...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İnegöl Şavşatlılar Derneği’nden Halep’e Yardım

13 Mart 2017 - 1.427 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»İnegöl Şavşatlılar Derneği’nden Halep’e Yardım
İnegöl Şavşatlılar Derneği’nden Halep’e Yardım

İnegöl Şavşatlılar Derneği’nden Halep’e Yardım

İnegöl Şavşatlılar Derneği 1 Tır İle Suriye-Halep’e 500 Çuval Un Gönderdi

Suriye’de sivillere yönelik saldırılar ve özellikle de Halep’in kuşatma altında olması sebebiyle bölgede yaşayan mazlum halka yardım edebilme adına İnegöl Şavşatlılar Derneği bir tır ile Halep’e 500 çuval un gönderdi.

Toplanan yardımları Halep’e götürmek için yola çıkan araçları, Şavşat Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Arslan, İnegöl Şavşatlılar Derneği Başkanı Durmuş Aydın, İHH İnegöl Şube Başkanı İlhan Tatlı ve vatandaşlar dualarla yolcu etti.

İnegöl Dernek Başkanı Durmuş Aydın Yardım Edenlere Teşekkür Etti

İnegöl Şavşatlılar Derneği Başkanı Durmuş Aydın; “Dernek önünde yardım araçlarını Halep’e uğurladıktan sonra bir açıklama yaptı. Başkan Aydın yaptığı açıklamada; “İnegöl Şavşatlılar Demeği olarak Suriye’de devam eden iç savaş nedeniyle on binlerce insanın çaresizlik, açlık içinde olduğunu görerek, Türkiye’mizin dört bir etrafında başlatılan yardım kampanyalarına bizde dernek üyelerimizle beraber katılmaya, destek olmaya, yardım etmeye karar verdik. İnegöl Şavşatlılar Derneğimizin binin üzerinde dernek mensubuna, üyelerimize mesajla ‘Halep’e bir çuval un gönder’ çağrısını yaparak yardım kampanyamızı başlattık. Dernek yönetimimize güvenen, üyelerimizin yardım çağrımıza gönüllü olarak severek katkıda bulunmaları, bizleri son derece memnun etmiştir. Geçmişte sosyal, kültürel ve yardım faaliyetle-rinde bulunan İnegöl Şavşatlılar Derneği bugünde hayırsever üyelerimizden toplanan 23 bin 470 lira ile alınan bir TIR dolusu 500 çuval unu Suriye’ye, Halep’e kardeşlerimize gönderilmek üzere İHH’ya teslim ediyoruz. Ben buradan bu yardımın toplanmasına sebep olanlara, yardım yapanlara emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Birlik beraberliğimizin devamını dilerken, ülkemizi bölmeye çalışan iç ve dış mihraklara fırsat vermeyeceğimizi bildiriyor, şehit ve gazilerimize tüm kahramanlarımızı minnet ve rahmetle anıyoruz. İnegöl Şavşatlılar Derneği şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada birlik ve beraberlik içinde İnegöl’ümüze ve ülkemize hizmet etmeye devam edecektir.” dedi.

İnegöl İHH Başkanı İlhan Tatlı “İnegöl’den 2 Milyon Liralık Yardım Gitti”

İnegöl İHH Başkanı İlhan Tatlı ise yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı. Tatlı; “Böyle bir hayırlı işte emeğiniz bulunduğu için hepinize teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Suriye’nin durumunu hepimiz iyi biliyoruz. Bu savaş altıncı senesine girdi. Her iki saatte bir çocuğun öldüğü, toplamın da 450 bin insanın hayatını kaybettiği ve milyonlarca insanın da göçe zorlandığı bir duruma geldik. Biz İnegöl İHH olarak, İnegöl halkının destekleriyle 2016 yılında 60 TIR yardım gönderdik. Bugünde Sarı Caminin önünde 6 TIR uğurlayacağız. Toplamda 66 TIR göndermiş olacağız. Ve buda yaklaşık 2 milyon liralık bir rakama tekabül ediyor. Suriye’de neler var? Suriye’de hakikaten büyük bir yıkım, zulüm var. Orada 600 bin civarında yetim var. Bizim en büyük korkumuzdan bir tanesi de şu; bu yetimlere başkaları sahip çıkacak. Yarın veya öbür gün birer canlı bomba olarak ülkemizde ya da dünyanın herhangi bir yerinde patlatılacaklar. Suriye’de ki yıkımın maliyeti 255 milyar dolar. Biz İHH İnsani Yardım Vakfı olarak, Aralık ayında bin 500 TIR yardım malzemesini gönderdik. Cenab-ı Allah’tan dileğimiz şudur ki, bu savaş biran önce bitsin. Ve herkes huzurlu bir şekilde yaşamaya devam etsin” dedi. Ve Şavşatlılar Derneğine örnek davranışı için teşekkür etti.

Diğer yandan Şavşat Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Arslan ise yaptığı kısa açıklamada; İnegöl’de Şavşat’ı en iyi temsil eden İnegöl Şavşatlılar Derneği Yönetim Kuruluna yaptıkları özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek