...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1754 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İstanbul Küçükçekmece’de Büyük Buluşmanın Adı Sulobandı!

06 Mart 2018 - 835 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»İstanbul Küçükçekmece’de Büyük Buluşmanın Adı Sulobandı!
İstanbul Küçükçekmece’de Büyük Buluşmanın Adı Sulobandı!

İstanbul Küçükçekmece’de Büyük Buluşmanın Adı Sulobandı!

Sosyal Paylaşım Sitesi Facebook Üzerinde Oluşturduktan ”Biz Kaçkiyiz” Gurbunda Şavşat Pınarlı Köyü Ortaokulu 1985-86-87-88 Mezunu Arkadaşlar İstanbul’da Bir Araya Geldi

Bir insanın yaşantısının en güzel yılları olarak tabir edilen ortaokul ve lise yıllarını birliktete geçiren ve mezun olduktan sonra birbirlerinden uzak kalan arkadaşlarını bir araya getir-mek isteyen Pınarlı Köyü orta-okulu 1985-86-87-88 mezunları Adnan Aktel, Ercan Altun, Yener Demir, Gülay Yılmaz ve Ergin Özcan isimli arkadaşlar “BİZ KAÇ KİŞİYİZ” sosyal paylaşım sitesi olan Facebook üzerinden oluşturdukları gurupta Şavşat Pınarlı Köyü ortaokulu 85-86-87-88 mezunu arkadaşları 1 Şubat Cumartesi gecesi Halkalı’da Davet Düğün Salonu  yemekte bir araya geldiler.

Türkiye’nin çeşitli illerinde yaşayan arkadaşlarla birlikte İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde bir araya geldiler. Gecenin açılışında Afrin’de şehit olan kahraman askerlerimiz için saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. 30 yıl sonra ikinci kere yine bir arada olmanın vermiş olduğu mutluluk ve sevinç içerisinde imece kültürü ile evlerde kendilerinin yapmış olduğu yöresel yemeklerini birlikte yiyerek, uzun uzun sohbet edip hasret giderdiler…

Türkiye’nin değişik illerinde çalışan ve yaşayan Suloban 011aokul mezunları, Bursa, Kocaeli, İstanbul, ve diğer illerden gelerek güzel bir gecede Suloban’ı İstanbul’da yaşatıp doyasıya eğlendiler. Geceye değişik sebeplerden dolayı katılamayanlar canlı görüntülerle programa bağlandılar. Grup üyelerinden Şenay Bilir, Biz kaç kişiyiz grubuna çiçek yollayarak arkadaşlarını yalnız bırakmadı. Ortaokul arkadaşlarıyla bir araya gelip vakit geçiren 200 kişilik arkadaş grubu duygularını tek kelime ile ifade ederek “Şuan çocuklar gibiyiz” yıllar sonra göremediğimiz arkadaşlarımızı gördük çok mutluyuz dediler.

Uzun bir zaman sonra ortaokul yıllarını birlikte geçirdikleri arkadaşlarıyla birlikte olmanın vermiş olduğu mutluluğu anlatan Pınarlı Ortaokulun dan mezun olan ve gecenin organizesini yapan Adnan Aktel, Yener Demir, Ercan Altun, Ergin Özcan ve Gülay Yılmaz “Uzun yıllar sonra yine bir arada olmak hepimize çok iyi geldi. Çok az sayıda ulaşamadığımız arkadaşlarımız var. En kısa zamanda o arkadaşlarımıza da u !aşmak istiyoruz.” 85-86-87-88 yılı orta ortaokulu mezunları olarak “bu buluşmalarımız artık geleneksel oldu inşallah 3. buluşmamızda daha çok arkadaşımıza ulaşıp “Biz Kaç Kişiyiz” ailesini daha da büyütmek istiyoruz dediler.

İstanbul-Artvin Şavşat Pınarlı Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yücel Özcan ve Yönetim Kurulu Üyeleri İsmet Yaşar ve Gülseren Özcan geceye katılarak gençleri yalnız bırakmadılar. Gecenin açılış konuşmasını yapan Başkan Yücel Özcan; “Birlik ve beraberliğimize çok ihtiyacımız olduğu bu zamanda köyümüzün evlatları olarak yapılan bu organize den son derece memnun oldum bu organizelerin köye kadar uzanmasını orada da böyle etkinliklerin yapılmasını çok arzuladığını belirt-ti. Yaklaşık 200 kişilik ortaokul mezunları peynirli kete, lokum, gevrek, çırıkta, bişi ve çeşitli yiyecek ve içecekler ikram edildi. Mezunlar gecenin geç saatlerine kadar davul-zurna-tulum-bağlama eşliğinde bol bol eğlendiler.

Düzenlenen etkinlik gece geç saatlere kadar devam etti. Program, mezunların çektirdiği hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek