...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İlçemizde Taekwondo Kursu Öğrencileri Kuşak Sınavına Girdi

09 Haziran 2016 - 1.676 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»İlçemizde Taekwondo Kursu Öğrencileri Kuşak Sınavına Girdi
İlçemizde Taekwondo Kursu Öğrencileri Kuşak Sınavına Girdi

İlçemizde Taekwondo Kursu Öğrencileri Kuşak Sınavına Girdi

Şavşat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Katkılarıyla Ve Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürlüğü Tarafından Organize Edilen Taekwondo Kursuna Devam Eden Öğrenciler İçin Kuşak Sınavı Yapıldı.

2015-2016 Eğitim ve öğretim yılının başlaması ile Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi Spor Salonunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Taekwondo Antrenörü Hilmi Atasever yönetimindeki 38 öğrenci çalışmalarına başlamış, beyaz kuşak kursunu tamamlayarak bir üst kuşak olan yeşil-mavi kuşak sınavını geçmek için ter döktüler.

8 Haziran 2015 Çarşamba günü Gençlik Merkezinde yapılan kuşak sınava 38 lisanslı taekwondo öğrencisi ve veliler katıldı.

Yapılan kuşak sınavında öğrenciler, öğrendikleri temel teknik ve pumseleri başarılı bir şekilde uygulayarak bir üst kuşağa terfi etmeye hak kazandılar.

Amacımız Taekwondo Sporunu ve Felsefesini Öğretmek

Şavşat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü ve Taekwondo Antrenörü Hilmi Atasever yapılan sınavla ilgili açıklamalar yaptı. Atasever, “Federasyon müsabakalarına katılabilmek için belirli dönemlerde kuşak sınavları düzenleniyor. En düşük kemer olan beyaz kuşaktan siyah kuşağa geçmek için öğrencilerin toplamda dört sınava girmeleri gerekiyor. Bugün bu sınavların bir bölümünü gerçekleştiriyoruz. Sınavda öğrencilerin derse devamlılığı, davranışları ve saygılarına da bakıyoruz. Burada bizim amacımız sadece taekwondo öğretmek değil, taekwondo felsefesini öğretmeyi de hedefliyoruz.” Dedi.

Sınava giren öğrenciler ise taekwondo kurslarının keyifli geçtiğini belirterek kuşakları başarı ile tamamlayacaklarını belirttiler.

 

Haber: Caner Altunkaya

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek