...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İyi Parti Şavşat İlçe Kongresi Yapıldı

16 Şubat 2018 - 2.223 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»İyi Parti Şavşat İlçe Kongresi Yapıldı
İyi Parti Şavşat İlçe Kongresi Yapıldı

İyi Parti Şavşat İlçe Kongresi Yapıldı

İyi Parti Şavşat ilçe Başkanlığı’nın Birinci Olağan Kongresi Yapıldı

İyi Parti Şavşat İlçe Başkanlığının Birinci Olağan Kongresi Geçtiğimiz Pazar Günü Yapıldı. Tek aday olan ve tüm delegelerin oyunu alan İyi Parti Kurucu İlçe Başkanı Taner Kara, ilçe başkanlığına seçildi.

Şavşat Belediyesi Düğün salonunda gerçekleşen kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Daha sonra İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in mesajı okundu.

Kongreye İyi Parti Artvin İl Başkanı Filiz Akyüz ve yönetim kurulu üyeleri, siyasi parti temsilcileri, İyi Parti Şavşat İlçe Kurucu üyeleri, ve vatandaşlar  katıldı.

Kongrede Divan Başkanlığına İyi Parti Artvin Kurucu üyelerinden Necmi Pişkin, Katip üyeliklerine Sercan Gökçe ve Ayhan Ekinci seçildi.

 

İyi Parti olağan kongresinde açılış konuşmasını İyi Parti sekreteri Duygu Köse yaptı. Köse konuşmasında; partinin gelir-gider tablolarını okudu. Ardından İyi Parti’nin ilçedeki kuruluş sürecini anlattı.

Katılımın yoğun olduğu İyi Parti İlçe Kongresinde ilçe Başkanı Taner Kara’da bir konuşma yaptı. Kara konuşmasında Türkiye’nin İyi Parti ile İyi olacağını ifade ederek; ” İyi Parti milleti ülkesi ve devleti ile bölünmez bütünlüğü korumayı, Atatürk ilkelerini esas almayı Türkiye Cumhuriyeti’ni milletler topluluğunun bağımsız, egemen şerefli ve itibarlı ülke yapmayı, dünya barışına katkıda bulunmayı amaç edinir. İyi parti Anayasa’nın ilk dört maddesinde yer alan temel niteliklerin devletimizin teminatı olarak kabul eder. Demokrasi, insan hakları, adalet, eşitlik, özgür düşünce, hür irade, liyakat, bağımsız ve tarafsız yargı, denge ve denetim sistemleri gibi demokratik hukuk devletlerin temel kavram ve ilkelerini benimseriz. Evrensel değerlere gerçek manada uyulması için çalışacağız. Partimiz egemenliğin kayıtsız, şartsız yüce Türk milletine ait olduğunu ve kuvvetler ayrılığını tesis edildiğini bir devlet yapısını zaruri görür. İyi Parti siyasetin ahlak zemininde yapılmasına, devletin temeli olan adaletin güçlenmesine, insanlarımızın, huzurlu mutlu ve özgür yaşaması için çaba sarf eder. Gençlerimize iş, kadınlarımıza yaşam hakkı ve eşitlik, yaşlılarımıza huzur, güven ve bakım imkanı, çocuklarımıza neşe, mutluluk ve sağlık, milletimize birlik-beraberlik getirmek için yola çıkıyoruz. Zor dönemde ve zor şartlarda yola çıktığımızın farkındayız. Milletimize inanıyor ve güveniyoruz. Seksen milyonuz, büyük bir milletiz, büyük bir ekonomiyiz, çalışıyoruz ve üretiyoruz ancak paylaşamıyoruz. Hakça paylaşacağız, birlikte başaracağız, adaleti sağlayacağız. Mazlumun, haklının yanında, zalimin karşısında olacağız. Farklılıklarımızı değil ortak yanlarımızı öne çıkaracağız. Aynı türkülerle oynayan, eğlenen aynı acıları paylaşan aynı ekmeği bölüşen biz değilmiyiz? İyi bir Türkiye için varız. İyi bir Türkiye için buradayız. İyi bir Türkiye için yanınızdayız ve iyi bir Türkiye için yola çıkıyoruz. İşte bugün bu kongrede Şavşatımızın kaderini değiştirmek için yapılıyor. Bu kongreye katılan insanlar, bizler çok çalışacağız. Mahalle mahalle, köy köy sokak sokak gezeceğiz. Hane hane gezip, çalmadık kapı, sıkmadık el, dokunmadık yürek bırakmayacağız. Bunu yapmak gidişe dur demek, gelişmiş Şavşat için önemli görevimiz olacaktır. ” dedi.

İlçe Başkanı Taner Kara’nın konuşmasının ardından İyi Parti Kurucu isimlerinden Davut Doğan’da bir konuşma yaptı. Doğan; “Türk milletine güveni esas almak açık dürüst ve hesap verebilir olmak, çoğulcu, katılımcı kapsayıcı, pozitif siyaset yapmak. Eleştiriye açık ve özgür düşünceli olmak. Siyaseti değerler üzerinden üretmek milliyetçiliği kültürel ve ekonomik alanlara taşımak, farklılıklara saygılı olmak. Milli menfaatlerimizi her alanda ön planda tutmak amaç ve ilkelerimizdir. Amacımız Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesini değerlerini ve üniter yapısını korumaktır. Sevgi, saygı dilini hakim kılmak parlamenter sisteme geri dönmek ve yaşatmaktır. İnançlara saygı ve ifade özgürlüğünü sağlamaktır. Bağımsız tarafsız ve adil bir yargıya kavuşmaktadır. Yolsuzlukla hırsızlıkla tam ve etkin mücadele etmektir. İnançlıyız, inanıyoruz, çok çalışacağız ve başaracağız. Herşey İyi olacak.” dedi. Davut Doğan; “İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in iyi bir lider olduğunu söyleyerek “İçişleri Bakanlığı döneminde teröre karşı destanlar yazmış, terörün kökünü kazmış bir Türk kadınıdır. Yine Meclis Başkanlığı yaptığı dönemde meclisi en iyi şekilde idare etmiş, adaleti disiplini ve dirayeti ile yüce milletimizin gönlünde taht kurmuştur”dedi.

Konuşmaların ardından ilçe başkanlığı ve yönetim kurulunun belirlenmesi için seçime geçildi. Seçimde 72 delegenin oyunu alan Taner Kara İyi Parti Şavşat İlçe Başkanlığına seçilirken yönetim kurulu asil üyeliklerine ise; Duygu Köse, Nurettin Sancar, Erdal Çavuşoğlu, Naci Balcı, Serap Temur, Hüseyin Baba, Davut Doğan, Fahrettin Kızılaltun, Fatma Ekinci, Ercan Durmuş, Ersural Dursun, Nazir Ocak, Öner Özcan, Fatma Köse, İsrafil Gündüz, Erdal Durmuş, Şentürk Tekin, Cihangir Erdem, Ayhan Ekinci, Yeliz Kara ve Leyla Aydemir seçildiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek