...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İlçemizde Tübitak 4006 Bilim Fuarı Devam Ediyor

26 Mayıs 2016 - 1.128 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»İlçemizde Tübitak 4006 Bilim Fuarı Devam Ediyor
İlçemizde Tübitak 4006 Bilim Fuarı Devam Ediyor

İlçemizde Tübitak 4006 Bilim Fuarı Devam Ediyor

Meydancık Çok Programlı Anadolu Lisesi Tübitak 4006 Bilim Fuarı Sergisi Açıldı

TÜBİTAK’ın desteklediği ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik hayata dair yeni icatların gerçekleştirilmesi, bilimi sevdirme, yeni bilim insanları yetiştirmeyi hedefleyen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisinin sonuncusu Meydancık Çok Programlı Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonunda açıldı.

Meydancık Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Bilim Fuarı açılışına Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, İlçe Jandarma Bölük Komutanı J.Yzb. Cüneyt Yüksel, Askerlik Şubesi Başkanı Per. Ütğm. Kayhan Sercan Haklı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Soner Gögerçin, İlçe Müftüsü İdris Yavuzyiğit, Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Nahit Temel, Atatürk İlkokulu Müdürü Alparslan Gül, köy muhtarları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bilişim Teknolojisi, Biyoloji, Matematik, Kimya, Tarih, Coğrafya, Psikoloji dalında toplam 22 projenin tamamı hakkında Proje Koordinatörü Matematik Öğretmeni Gülşah Yaşar’dan bilgi alan Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı ve beraberindekiler projeleri hazırlayan öğretmen ve öğrencileri tebrik ettiler.

22 projenin sergilenip sunulduğu fuar, davetliler tarafından büyük bir ilgi ile gezildi. Proje sahibi öğrenciler, davetlilere projelerini tanıttılar.

Fuar sayesinde problem becerilerini geliştirme, yeteneklerinin farkına varma ve teknolojiyi aktif kullanma hakkında bilgi sahibi olan Meydancık Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında kendilerine eşlik eden okul idareci ve öğretmenlerine de teşekkür ettiler.

Programın sonunda davetlilere okul yönetimi tarafından sıcak ve soğuk içecekler ve kuru pasta ikram edildi. Program hatıra fotoğrafı çekiminin ardından son buldu.

 

Haber: Caner Altunkaya

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek