...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İstikrar İçin Evet Sempozyumuna Yoğun Katılım

05 Nisan 2017 - 931 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»İstikrar İçin Evet Sempozyumuna Yoğun Katılım
İstikrar İçin Evet Sempozyumuna Yoğun Katılım

İstikrar İçin Evet Sempozyumuna Yoğun Katılım

Artvin’de Hak İş Konfederasyonu Öz Orman İş Sendikası Tarafından Düzenlenen “İstikrar İçin EVET” Sempozyuma Yoğun Katılım Gerçekleşti

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde düzenlenen “İstikrar İçin EVET” sempozyumuna AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkan Ve-kili Tarık Bucak, AK Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, Memur Sen Artvin İl Temsilcisi İbrahim İnce, Öz Orman İş Sendikası İl Temsilcisi Süleyman Şeyhoğlu bazı kurum müdürleri, sendika temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Taşeron sorununu AK Parti Çözecektir

Hak İş Konfederasyonu Öz Orman İş Sendikası tarafından düzenlenen sempozyumda konuşan AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, salonunda bulunan taşeron çalışanlarına yönelik yaptığı açıklamada ‘Taşerona kadro meselesini AK Parti çözeceğini’ söyledi.

Katılımcıların kandilini kutlayarak konuşmasına başlayan AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, İşçi ve taşeron çalışanlarının sorunlarını bildiğini bu sorunların çözümü noktasında da en üst düzeyde vaatlerin verildiğini hatırlatarak yasal düzenlemelerle bazı haklarının iyileştirildiğini esas temel sorunun çözümü noktasında çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Milletvekili Kışla; ”Taşeron çalışanlarımızın kadro meselesi önemli bir mesela çözülmesi gereken bir mesele.  Yasal düzenlemelerle belli hakları iyileştirdik ama esas temel sorunu henüz çözebilmiş değiliz. Kadrolu hale getirilmesi meselesi.  Başta asıl işler yardımcı işler şeklinde bir tasnif yapıldı. Daha sonra hepsi asıl iş yardımcı iş takriben 750 bin taşeron işçisinin kadrolu olma meselesinin konusunu da hükümetimizin gerekli çalışmaları yapacağının vaadi var bunu da hepiniz biliyorsunuz.

Son Bir Yılda Uçurumun Kenarından Döndük

Fakat ülkemiz son bir yıl içerisinde çok önemli iki olayı yaşadı ve yaşıyor. Bunlardan bir tanesi 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü ve ondan sonra başlayan süreç.  Tabi sıradan bir mesele değil çok büyük bir uçurumun kenarından döndük. Var olma yok olma meselesi ülkemizin bölünüp parçalanma meselesi adeta ülkemizin işgal meselesi bu mesele. Şimdide ülkemizin referandum meselesi.

Nasıl Canımız pahasına 15 Temmuz’da ülkemize sahip çıktık ve milletçe daha güzel noktadayız. Şimdide inşallah hep beraber gönül gönüle vererek, daha refah günler yaşamak için bir fırsat kapımıza geldi. İnşallah bu fırsatı hep beraber en iyi şekilde değerlendirmemiz lazım. Avrupa istiyordu ki Türkiye yönelten bir ülke olsun birilerine haddini bildiren değil. Geçmişte öyleydi çünkü.  Elhamdülillah ülkeyi 15 yılda nereden nereye getirdik. Sadece Artvin’de 15 katrilyon yatırım oldu. Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her tarafı şantiyeye döndü. Havaalanları, yollar, üniversiteler, hastaneler ulaşımda sağlıkta devrim yarattı Ak Parti. Şimdi 15 Temmuzda sevinçleri kursağında kalan batı 16 Nisanda sevinmek istiyor. Türkiye artık koalisyonlarla zaman kaybetmeyecek, Türkiye artık darbelerle zaman kaybetmeyecek” dedi

Öz Orman İş Sendikası Başkanı Süleyman Şeyhoğlu’nun açılış konuşması ile başlayan yoğun katılımlı sempozyumda Şeyhoğlu, Öz Orman İş Sendikası il başkanlığımızın düzenlemiş olduğu İstikrar İçin EVET konulu konferansımız da bir aradayız diyerek konuşmasına başladı.

Şeyhoğlu konuşmasının devamında, “Bizler 1230 yılında büyük bir imparatorluk haline gelen bir milletin fertleriyiz. Ümmet olarak, millet olarak, şanlı tarihimiz kahramanlıklarla doludur. Bizler Allah adına, Peygamber adına, vatan adına Bedir’de, Malazgirt’te ve Dünya tarihinin görmüş olduğu en büyük kahramanlık destanı olan Çanakkale’de seve seve şehit olduk. Çünkü biliyoruz ki bu makam Allah katında peygamberlikten sonra gelen en büyük rütbedir ve şüphesiz ki karşılığı cennettir.

Bu büyük millet, 15 Temmuz’ da hain kalkışmasında liderine sahip çıktı. Tankın, tüfeğin önüne yattı. Bedenini siper etti ama liderini vermedi. Vermeyecekte bunu dünya böyle bildi, bilecekte.

Sayın milletvekilim 5620 sayılı yasada çalışan orman işçileri ve taşeron çalışan emekçi işçi kardeşlerimiz sizden çözüm noktasında süren desteğinizin devam etmesini istiyoruz. Şimdi emekçi kardeşlerim sizden de güçlü bir sesle duymak istiyorum. Öyle haykıralım ki Almanya’dan, Hollanda’dan, Belçika’dan duyulsun. Güçlü Türkiye için istikrar için 16 Nisan’da Evet diyor muyuz?” dedi.

Öz Orman İş Sendikası Başkanı Süleyman Şeyhoğlu’nun konuşmasının ardından Memur Sen Artvin İl Temsilcisi İbrahim İnce konuşma yaptı.

İnce, “Hak İş Sendikası’nın biz memur sen için apayrı bir yeri vardır. Çünkü ülkemizde işçi sendikalarının geçmişi daha eskiye dayanmaktadır. Hak iş, 1976 yılında kuruldu, memur sen ise 1992 yılında kuruldu. Biz kurulduğumuzda henüz yasal dayanağımız yoktu. 2001 de memur sendikaları kanunu çıktı ve kuruluşunda hak iş sendikasının himayesinde kurulmuş-tur. O dönemde hak iş in Ankara’daki binasından memur sene yer tahsis edilmiş, memur sen belli bir seviyeye getirilmiştir” dedi.

Hak İş Konfederasyonu işçi kardeşlerimizin alın terini korumak için haktan yana olan bir sendikadır diyen İnce, “Merhum Erbakan 1996 da hükümet olduğunda maaş zammı ile ilgili görüşme yapmak üzere o dönemin etkili sendikalarından bir tanesi başbakanlığa gelmiş ve gazeteciler de kapıda beklemektedir. Gazetecilere başbakanı ve ilgili bakanı köşe-ye sıkıştıracağım diyerek içeriye girmiştir. Beklen zam yüzde 20 dir. Ama ilgili sendika başkanı yüzde 35 zam istediğini söyleyerek hocayı köşeye sıkıştıracağını düşünmektedir. İçeri girer ve merhum Erbakan Hoca işçi için ne istiyorsunuz der. O da yüzde 35 der.  Erbakan da sen ne dediğinin farkında mısın der? Başbakan da oysa bu yüksek enflasyona yakın bir oranda zam isteyeceğini düşünmüştüm der. Ama sen istemesen de ben işçi kardeşlerime yüzde 55 oranında zam yapmıştır” şeklinde konuştu.

İnce konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:” “Tarihe kara bir leke olarak geçen beşli çete dönemin DİSK, KESK, TÜRKİŞ, Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği, Türkiye Esnaf Ve Sanatkârlar Odası, beşli çete refah yol hükümetinin düşmesine sebebiyet vermişlerdir. Ortam sağlamışlardır.

İşçiye yüzde 55 zam veren hükümete sahip çıkması gereken sendika işçinin alın terine emeğine hakkına sahip çıkması gereken sendika hükümeti düşürmek için eylemde faaliyette bulunmuştur.  Tarihe kara Çarşamba olarak geçen bu olay Cumhurbaşkanı Başbakana kendisini seçen hükümetin üyelerine milli güvenlik kurulunda Anayasayı fırlattı Başbakan dışarıya çıktı kriz var dedi bir gecede faiz yüzde 7 Bin 500’ü buldu. Kaybeden kim oldu? Elbette ki memurumuz kaybetti, işçi kardeşimiz kaybetti, esnafımız kaybetti, ekmeğimiz küçüldü. Alın terimiz ziyan oldu. İşte o sendikalar kendilerine yüzde 55 zam veren hükümeti görevden düşürmek için meydanlara inen Hak iş bugünde istikrardan yana tavrını koyarak işçinin alın yeri heba olmasın diye evet diyor.

Milletten Başka Güvenoyu Alçak Merci mi Var?

O dönemde Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi olsaydı bu sıkıntılar yaşanmayacaktı. Yüzde 51 oy alan cumhurbaşkanı hükümet kuracak. Zatı muhteremlerden biri soruyor. Güvenoyunu kimden alacak? Yüzde 51 oy olan güvenoyunu daha kimden alacak! Milletten başka güvenoyu alçak merci mi var?

Mustafa Kemal’in Bu Vatanı Kimlere Emanet Ettiklerini Unutuyorlar

Milletvekili yaşının 18’e indirilmesini eleştiren sözde Atatürkçüler! Ey Türk gençliğini birinci vazifen Türk istiklalini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir!  Mustafa Kemal’in bu vatanı kimlere emanet ettiklerini unutuyorlar herhalde? Ve iddia ediyorlar yargı ile ilgili HSYK’nın dışında ve askeri yargı kaldırılıyor ve HSYK ’nın yapısında bir değişiklik yapılıyor HSYK aslında bir idari grup.  Hakimlerin ve savcıların atanmasına yer değiştirmesine bakan bir gurup. Ve şimdi ne diyorlar. Yargı, yürütme, yasama her şey tek adamın elinde olacak. Yok böyle bir şey arkadaşlar. 1950’de yüzde 57 oy alan Adnan Menderesi asmaya karar veren bu yargı ne hazindir ki kararını açıklarken yüce Türk milleti adına diyerek açıklama densizliğini göstermiş yüzde 57 oy veren Türk milletinin liderini asmıştır. Nerde bağımsız yargı! Yüce Türk milletini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yaptığı bir başkanı yine bu yargı yüce Türk milleti adına değil, Pınarhisar Cezaevine göndermiştir. Yüce Türk milletinin  birinci parti yap-tığı refah partisini bu yargı yüce Türk milleti adına değil, kapatma davası açmıştır ve kapatmıştır.

Milletin tek parti yaptığı Ak Parti’ye kapatma davası açabilmiştir. Onun için yargı, üzerindeki vesayetinde bitmesi için, terör çukurlarını kapattığımız gibi ülkedeki vesayet çukurlarının da kapatılması için ne diyoruz arkadaşlar? Evet diyoruz!” diyerek sonlandırdı.

Erkan Balta, “Yalanlarla Dolanlarla Hayır Kampanyası Yürütüyorlar”

Ülkede önemli bir tercihin önemli bir yol ayrımının eşiğinde olduğunu belirten AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, bu yol ayrımının rejim sistem değişikliği değil, Türkiye’nin devlet işleyişinin temel mekanizması olan hükümet sisteminin değişimi olduğunu söyledi. Başkan Balta, “Bu sistemin neden olmasına ve neler getireceğine yönelik değişik düşünceler tezler var. Bu sistemle alakalı öyle garip öyle ağır öyle alakasız suçlamalar var ki insan gece gündüz konuşmak anlatmak istiyor. Ortada 18 maddelik bir düzenleme var her şey ortada olan. Okuma yazma bilen iyi kötü ha-yatı tanıyan birisinin yarım saat içerisinde okuyup anlayacağı bir şey. Bir yandan da öyle bir yalan furyası var ki acaba yapmak istediğimiz şey bu mu diye işi bilen birisi için bile şüpheye düşürecek derecede.

Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi meclisten geçtikten sonra Artvin’de avukat arkadaşları görevlendirerek bu sistemi iyice öğrenmelerini ve bizlere de anlatmalarını istedik. Arkadaşlardan brifing aldıktan sonra il başkanı olsam da olmasam da bu ülkenin geleceği için sistemin geçirmeyi istiyoruz. Sistemi inceledikten sonra yeryüzünde ki bütün hükümet sistemleri içerisinde ülkemizin siyasi geçmişini de göz önünde bulundurularak en ideal hükümet sistemini halkımızın karşısına getiriyoruz. Birileri çok büyük bir kuvvetle Hayır çıksın diye bir kampanya içerisindeler. Yazılı görsel medyada kampanya yürüterek mevcut hükümet sisteminin değiştirilmesine hayır diyorlar. Hayır diyenler getirilmek istenen sistemle ilgili eleştirilerini ard arda sıralıyor da bu mevcut hükümet sistemini aralarında savunan birini duydunuz mu? CHP’ de HDP’ de kendi seçim tüzüklerinde bu sistemin değiştirilmesi gerektiğinden bahsediyor. Bu sistemi savunan Türkiye’de kimse yok ama değiştirmeyin. Yalanlarla dolanlarla Hayır kampanyası yürü-terek halkın önüne gelen fırsatı kaybetmelerini isteyip ülkenin yerin de saymasını istiyorlar” dedi.

Sempozyum konuşmalarına ardından sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek