...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kara Kış Bir Günde Yolları Kapattı

15 Ocak 2019 - 193 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Kara Kış Bir Günde Yolları Kapattı
Kara Kış Bir Günde Yolları Kapattı

Kara Kış Bir Gecede Yolarlı Kapattı Zamanında Yapılan Çalışmalar ile Vatandaşa Hiçbir Sıkıntı Yaşattırılmadı

 

Mevsim normallerinin üzerinde güzel geçmekte olan kış, bir anda yağan kar yağışı nedeniyle ulaşımda kısa süreli aksamalara sebep oldu.

8 Ocak 2019 günü gece saatlerinde başlayan kar bazı köy yollarının kapanmasına neden olurken Şavşat-Ardahan karayolunda kar ve tipi nedeniyle bazı araçlar mahsur kaldı. İlçemiz yazdan kalma günlerin ardından bir anda kışı yaşadı. Kar nedeniyle bazı köy yolları ile Şavşat-Ardahan karayolu ulaşıma kapandı. Kar yağışı ile birlikte acil önlem alan Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Özel İdaresi ekipleri kar yağışı durduktan sonra yaptıkları çalışmalar ile köy yollarının ulaşıma açılmasını sağladı. Şavşat Ardahan karayolu ise ertesi gün karayolları ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda ulaşıma açıldı.Kar yağışı ile birlikte acil önlem alan Şavşat Kaymakamlığı ve köy hizmetleri ekipleri kar yağışı durduktan sonra yaptıkları çalışmalar ile köy yollarının ulaşıma açılmasını sağladı. Şavşat Ardahan Kara yolu

ise ertesi gün Karayolları ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda ulaşıma açıldı.

 

Şavşat Kaymakamı Musa Göktaş; “Bir anda yağan kar bazı yolları kapatmış olmasına

rağmen yapmış olduğumuz çalışmalar ile şu an da hiçbir sıkıntı yoktur. Vatandaşımız normal yaşamına devam etmektedir. Köy muhtarlarımız ile sürekli irtibat halindeyiz. İlçemizde hiçbir sorun yaşanmamıştır. Devletimiz en ücra köşedeki vatandaşımıza bile her durum ve her şartta ulaşabilecek durumdadır. “dedi. Şehir merkezinde de ana arterlerde hiçbir sorun yaşanmazken şu an itibarı ile bütün yollar ulaşıma açık olup belediye ekiplerimiz gerekli çalışmaları yapmaktadır.

Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk; “İki gün önce

gece başlayan kar nedeniye ilçemizin bazı cadde ve sokaklarında yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde hiçbir sorun yaşanmamıştır. Bütün yollarımız şu an açık olup kış şartlarında ilçemizde hiçbir olumsuzluk gözlenmemiştir. Vatandaşlarımız her türlü sorunlarını

anında bize bildirmelerini istiyorum. Ekiplerimiz gece ve gündüz görevleri başındadır. Çatılardan sarkan buzlar ve bazı bölgelerde ki buzlanma nedeniyle yayalarımızın ve araç sürücülerinin dikkatli olmasını istiyorum.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : ,
TemaFabrika
Teknik Destek