...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1706 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İnegöl Şavşatlılar Derneği 6. Olağan Genel Kurulunu Yaptı

28 Nisan 2016 - 1.718 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»İnegöl Şavşatlılar Derneği 6. Olağan Genel Kurulunu Yaptı
İnegöl Şavşatlılar Derneği 6. Olağan Genel Kurulunu Yaptı

İnegöl Şavşatlılar Derneği 6. Olağan Genel Kurulunu Yaptı

İnegöl Şavşatlılar Kültür Ve Dayanışma Derneği’nin 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı. Tek Liste İle Gidilen Seçimde Başkanlığa Durmuş Aydın Getirildi

Bursa İnegöl Şavşatlılar Derneği’nin 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı Eda Düğün Salonu’nda yapıldı. Toplantıya İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, Ak Parti İlçe Başkanı Adem Demirel ve yönetim kurulu, MHP İlçe Başkan Vekili İrfan Bayram ve yönetim kurulu, CHP İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar ve yönetim kurulu, Saadet Partisi İlçe Başkanı Vekili Fahrettin Bayraktar ve yönetim kurulu, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve diğer dernek temsilcileri katıldı.

Toplantı, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divan heyetinin oluşturulmasının ardından, yönetim ve denetleme kurulunun raporları okunarak ayrı ayrı ibra edildi. Ardından görevi devredecek olan Dernek Başkanı Metin Elmacı, sinevizyon eşliğinde bir konuşma yaptı. Metin Elmacı, başkanlık yaptığı dönemde yapmış oldukları faaliyetleri anlattı ve kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunarak “Bu birliğin devam etmesini diliyorum. Türkiye’de yüzlerce dernek var. Ancak böyle birlik ve beraberlik içerisinde faaliyet gösteren çok nadir dernekler vardır. Bu birlikteliği sağladığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek başkana ve yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diliyorum.”dedi.

Metin Elmacı’nın konuşmasının ardından tek liste ile gidilen seçimde, İnegöl Şavşatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanlığı’na Durmuş Aydın getirilirken, yönetim kurulu asil üyeliklerine İbrahim Ural, İlker Tokdemir, Ayhan Aşık, Fuat Akaltun, Emirhan Torun, Oktar Yaran, Hanefi Saraç, Bayram Öztürk, Mehmet Süner, Tekin Kumaş, Murat Aydın, Atanur Balcı, Adnan Güner, Sebahattin Temiz, Fatih Sultan Mehmet Zengin ve Adnan Demir seçildiler.

Durmuş Aydın İkinci Kez Başkan Seçildi

Yapılan Genel Kurul Toplantısında İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Aydın, ikinci kez İnegöl Şavşatlılar Derneği Başkanlığına seçildi. Durmuş Aydın, katılımcılara teşekkür ederek birlik ve beraberlik mesajları verdi. Aydın, sosyal-kültürel faaliyetlerinin yanında en önemli hedeflerinin var olan dernek arsasına bina yapmak olduğunu söyledi. Başkan Aydın, “Sizler beni ikinci kez bu göreve getirdiniz. Bana destek veren, vermeyen tüm dernek üyelerine teşekkür ediyorum. Derneğimiz kurulduğu günden beri faaliyetlerini en iyi şekilde sürdürmüştür. Bundan sonra da en güzel hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Yeni dernek binamızı yapmak için maddi desteğe ihtiyacımız olacaktır. Aidat ve bağışlarla yeni dernek binamızı yapmaya çalışacağız. Ben, derneğimizin kurulmasında ve bu günlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ben ve yönetim kurulunda görev alan arkadaşlarım, üzerimize düşen görevi layıkıyla yapmaya çalışacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi. Başkan Aydın’ın konuşmasının ardından İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban da genel kurulda kısa bir konuşma yaptı. Taban, Şavşatlılar Derneği’nin İnegöl’de yerinin özel olduğunu belirterek üyesi olduğu derneğin çalışmaları ile gurur duyduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından toplantı üyelerin karşılıklı sohbetleri ile son buldu.

 

 

Haber: Caner Altunkaya

Şavşat’ın Sesi Gazetesi

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

önder çelik
21 Şubat 2020 - 15:20

Durmuş AYDIN başkana başarılar diliyorum.

TemaFabrika
Teknik Destek