...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Jandarma Ekipleri, Kültür ve Tabiat Varlıklarına Zarar Verenleri Suçüstü Yakaladı

22 Ocak 2019 - 175 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Jandarma Ekipleri, Kültür ve Tabiat Varlıklarına Zarar Verenleri Suçüstü Yakaladı
Jandarma Ekipleri, Kültür ve Tabiat Varlıklarına Zarar Verenleri Suçüstü Yakaladı

Kültür ve Tabiat Varlıklarına Zarar Verdiği İddiasıyla 3 Kişi Gözaltına Alındı

 

Valilikten yapılan açıklamaya göre, jandarma ekipleri merkeze bağlı Pırnallı köyü Porta Manastırında izinsiz kazı yapıldığı, manastır duvarlarını kırarak zarar verildiği ve tahrip edildiği ihbarını aldı.

 

Jandarma Asayiş Timleri olaya müdahale ederek S.E. (42), H.Y.(67) ile F.K.(31) olay yerine yakın bir bölgede yakaladı. Jandarma Asayiş Timleri tarafından yapılan kontrollerde

taşınmaz kültür varlığını tahrip edebilecek ve suç delili sayılabilecek (1) adet murç, (1) adet keski, (1) adet küçük balyoz, (1) adet el feneri ve (1) adet balta (3) şüpheli şahıs üzerinde ele geçirildi. Manastır ve civarında yapılan araştırma ve inceleme sonucunda manastır duvarlarındaki zarar, tahrip ve kazı izleri bulunduğu tespit edilmiş, konuyla ilgili Artvin Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek alınan talimatlar doğrultusunda tahkikata başlandı.

Artvin İl Jandarma Komutanlığınca sorumluluk bölgesinde Kültür ve Tabiat varlıklarının korunmasına karşı kontrollere ve uygulamalara kararlılıkla devam edileceği bildirildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : , , ,
TemaFabrika
Teknik Destek