...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kafkasör Artık Artvin Halkının

24 Mart 2022 - 50 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Kafkasör Artık Artvin Halkının
Kafkasör Artık Artvin Halkının

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin İlanlarla Duyurduğu Sürprizini Açıkladı

Başkan Elçin Kafkasör Festival Alanının 12 Milyon TL bedel ile yapılacak şartlı bağış ile alınacağının müjdesini verdi. Hayırsever İsmet Acar’ın yapacağı bağış ile alınacak olan Kafkasör festival alanı Artvin tapu müdürlüğünce Artvin Belediyesine tasdik edilecek. Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Meclis toplantısında konuşan Başkan Elçin şu ifadelere yer verdi: “Eğer meclis kabul ederse Artvin Kafkasör Festival alanı ömür boyu tapusu ile beraber Artvin halkının olacak.

Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Meclis toplantısında konuşan Başkan Elçin şu ifadelere yer verdi: “Eğer meclis kabul ederse Artvin Kafkasör Festival alanı ömür boyu tapusu ile beraber Artvin halkının olacak. İki şartımız vardı birincisi para ile anlaşıp tapu alıp bizim olması içindi mülkiyeti, bir diğeri turizm alanında ufak tefek değişiklikler yapıp turizm bakanlığından talep edip sadece 365 gün belediyenin kullanım tasarrufu ve diğer yerlerde mülk sahibinin olması şartıyla iki alternatif sunmuştuk. Şimdiye kadar ön görümüz ağırlıklı olan ikincisi yönündeydi. Gökçen ailesinin avukatından verdikleri kararı bekliyorduk. Bu kararın bugün geleceğini de bilmiyordum. Şimdi Kafkasör Festival alanının nasıl alındığını açıklamak istiyorum; Hayırsever İş insanımız İsmet Acar sayesinde Kafkasör Festival alanı Artvin halkının oluyor. Kendisinin bize ilettiği yazıyı okuyorum; ‘Artvin ili Balcıoğlu mahallesinde ve Artvin Tapu müdürlüğünde 366 Ada 4 parsel numara ile kayıtlı 82,835 yüzölçümlü gayrimenkulün malikleri ile anlaşmaya vardığımız bedel olarak 12 milyon Türk lirasını belediye başkanlığınca hazırlanan tarafıma sunulan Artvin belediye başkan lığı İsmet Acar Kafkasör Arena projesini gerçekleştirmeniz için Artvin belediye başkanlığına şirketler topluluğumuz bünyesinde bulunan Acarlar inşaat sanayi ve ticaret anonim şirketi ve Dost inşaat ticaret anonim şirketi tarafından eşit şekilde toplam 12 milyon şartlı olarak naklen bağışlamak istiyoruz. Bağış şartları aşağıdaki gibidir;

Taşınmazın toplam bedeli 12 milyon lira, şirketimiz tarafından Artvin belediye başkanlığına ödenecek taşınmaz bedeli 12 milyon Türk lirası gayrimenkul sahipleri Zeynep Gökçen, Serpil Gökçen, Sabit Murat Gökçen’e hisse ve payları oranında Artvin belediye başkanlığı tarafından gerçekleşecektir. Artvin belediye başkanlığı olarak 12 milyon Türk lirasına satın alınacak olan gayrimenkul boğa güreşleri ve festival alanı Artvin Belediye Başkanlığı adına Artvin Tapu Müdürlüğünde tescil edildikten sonra Artvin belediye başkanlığının sahibi olacağı 83.835 yüz ölçümlü gayrimenkulü her ne şart altında olursa olsun satışı bağışı takası trampası ve bunun gibi asla yapılmayacak olup özel kurum ve kuruluşlar resmi kurum ve kuruluşlara şahısların tasarrufuna ve mülkiyetine devredilemeyecektir. Şartlı bağışa konu olan gayrimenkul esas itibarıyla geleneksel Kafkasör boğa güreşleri etkinlikleri ve Festivali’nin düzenlenmesi ile ilgili olup taşınmaz Artvin halkına yönelik olan her türlü etkinlikler sosyal kültürel ve sportif faaliyetler için Artvin belediye başkanlığı hizmetlerinde kullanılabilecektir. Bu şartlara uyulmadığı takdirde mülkiyet bedelsiz ücretsiz olarak resen şirketlerimiz adına Artvin belediye başkanlığınca tescil ettirilecektir. Şartlı başımızın kabul edilmesine dilerken Kafkasör alanı Artvin’de hemşerilerime helali hoş olsun diyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.İsmet Acar.’ Hep birlikte güzel bir şey başardık. Acar ailesine çok teşekkür ediyorum. Bu yaklaşık 3 senelik bir maratondu. Netice olarak biz uzlaştık, neticeye vardık.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek