...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1754 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İlçemizde Karne Heyecanı

20 Haziran 2016 - 1.277 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»İlçemizde Karne Heyecanı
İlçemizde Karne Heyecanı

İlçemizde Karne Heyecanı

İlçemizde 1130 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Sona Erdi

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı 17 Haziran 2016 Cuma Günü sona erdi. Eğitim Öğretim yılının sona ermesi nedeniyle ilçemiz Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde bir tören düzenlendi.

Düzenlenen törene; ilçemiz Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, İlçe Emniyet Amiri Komiser Bünyamin Şeker, Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Tören öncesi Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı ve beraberindekiler okulları ziyaret ederek öğrencilerin karne heyecanına ortak olup, öğrencilere karnelerini takdim ettiler.

İlçemizde Çok Programlı Lisesinde 52 öğrenci, İmam Hatip Lisesinden 15 öğrenci, Anadolu Lisesi’nden 56 öğrenci, Meydancık Çok Programlı Lisesi’nden 39 öğrenci olmak üzere toplamda 162 öğrenci liseden mezun olurken, Şavşat Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Köprüyaka Ortaokulu ve Meydancık Yatılı Ortaokulundan toplam 141 öğrenci ortaokuldan mezun oldu.

Diğer yandan 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı sonunda ilçemizde 1130 öğrencinin karne aldığı öğrenildi.

Program kapsamında Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı; Eğitim ve öğretim yılının bitmesiyle bir açıklama yaptı. Ambarcı yaptığı açıklama da; “Gelecekteki ümidiniz ve canınızdan çok sevdiğiniz çocuklarınız 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılını bugün itibariyle tamamlamış bulunmaktalar. Yoğun ve yorucu bir dönemin ardından, çocuklarınızın okuldaki başarı ve başarısızlık durumlarının değerlendirildiği karneleri bugün verildi. Çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken; Çocukları-mızı kesinlikle diğer çocuklarla kıyaslamamalı ve karne notlarını cezalandırma aracı olarak gör-memeliyiz. Karnenin hiçbir zaman çocuğunuzdan daha önemli olmadığını unutmayarak bir değerlendirme yapmalıyız. Bu vesile ile 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında, çocuklarımızın yarınlara daha iyi, daha bilgili, daha donanımlı hazırlanmaları için ellerinden gelen gayret ve fedakârlığı gösteren, tüm okul müdürlerimize, çok değerli öğretmenlerimize, anne-babalara, okul aile birliği yönetici ve üyelerine, bu dönemde de vermiş oldukları özverili katkılarından dolayı teşekkür ediyor, tüm öğretmen ve öğrencilerimizin aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir tatil süreci geçirmelerini diliyorum’’ dedi.

Karne töreninde duygusal anlar yaşanırken program öğrencilerin öğretmenleriyle ve velileriyle hatıra fotoğraf çektirmesiyle son buldu.

 

HABER :CANER ALTUNKAYA

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek