...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1754 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İşte Gururumuz, Miniklerimiz Türkiye Şampiyonu

01 Temmuz 2019 - 150 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»İşte Gururumuz, Miniklerimiz Türkiye Şampiyonu
İşte Gururumuz, Miniklerimiz Türkiye Şampiyonu

İŞTE GURURUMUZ, MİNİKLERİMİZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU  

 

Şavşatlı minik sporcularımız Türkiye şampiyonu oldular şimdi sıra Antalya da yapılacak olan Dünya Şampiyonluğudur.

 

Erzincan da yapılan Türkiye Çocuklar Muaythai Şampiyonasında, Muaythai antrönörü Ayfer Büyük’ün Şavşatlı sporcularımız ile büyük başarısı

Erzincan’da gerçekleştirilen ve 747 sporcunun katıldığı Türkiye Çocuklar Muaythai Şampiyonasında 3 kişi ile katılan Şavşatlı sporcularımızdan bir birincilik ve bir ikincilik geldi.

 

Türkiye Muaythai Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Çocuklar Muaythai Şampiyonası, Erzincan’da start yapıldı. 3 gün süren olan şampiyonada Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen sporcular Erzincan’da birincilik mücadelesi verdi.
Şampiyonada 224 kız ve 523 erkek olmak üzere toplamda 747 sporcu, 90 antrenör katılarak derece yapabilmek için kıyasıya mücadele ettiler.

Yapılan müsabakalarda Muaythai Antrenörü Ayfer Büyük’ün öğrencileri 3 gün süren şampiyona sonucunda Dilara Coşkun, 60 Kg da Türkiye birincisi olurken Minik Sporcularımızdan Muhammed Fatih Yazıcı 58 kg da Türkiye ikinci olma başarısını göstererek ilçemizin gururu oldular.

Minik sporcularımızdan Efe Bülbül, yaptığı maçlarda tekniği ile göz doldururken müsabaka eksikliği ve tecrübesizlikle şansız bir şekilde derece yapamadı. Oldukça büyük bir başarı gösteren sporcularımız bütün imkansızlıklara rağmen ilçemizin gururu olurken sevinçleri görülmeye değerdi.

Sporcularımızın antrenörü Ayfer Büyük ve minik sporcularımızın bu çok önemli başarısı gelecek için büyük bir ümit verdi. Kendilerine destek verildiğinde ilçemizin adını her yerde duyuracaklarına inancımız tamdır. Artık takım sporları ile büyük kulüp takımlarla yarışmanın imkansız olduğu bir dönemde bireysel sporlarda elde edeceğimiz bu başarılar ilçemiz ve ilimiz için büyük bir tanıtım ve bizim çocuklarımızın da nelere yapabileceğini gösterebilmek için büyük bir şans doğmuştur.

 Sporcularımız ilçemizi temsil etmek için gittikleri Erzincan da elde etmiş oldukları başarılar sonrası Antalya da yapılacak olan Dünya Şampiyonasında artık Türkiye’yi, temsil edecekler.

Bu gurur hepimizin. Hayde Şavşat Hayde Artvin bu çocuklarımızı dünya şampiyonasına en iyi bir şekilde hazırlayalım…

Erzincan’ın son dönemlerde büyük organizasyonlara ev sahipliği yaptığına vurgu yapan İl Müdürü Mumcu, “Türkiye Çocuklar Muay Thai Şampiyonası için Erzincan’ımıza gelen tüm sporcu, Antrenör ve idarecilerimize ve müsabakaları yöneten hakemlerimize hoş geldiniz diyorum. İlimizde düzenlenen şampiyonada 45 ilden 224 kız ve 523 erkek olmak üzere toplam 747 sporcumuz büyük bir mücadele verecek. Erzincan İl Müdürlüğü olarak Türkiye Çocuklar Muaythai Şampiyonasına ev sahipliği yapmanın onurunu yaşamaktayız. İlimizin spor potansiyeli yaptığımız her büyük organizasyon ile daha fazla artıyor ve gelişiyor. Tüm branşlarda gençlere spor eğitimleri verdiğimiz Erzincan’da, gelecekte önemli başarılara imza atacak milli sporcuların yetişmesi için alt yapı hazırlıyoruz. Sporun toplumları birleştirici, sevgi ve saygıyı aşılayan, fairplay ve centilmenliği öğreten yapısının genç kuşaklara yayılması için bu türlü organizasyonların önemi büyüktür. Burada sporcularımız antrenörlerinden aldıkları eğitimle birbirleriyle kıyasıya mücadele ediyorlar. Erzincan’da ringe çıkarak mücadele eden Çocuklarımız belki de yarınların Avrupa ve Dünya şampiyonu olabilecek sporcularımızdır. Yapılacak olan müsabakalarda tüm sporculara başarılar dilerken, umarım düzenlenecek müsabakalarda centilmence mücadele edecek sporcularımız ilimizi gezebilme ve insanlarımızı da tanıma fırsatı bulur” dedi. Daha sonra kürsüye gelen Muay Thai Federasyon Başkanı Halil Durna, Muay Thai sporu hakkında kısa bir bilgi vererek, düzenlenen şampiyonaya katılan tüm sporcu ve antrenörlere başarılar diledi. Son olarak kürsüye gelen Vali Yardımcısı Mehmet Şerif Olcaş ise, Erzincan’a gelen tüm sporcu kafilelerine başarılar dileyerek, müsabakaların kazasız tamamlanması temennisinde bulundu. Yapılan konuşmaların ardından şampiyonaya emeği geçenlere plaket takdim edildi. Erzincan belediyesi Mehter Takımı tarafından verilen mini konserin ardından müsabakalar başladı. Erzincan Merkez Spor salonunda başlayan ve 3 gün sürecek olan şampiyonada Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen sporular şampiyon olabilmek için kıyasıya yarışıyorlar. Erzincan’da yapılan şampiyonaya 45 ilden 224 kız ve 523 erkek olmak üzere toplam 747 sporcu ve 90 antrenör katılırken 50 hakem de görev alıyor. Müsabakalarda Yıldız erkekler kategorisinde 283, çocuk erkekler kategorisinde 214, yıldız kızalar kategorisinde 120, çocuk kızlar kategorisinde ise 91 sporcu olmak üzere toplam 747 sporcu mücadele ediyor. 10 kategoride 79 siklette yarışan sporcuların müsabakaları 3 ring üzerinde devam ediyor. Erkekler 484 kızlar ise 186 olmak üzere toplam 670 maç yapılacak.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek