...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İmam Hatip Okulları Yarıştı

28 Mart 2016 - 1.541 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»İmam Hatip Okulları Yarıştı
İmam Hatip Okulları Yarıştı

İmam Hatip Okulları Yarıştı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Tarafından Düzenlenen “Genç Bilaller, Genç Seda” Sloganıyla Artvin Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası Ezan Okuma ve Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Yapıldı.

Genç Bilaller, Genç Sada” Sloganıyla Artvin Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası Ezan Okuma ve Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Yapıldı

Şavşat Belediye Düğün Salonunda düzenlenen İmam Hatip Liseleri Arası Ezan Okuma ve Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışmasına Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci, Şavşat Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş, Şavşat Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Akif Yalduz, ilçe Müftüsü İdris Yavuzyiğit, İlçe Müftüleri, kurum amirleri, sivil toplum temsilcileri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından yarışmalarla ilgili olarak Şavşat İmam Hatip Lisesi Müdürü Akif Yalduz bir konuşma yaptı. Yalduz yaptığı konuşmada; “Sizin en hayırlınız Kuran’ı öğrenen ve öğretendir” buyuran Peygamberimiz s.a.v bütün Müslümanların Kuran’la yaşayarak iki dünya mutluluğu kazanmalarını istemiştir. Kuran-i Kerim’i doğru okumak ve okutmak her Müslümanın en önemli görevi olmalıdır. İslam Tarihini incelediğimiz Zaman şu Hakikati görürüz; Müslümanların en güçlü, en başarılı ve en mutlu dönemleri Kuran-i Kerim’i doğru okuyup, doğru anlayıp ve hayatlarına doğru uyguladıkları Zamanlara rastlamaktadır.

Günümüzde yaşanan sıkıntıların temelinde yatan neden, toplum olarak Kur’an-ı Kerim’ den uzaklaşmamızdır. “Kur’an nesli bir toplumun oluşması için var gücümüzle çalışmamız gerekir. Gençlerimizin elinde Kur’ an, sinelerinde iman, dillerinde ise Allah’ın zikri olmasını, fay-dalı bireyler olmalarını istiyoruz.” Yalduz konuşmasının devamında İmam Hatipli gençlerin ülkenin maddi ve manevi gelişiminde katkısı olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti.

“İmam Hatip gençliği hem maddi hem de manevi ilimleri okuyarak adeta iki kanatlı kuş gibidirler. Dolayısı ile ülkemizin maddi ve manevi gelişimin de İmam Hatip gençliğinin katkıları oluyor ve olmaya da devam edecektir. Allah bu gençliği mahcup etmesin ve bir daha fetret devri yaşatmasın. Buraya gelerek bu gençlere destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. ” Günün hayırlı olmasını temenni ediyorum.”dedi.

Oldukça renkli görüntülere sahne olan programda Şavşat İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan İlahiler ve Sema gösterileri katılımcılar tarafından büyük beğeni kazandı.

Programda Genç Seda Kur’ an-ı Kerim okuma yarışmasında Yusufeli Anadolu İmam Hatip Lisesinden Hasan Koçak 92,25 Puanla Birinci, Şavşat Anadolu İmam Hatip Lisesinden Ahmet Dündar 92 Puanla İkinci, Hopa Anadolu İmam Hatip Lisesinden Enes Muhammet Güven 92 Puan Üçüncü olurken, Genç Bilaller Ezan okuma yarışmasında ise Borçka Anadolu Lisesinden Kerim Bülbül 94,80 Birinci, Murgul Anadolu İmam Hatip Lisesinden Hızır Yegin 94,25 İkinci, Hopa Anadolu İmam Hatip Lisesinden Metin Büyük 92,60 okulu öğrencileri ise üçüncü oldu.

Dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildikten sonra program sona erdi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek