...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1653 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İslam Dinine Mensup, İslam Coğrafyasında Yaşayan Müslümanlar İçin 3 Ayların Önemi

02 Haziran 2017 - 686 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»İslam Dinine Mensup, İslam Coğrafyasında Yaşayan Müslümanlar İçin 3 Ayların Önemi
İslam Dinine Mensup, İslam Coğrafyasında Yaşayan Müslümanlar İçin 3 Ayların Önemi

İslam Dinine Mensup, İslam Coğrafyasında Yaşayan Müslümanlar İçin 3 Ayların Önemi
Recep,Şaban ve Ramazan ayları mukaddesat aylarıdır.İslam Dinine mensup ve İslam Coğrafyasında yaşayan Müslümanlar inançları cümlesinden olarak bu aylara çok önem vererek, bu aylara çok önem vererek,bu aylarda ibadetlerini biraz daha yoğunlaştırırlar.Oruç tutarlar, namazlarını ara vermeden kılarlar.
Hele Ramazan ayında bir ay boyunca yemeden içmeden hergün 18-20 saat oruç tutarlar, namazlarını kılarlar.Yakın komşu ve yakın akrabalar iftar yemeklerini bile beraber yerler. Barışı, dostluğu, akrabalığı ve komşuluk ilişkilerini dahada samimileştirirler. Küskünlük ve dargınlıkları kaldırırlar.Bu gibi yatkınlıklar sıcak ve yumuşak davranışlar dinimize olan inancımızın kurallarıdır.
İslam Dini mensubu olarak İslami kurallara uyma zorunluluğumuz vardır.Bizi kimse topla-tüfekle korkutarak,zorlayarak namaz kılacaksın.Oruç tutacaksın.Dememektedir.Ancak inançlarımız bizi namaz kılmaya,oruç tutmaya zorlamaktadır.
Zaten din ve dine bağlı vecibelerin yerine getirilmesi bir inanç olayıdır. Dini vecibelerin yerine getirilmesi,uygulanması inanmış insanların işidir. İnsanları zor kullanarak inandıramayacağınız gibi; İnanmış insanları da zor kullanarak inancından saptıramazsınız.
Her türlü ibadet biçimleri inanışın ürünleridir. İnancımızın bir kuralıdır ki ,Allah’ın emirlerini yerine getiririz.Yasaklarından kaçınırız.
İşte Ramazan ayı boyunca Müslümanlar inanmış insanların iftar sofralarında bir arada olmalarıda oruca dayalı özel bir ibadet biçimidir.
Sayı Kaymakamımız Mesut Gazi AMBARCI ve muhterem eşi Esma AMBARCI ve Esma Hanımın misafir arkadaşını , şoförünü ve koruma polisini de alarak Ramazanın 4.İftarını Şavşat Huzurevindeki amca ve teyzelerle beraber yiyeceğim demişler. Nezaket buyurmuşlardı. Aramızda oluşları, güler yüzleri , tatlı ve hoş sohbetleri ile bizi mutlu ettiler. O iftar akşamının tadına ve zevkine doyamadık. Ama Sayın Kaymakamımız sadece bize değil bütün kurumlara ilgi odağı olmaktadır.
Sayı Kaymakamımız Mesut Gazi AMBARCI’ya ve muhterem eşleri Esma Hanıma , Esma Hanımın misafir arkadaşı hanımefendi kızımıza bu nezaketleri için Huzur Evi Yönetimi ve sakinleri adına saygı, sevgi ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek