...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İlçemizde Kitap Okuma Etkinliği

06 Nisan 2016 - 1.760 kez okunmuş
Ana Sayfa » Şavşat»İlçemizde Kitap Okuma Etkinliği
İlçemizde Kitap Okuma Etkinliği

İlçemizde Kitap Okuma Etkinliği

Şavşat Atatürk Ortaokulu Bahçesinde Ay Yıldız Gösterili Kitap Okuma Etkinliği Yapıldı

5 Nisan 2016 Salı günü ilçemiz Atatürk Ortaokulu bahçesinde kitap okuma etkinliği yapıldı. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş, Eğitim Bir-Sen Artvin İl Başkanı İbrahim İnce, İlçe Emniyet Amiri Vekili Bünyamin Şeker, Nüfus Müdürü Nuran Subaşı, Gençlik Spor İlçe Müdürü Hilmi Atasert, Sosyal Hizmetler Müdürü Kandemir Dede, Ziraat Bankası Müdürü Akın Akkuş, Atatürk Ortaokulu Müdürü Aysun Atabek Altun bazı daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Atatürk Ortaokulu Kitap Okuma Etkinliği Güzel Görüntülere Sahne Oldu

Okul bahçesinde toplanan öğretmen, öğrenciler ve diğer davetlilerin kitap okumak için oturuş şekli ile Ay Yıldız yapmaları kitap okuma etkinliğine ayrı bir renk kattı.

Etkinlikte, öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanması yönünde bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş, Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Caner Altunkaya’ya açıklamalarda bulundu. Yokuş, yaptığı açıklamada “Tarih boyunca kazanılan başarıların temelinde bilgi ve kitap vardır ama ne yazık ki, günümüzde kitap okuma artık o kadar revaçta olmamakla birlikte, insanların çoğu da bilgiye ihtiyaç duymamaktadır.

Bugün birçok öğrencimiz televizyon ve oyun bağımlısı haline gelmiş ve bilgiden uzak kalmıştır. Bizler öğretmen ve veliler olarak öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmalıyız. Kitap okuyan insan kültürlüdür ve nerede ne konuşacağını bilen bilinçli insandır. Kitap okuyan insan hızlı düşünür. Hayal gücünü güçlendirir ve yaratıcılığını arttırır. Kitap okumak hayatımızı güzelleştirir ve insanlarla iletişimimize katkı sağlar. Toplumumuzun bilinçli ve zeki insanlara ihtiyacı var. Allah, Peygamberimize ilk olarak ‘Oku’ emrini vermiştir.” Dedi.

Atatürk Ortaokulu Müdürü Aysun Atabek Altun ise et-kinlik ile ilgili yaptığı açıklamada  “21. yüzyılda iletişim çağındayız. Çocuklarımız, iletişim çağında kendi ailesiyle bile iletişimi kesiyor. Çocuklarımızı kütüphanelerden, okumalardan, eğitim yuvalarından uzaklaşıyorlar. Malesef bu çağın böyle bir sıkıntısı var. Bizler yaptığımız eğitim hizmetlerinin yanı sıra geleceğimizin doktorlarını, mimarlarını, hukukçularını yetiştirmek, bu ülkeye hayırlı birer evlat olabilmeleri için hem atalarımızın yazdığı kitapları okutmak hem de kütüphanelerimizden daha fazla yararlanmalarını sağlamak için okul kütüphanemizi donattık.” dedi.

Yapılan kitap okuma etkinliği sonunda öğrencilere Okul Müdürü Aysun Atabek Altun tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek