...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İnsan olmak, İnsanca Yaşamak

28 Mart 2016 - 791 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»İnsan olmak, İnsanca Yaşamak
İnsan olmak, İnsanca Yaşamak

İnsan olmak, İnsanca Yaşamak

19 Şubat 2016 gününden beri Şavşat-Yavuzköyü YAŞLILAR HUZUREVİNDE’YİM.

Bu tesiste sadece ben değil, başkaldıra vardır. Yaşlı olupta bakmakla yükümlü olan oğul, kız, gelin ve torunlara yük olmamak, onları çalıştıkları işlerinde ki kıymetli zamanlarını almamak ve onlara ayrıca ekonomik açıdan yük olmamak gibi gerekçelerle huzurevinde kalmayı kendimiz tercih ederek, yasal yollar izleyerek Şavşat-Yavuzköyü Naime Yılmaz İsmail Yılmaz Huzurevine girdik.

Bu huzurevinde yönetim kadrosu memur ve hizmetliler, hemşireler, güvenlikçiler ve diğer çalışanlar hepsi işlerinin başında biz yaşlılara hizmet vermek için canla başla çalışıyorlar. Çalışanların her biri ayrı-ayrı köy ve kasabalardan gelmişler. Bu tesiste birbirlerini tanımışlar. Ve kısa sürede iş arkadaşı olmuşlar. Öğle sıkı samimiyet oluşturmuşlar. Nöbetleşe işlerini hiç aksatmadan; sevgi, samimiyet, Güleryüz ve tatlı dille işi götürüyorlar. Bu davranış biçimleri biz yaşlıları sevindiriyor, mutlu ediyor. Hele hele orada yaşayan biz yaşlılara karşı ki davranış biçimleri sabırlı, metanetli ve oldukça da saygılı, hürmetli davranmaktadırlar.

İşte bu davranış biçimleri biz yaşlıları mutlu etmektedir. Bu güzel davranış halleri iyi insan, iyi vatandaş olmanın bir gereğidir.

Hayat boyu çalışıp çabalayıp ta alın teri ve göz nuru dökerek helal çalışıp, helal kazanç sağlayan ve bu helal kazancı bu huzurevinin yapımına yatırım yapan Naime Yılmaz ve İsmail Yılmaz eşleri rahmet ve şükranla anıyorum. Bu tesisin burada idamesi sürdükçe, nice yaşlılar bu tesiste huzur içinde yaşayacaklar. Ve nice insanlar buradan iş istihdamı edinecekler.

Ülke kenarında kalmış, birçok devlet hizmetini zamanında alamamış, mağdur yaşamayı taş edip bağrına basan Şavşat halkı hem devletinden, hem de hamiyetperver insanlarımızdan hizmetler beklemektedir. Naime Yılmaz hanım kardeşimizden sonra Şavşat’ımıza “kadın sosyal sığınma ve yaşamevi” yaptırarak hayırda ikinci sıraya giren Ulusoylar’dan,  Ülkü Ulusoy kardeşimizin bu yatırımıda Şavşat halkını sevindirmiş ve mutlu etmiştir. Kendilerine Şavşat halkı şükran duymaktadır. Ülkü Ulusoy hanım kardeşimizi bu hayra yönlendiren kıymetli hemşerimiz DR. Yavuz Akaltun’ada Şavşat halkının ve saygıları vardır.

Bu iki hayır tesislerinde nic insanlara dolu dolu hizmetler verip ne kadar insanı mutlu edeceği aşikârdır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek