...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İş Makinesi Yolun Çökmesi Sonucu Aksu Deresi’ne Yuvarlandı

16 Kasım 2015 - 1.838 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»İş Makinesi Yolun Çökmesi Sonucu Aksu Deresi’ne Yuvarlandı
İş Makinesi Yolun Çökmesi Sonucu Aksu Deresi’ne Yuvarlandı

İş Makinesi Yolun Çökmesi Sonucu Aksu Deresi’ne Yuvarlandı

Borçka’da dün sabah saatlerinde park halindeki bir iş makinesinin yolun çökmesi sonucu Aksu Deresi’ne yuvarlanması korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.

Afet bölgeleri içerisinde en büyük hasarın yaşandığı Borçka’da, iş makineleri yol açma, temizlik ve hasar tespit çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Borçka’da park halindeki bir iş makinesinin yolun çökmesiyle Aksu Deresi’ne yuvarlanarak düşmesi korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu. Edinilen bilgilere göre iş makinesinin içinde şoförünün olmaması bir felaketi önledi.

Artvin İl Afad Acil Durum Müdürlüğü Hasar Tespitine Başladı

11 Kasım Çarşamba günü meydana gelen sel felaketinden sonra Artvin İl Afad Acil Durum Müdürlüğü bölgede yoğun bir çalışma başlattı. Şuana kadar yapılan çalışma sonrası Borçka merkezde 30 bina 120 adet konut incelendi.

Artvin İl Afad Acil Durum Müdürlüğü bölgede yapmış olduğu incelemelerin ardından 18 bina 74 konut ve 15 iş yeri ağır hasarlı olduğu tespit edildi. Yapılan tespit çalışmasının ardından alınacak komisyon kararı sonrası ev sahiplerini kiralık eve çıktıkları takdirde ev kiraları Artvin Valiliği tarafından karşılanacak.

Öte yandan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen 2 psikolog hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine psikolojik destek vermek üzere çalışma başlattı.

Borçka Murgul Karayolu Henüz Açılamadı

Artvin genelindeki sel ve heyelan sebebiyle Borçka’ya bağlı 37 köyden yedisine ulaşım sağlanamadığı, Murgul ilçesine giden yolun da henüz açılamadığı bildirildi.

Vatandaşların canlarını zor kurtardığı sel felaketinde Artvin ve ilçelerinin ulaşıma kapanması il genelinde yaşamı adeta durdurdu. Belediye ekipleri, Karayolları İl Müdürlüğü, DSİ ve çok sayıdaki hasar tespit ekiplerinin afet bölgelerinde aralıksız olarak çalışmaları devam ediyor.

Sel Nedeni Önlem Alınmayan Köprü İddiası

Aksu Mahallesi Muhtarı Köksal Solmaz, mahallenin ortasından geçen dere üzerindeki köprünün alt tarafının ağaç ve diğer malzemelerle tıkanması sonucu sel yaşandığını belirterek, “2002 yılında bu köprü yüzünden yine sel olmuştu. Bu kez daha fazla hasar var. Bu köprü yüzünden sel yaşadık. Artık bu köprüye bir çözüm bulunmadan buradan kimseyi geçirmeyeceğim. DSİ’ye müracaat ettim ama bir türlü çözüm bulamadılar. Sonucu da bu oldu diyerek tepkisini dile getirdi. Yöre sakinleri de önlem almayan yetkililerin selden sorumlu olduğunu ifade ettiler.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek