...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İlçemizde Öğrencilere Bisiklet Dağıtımı Etkinliği Gerçekleştirildi

12 Mayıs 2016 - 1.976 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»İlçemizde Öğrencilere Bisiklet Dağıtımı Etkinliği Gerçekleştirildi
İlçemizde Öğrencilere Bisiklet Dağıtımı Etkinliği Gerçekleştirildi

İlçemizde Öğrencilere Bisiklet Dağıtımı Etkinliği Gerçekleştirildi

Sağlık Bakanlığı’nın yürütmüş olduğu “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat” programı kapsamında Artvin ilçelerinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin belirlemiş olduğu ilkokul, ortaokul ve yatılı bölge okullarındaki öğrencilere yönelik bisiklet dağıtımına Şavşat’ta devam edildi.

İlçemiz Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen bisiklet dağıtım törenine Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç, Yaygın Eğitim Müdürlüğünden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebru Saygın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş, Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürü İsmail Çelik, İlçe Daire Amirleri, Okul ve Kurum Yöneticileri, Yerel Basın Mensupları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bisiklet dağıtımı vesilesiyle törende konuşma yapan Artvin Halk Sağlığı Müdürü Dr. Abdullah Güleç, yaşamı kaliteli hale getirmenin bir yolunun da yaşama hareket katmaktan ve obezite ile mücadeleden geçtiğini belirterek, “Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasın-da yapılan protokol gereği sağlıklı yaşam ve sporun hayatımıza katkısını artırma adına, bugün İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğümüzce belirlenen çocuklarımıza bugün bisiklet dağıtımı yapacağız. Hastalık gelmeden nasıl kaliteli bir hayat sürdürebiliriz? Bunun için çalışıyoruz” dedi. Güleç, konuşmasına bisikletlerin hayırlı olması temennisi ile son verdi.

Başkan Öztürk’ten Bisiklet Yolu Müjdesi

Dağıtım töreninde Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk açıklama yaptı. Öztürk; “Sağlıklı yaşam kültürünün öğrencilere kazandırılmasında bisiklet dağıtım kampanyasının etkin rol oynayacağını düşünüyorum. Belediyemizce gençlere fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılarak sağlıklarının korunması ve gelecekte sağlık sistemi üzerinde oluşabilecek potansiyel yükün azaltılması için toplumda bisiklet kullanımının teşvik edilmesi, sportif aktivitelere olan ilgilerinin arttırılması ve sosyal yaşam alanlarının genişletilip iyileştirilmesi amacıyla bisiklet yolu yapı-mı çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

Başkan Öztürk, açıklamaların devamında, “dağıtılan bisikletler ile çocuklarımızın rahatça yol almaları için yeni hastane yolu üzerinde Çiçek Nene Caddesinde bisiklet yolu yapıyoruz. Bisiklet yolu hizmete açıldığında hep beraber bisikletle sağlıklı yaşam programı düzenleyeceğiz ve yolumuzun açılışını yapacağız. Destek veren vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek konuşmasına son verdi.

Konuşmaların ardından İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç, ilçemiz Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk ve protokol üyeleri tarafından, ilçe genelindeki okullarda öğretim gören öğrencilere 30 adet bisiklet dağıtıldı.

 

Haber: Caner Altunkaya

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek