilinde olması bütün Artvinlileri mutlu ettiği gibi bizleri de ziyadesi ile hem mutlu, hem de gururlu kılmıştır. Ancak dünyanın en büyük Atatürk heykeli maalesef karanlıklar içindedir. Aylardır aydınlatılmamaktadır. Bir Enerji kentinde dünyanın en büyük Atatürk heykelinin karanlıklar içinde olması düşündürücü ve bir o kadar da üzücüdür.”

Bayraktutan konuşmasının devamında; ”Bu bağlamda; Dünyanın en büyük Atatürk heykelinin karanlıklar içinde olması, enerjiden mahrum olması, Enerji Bakanı olarak sizi rahatsız etmemekte midır? Artvin Atatepe’deki dünyanın en büyük Atatürk heykeli neden enerjiden yararlanmamaktadır.  Bir heykeli aydınlatacak enerji maliyetini Türkiye Cumhuriyeti Devleti karşılamayacak durumda mıdır? Artvin Atatepe’deki dünyanın en büyük Atatürk heykelinin aydınlatma maliyeti ne kadardır?  Artvin  dünyanın en büyük Atatürk Heykeli’ni aydınlatmayı düşünüyor musunuz? Düşüyorsanız bir tarih açıklar mısınız?” ifadelerine yer verdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek