...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İş Adamları Şavşat’ta

03 Ekim 2018 - 2.001 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»İş Adamları Şavşat’ta
İş Adamları Şavşat’ta

İş Adamları Şavşat’ta

Şavşat’ın Yetiştirmiş Olduğu Tanınmış İş Adamlarından Turhan Gündüz, Ülke Genelindeki Çok Üst Düzey İş Adamlarını Şavşat’a Davet Ederek İlçenin Tanıtımına Büyük Katkı Sağladı

İş adamı Turhan Gündüz’ün davetlisi olarak Şavşat’a gelen Türkiye’nin sayılı iş adamları ilçede umut sevinci yarattı.

Şavşat ilçe merkezine 20 km. mesafede 2660 rakımlı Sahara Dağı Bonduruk Döven mevkiinde davul zurna ile karşılanan iş adamları Şavşat halkının yoğun ilgisi ile karşılaştılar. Sahara dağı eteklerinde halaylarla horonlarla karşılanan iş adamlarının ceptelefonları ile Şavşat’ın muhteşem doğasını fotoğraflaması dikkatlerden kaçmadı.

İsviçre Değil, Alpler Değil “Şavşat

Şavşat girişinde Şavşat’ın muhteşem doğasını gören İş adamlarından Altınbaş Holding, Altınbaş Kuyumculuk ve Altın-baş Üniversitesi sahibi Vakkas Altınbaş, “Ben dünyanın birçok ülkesini gezdim. Neyin İsviçre’si, neyin Alp’leri artık Şavşat’ı görmek gerekiyormuş. Burası muhteşem bir doğa. Yeşilin her tonunu burada bulabiliyorsunuz. Karagölleri, Milli Parkları, yüzen adaları, tarihi ve turistik yerleri, kırmızı benekli alabalıkları, kendine özgü yemekleri, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Kafkas kültürünü bir arada görülebilecek bir yer, Havası buz gibi suları insanının güler yüzü cana yakınlığı sizi ayrı bir dünyalara götürüyor. ” dedi.

Araçlarından her indiklerinde fotoğraf makinelerine ve cep telefonlarına sarılan iş adamları, ‘bu bölge için neler yapabiliriz katkı olarak neler sunabiliriz onu düşünmeye başladık. Bunda bir kar amacımız asla olmayacaktır. Bu muhteşem doğa, bu muhteşem insanlar bunları hak ediyor’ diyen iş adamları Şavşat’a adeta aşık oldular.

Şavşat ilçesinde, Karagöl, Balık Gölü, Tibet Kilisesi, Şavşat Kalesi, Şavşat Evi, Seyir yerleri ve bazı köyleri gezen iş adamları yöresel yemeklerinin de tatlarına bakarak özellikle coğrafi işaret alınacak olan Sinor, Korova ve diğer birçok ürünleri özellikle meşhur Artvin Çağ dönerini çok beğendiler.

Her gittikleri köylerde büyük ilgi ile karşılaşan iş adamları kendilerine gösterilen bu ilgiden oldukça memnun olduklarını ifade ederek ‘şu ana kadar bu bölgeye gelmemekte büyük bir hata yapmışız. Artık belirli dönemlerde bu şirin ilçeye gelerek tatilimizi geçireceğiz’ şeklinde ifade ettiler.

İş adamı Turhan Gündüz’ün davetlisi olarak Şavşat’a gelen iş adamları 100 yıllık Şavşatlı gibi Şavşat’ın tanıtımını isteyip bu konuda ne gerekiyorsa yapmak için hazır olduklarına dikkat çektiler.

Şavşat’ın Turizm elçisi gibi çalışan İş Adamı Turhan Gündüz ve beraberindeki ülkemizde çok önemli hizmetleri olmuş 38 iş adamı Şavşat’a geldi. Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’ten ilçenin gelişimi, dünü ve bugünü ile ilgili bilgiler alan iş adamları ilçe ile ilgili kendi görüş ve düşüncelerini de anlatarak ilçenin geleceği ile ilgili fikir alışverişinde bulundular.

Turizm Elçisi İş Adamı Turhan Gündüz’ün Şavşat Aşkı

Şavşat Black Forest Hotel &SPA’da konaklayan iş adamları TRT Muhabiri ve ATV-AHABER Bölge temsilcisi ve DHA Muhabiri Nurbay Usta’ya ve Şavşat’ın Sesi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Kör’e özel açıklamalarda bulundular.

Yıllarca Şavşat’ın tanıtımı için oldukça yoğun bir çalışma içerisinde olan iş adamı Turhan Gündüz, “Ben şu anda çok duygu yüklüyüm. Okul hayatımın Ortaokul kısmına kadar Şavşat’taydım ve Şavşat’ı gerçekten çok seviyorum. Bir turizm elçiliği yaparak arkadaşlarımı buraya getiriyorum. Şavşatlı olmayanlara şayet cenneti görmek istiyorsanız mutlaka Şavşat’a gelin diyorum. Çalıştığım yerlerde her gittiğim yer-de burayı tanıtmaya anlatmaya çalışıyorum. Ama şuna inanıyorum ki Şavşat yazılarak çizilerek veya anlatılarak anlaşılmaz. Şavşat bizzat gezilerek görülerek anlaşılır.Benim şöyle bir düşüncem ve prensibim var. Her Şavşatlı Şavşat’a giderken, uzun yıllar Şavşat’ ı görmeyen bir Şavşatlıyı getir-sin veya Şavşat’ı hiç görmeyen Şavşatlı olmayan bir arkadaşını getirsin. Ben bunu derneklere de, vakıflara da, herkese söylemişim. En önemlisi tanıtmaktır. Tanıtılmadıktan sonra cennet olsa ne yazar. İşte bu tanıtımı yapmak için ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Bu şekilde guruplar hal.inde ilk gelişimiz. Buraya gelen arkadaşlarımız buralardan çok memnun kaldılar. Şunu da ayrıca söylemek istiyorum. Bu gezilerden sonra arkadaşlarımız bireysel olarak ta gelmeye başlayacaklarına da inanıyorum. Ben bir gün telefonum çalıp bu arkadaşlarımız bana Turhan bey nerdeyiz biliyor musun. Şavşat’tayız, Karagöl’ deyiz, Seyir Yerindeyiz. Yöresel yemeklerinizi yiyoruz demelerini çok istiyorum. Bunu yapacaklarına da inanıyorum. Memleketimiz çok güzel. Ben Şavşat’ı çok seviyorum. Bu şekilde tanıtmaya çalışıyorum. İlk gelişimizden sonra ayrıca başka guruplar getirmeyi düşünüyorum. Şu anda da 2 günü arkadaşlarımızla Şavşat’ımızın bize sunduğu güzellikler içerisinde çok güzel günler yaşadık. Bizimle gelen arkadaşlarımızın tamamı Şavşat ve Artvin bölgesine ilk defa geldiler. ilçe halkı tarafından çok büyük bir ilgi gördük. Bu beni ve diğer arkadaşlarımızda memnun oldular. Çok büyük bir ilgi gördük. Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve diğer idarecilerimiz yanı sıra Şavşatlı dostlarımız oldukça önemli derecede ilgi gösterdiler. inşallah başka gruplar ile de yine gelmeyi düşünüyoruz. Ayrıca Nurbay Usta ilçemiz adına televizyonu ol-mayan bir ilde bir televizyon kanalında sürekli yapmış olduğunuz program ile çok önemli bir tanıtım yapıyorsunuz. Size de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu memlekette çok güzel şeyler yapılabilir ama her şeyden önemlisi tanıtımdır. Ben inanıyorum ki yakında Şavşat’a ki konaklama tesisleri yetmeyecek. Biz yine tanıtımdaki bu görevimizi yapmaya devam edeceğiz. Arkadaşlarımız Şavşat’ı duyduklarında bütün imkanlarını zorlayıp anında bende geliyorum diyebildiler. Bu memleket bizim, bizimde bu memlekete borcumuz var. Bu borcumuzu da bu şekilde ödeyebiliyorsak ne mutlu bize. Reçetesiz yaşamın tek adresi Şavşat. Bu doğayı sevmemiz lazım. Şavşat’ı sevdirmemiz lazım.”dedi.

Yine aynı gurubun adeta neşe kaynağı oldukça pozitif bir görünümü ile herksin sem-patisini kazanan, gülen yüzü ile adeta ışık saçan Altınbaş Holding yönetim kurulu üyelerinden Vakkas Altınbaş yapmış olduğu açıklamada Şavşat’ın güzelliklerinin doyumsuzluğundan söz etti.

Vakkas Altınbaş; “Şavşat’ın doğal güzellikleri insanın saygılı ve cana yakın davranışları beni adeta büyüledi. Bu güzelliklerin etkisinde kaldım. Bu güzellikleri aylarca unutamam. Doğal güzellikleri ile yeşillikleri ile suyu havası her şeyi ile kendimi, mükemmel bir ortama girmiş ve doğal güzelliklerin içerisinde buldum. Yazı çok güzel şimdi kışını da merak ediyordum.Turhan beyin teklifi ile buraya geldik. Gelince neden daha önce gelmemişiz diye üzüldük. Fotoğraf çekmeye doyamadık. Burası her ortamda ve herkese tanıtılmalı. Herkesi cezp edecek oldukça çok şey var. Buraya gelmekten oldukça mutlu oldum. Tekkelime ile buranın tanıtılması lazım. Tanıtım tanıtım tanıtım” dedi.

Bize Düşen Bir Görev Olursa Yapmaya Hazırız

Altınbaş Holding yönetim kurulu üyelerinden İmam Altınbaş ise, bu güzel ülkenin candan şirin ilçesi Şavşat’a da Turhan beyin davetlisi olarak geldiğini ifade ederek hayran olduğunu belirtti.

İmam Altınbaş, “Bu ilçe kendisine bir gelene artık her zaman bana gel diyen bir ilçe.

Şavşat gerçekten çok güzel. İçinde yaşayanlar bu güzellikleri pek göremeyebilir. Dışarı-dan gelenler bizler daha çok kıymetini biliyoruz. Doğasıyla, harika bir insan dokusuyla, misafirperverlikleri ile daima dostlar. Ama ne yazık ki burası biraz az biliniyor. Daha çok bilinmesi lazım. Bize bir katkı düşerse bunu yapmaya daima hazırız. Buraların tanıtıcıları Turizm elçileri olabiliriz. El birliği ile bunu yapabileceğimizi düşünüyorum. insanlar buraya geldikleri zaman doğasıyla yaşanan bölgeleriyle güzel şeyler görülmesi lazım. Bu güzelliklerin büyük bir çoğun tuğu bu şirin ilçemizde var. Bu ilçe önemli bir ölçüde tanıtım yapılır ve dünyaya gösterilir.” dedi.

İmam Altınbaş, “Türkiye’nin birçok bölgesinde böylesine tabiatla iç içe olma şansımız hiç yok. iJ1sanımızın sıcaklığı Şavşatlılardan biliyoruz. İlçe merkezini gezdik, Karagöl’e gittik. Göl çok güzel doğa harikası bir yer. Efkar Tepesine çıktık. Şimdi kış şartlarında Sahara dağını merak ediyorum. Bizim için güzel bir ortam. Ambiyans çok güzel. Arkadaşlarımız çok güzel. Şavşat’ m gördüğümüz eskimiş evleri çok muazzam. Bu konularla ilgili Belediye Başkanımızla da görüştük. Amasya’da Amasya evleri için Unicef ten yüklü miktarlarda hibeler verildi. Bu Şavşat içinde alınabilir. Böyle güzel insanların ve tabiatın olduğu bir yer olan bu Şavşat’ a biz doyamadık. Bu değerli hocalarımızla yaza tekrar gelmeyi yürekten istiyorum” dedi.”

İş adamı Torhan Gündüz ve beraberindeki iş adamlarına konakladıkları Şavşat Black Forest Hotel &SPA’da Türk Halk Müziği sanatçıları Sebahattin Hafızoğlu ve Türkü Kız Solmaz Akgül okumuş oldukları türkülerle iş adamlarına doyumsuz dakikalar yaşattılar. İlçenin eşraflarından Gündüz Atabek ve Usta Öğretici Zuhal Temiz ise hazırlamış olduğu Halk oyunları ekibi ile iş adamlarını Artvin yöresi oyunlarla tanıştırdılar

İki gün süre ile Şavşat’ ı gezen iş adamları Türkiye’nin en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu Ata Tepe’ye çıktılar. Ulu Önder Atatürk’e en büyük saygı ve sevgi ülkenin her ferdi gibi Artvin de de en üst düzeyde olduğunu gören İş adamları daha sonra Borçka, Rize ve Trabzon’un da başta Sümela Manastırı olmak üzere çeşitli tarihi ve turistik yerleri gezdiler.

iş adamlarının Artvin Şavşat ve Karadeniz gezilerinden kesitlerin yer aldığı görüntülerden oluşan 2.5 saatlik Vtr Kaçkar TV de Nurbay Usta’nın hazırlayıp sunduğu “Müzik Pınarı” Programın da yayınlanması oldukça beğenilerek büyük bir ses getirdi. Program yapımcısı ve sunucusu Nurbay Usta’yı arayan yüzlerce vatandaş bu Vtrnin tekrar yayınlanmasını istediler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek