...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İlçemizde 30 Ağustos Zafer Bayramı Törenlerle Kutlandı

01 Eylül 2016 - 1.424 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»İlçemizde 30 Ağustos Zafer Bayramı Törenlerle Kutlandı
İlçemizde 30 Ağustos Zafer Bayramı Törenlerle Kutlandı

İlçemizde 30 Ağustos Zafer Bayramı Törenlerle Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramının 94. Yıl dönümü, Bütün Yurtta Olduğu Gibi İlçemizde de Törenlerle Kutlandı

Şavşat Kaymakamlığı Önünde Gerçekleştirilen Tören, Atatürk Anıtı’na Çelenk Konulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın Okunmasıyla Başladı.

Törene Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Garnizon Komutanı Aytuç Ünsa, Şavşat Belediye Başkan Vekili Halis Çelik, Cumhuriyet Savcısı Hasan Turkut, Askerlik Şubesi Başkanı Per.Ütğm. Dilruba Karabaş,  Emniyet Amiri Eray Çınar, İl Genel Meclis Üyesi Ertan Turan, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtına çelenklerin konulmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstikal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Törende Per. Ütğm. Dilruba Karabaş günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Karabaş yaptığı konuşmada; “Bugün Türk milletini Dünya haritasından silip tarihe gömmek ve öz yurdu Anadolu’dan atmak isteyen düşmana karşı Türk Milletini ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin son darbeyi indirdiği büyük zaferin 94. Yıl Dönümünü kutluyoruz. Bu büyük zafer yıllarca süren çetin ve zorlu savaşlarla yıpratıldık-tan sonra düşman işgali altında yok edilmek istenen büyük Türk Milletinin ve onun bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetlerinin her türlü imkânsızlık ve yokluğa rağmen birlik ve beraberlik içerisinde neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. 30 Ağustos 1922 tarihi sadece yüce milletimizin bağımsızlık aşkının görkemli bir anıtı değil, aynı zamanda dünyadaki mazlum milletlerin yüreklerinde özgürlük ateşini yakan, onlara heyecan ve yön veren, ışık tutan bir meşaledir.

Tarih boyunca bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı kendine bayrak edinmiş olan yüce Türk Milleti: Vatanımızı işgal eden düşmanlara karşı sırtında bebeği ile cephane taşıyan kadını, ihtiyarı aziz vatan için can vermekten çekinmeyen, erkeği ve genciyle ordu-millet bütünleşmesinin eşsiz bir örneğini göstermiştir. Bu mücadelenin en güçlü dayanağı ise Ulu Önder Atatürk’ün “Ya İstiklal, Ya Ölüm” parolası olmuştur.

Aziz Şavşatlılar; aziz Türk Milletinin namus ve şerefini, vatanın bütünlüğünü korumak için seve seve can vermeye hazır olduğumuzu, bu güzel serhat ilçemiz olan Şavşat da aynı ruh ve inançla tüm dünyaya bir kez daha haykırıyor ve diyoruz ki; Bize emanet edilen bu cennet vatanı, bu kutsal toprakları ilelebet muhafaza edecek, Türk Bayrağı ve Sancağı sonsuza dek dalgalandıracağız. Gücünü milletin desteğinden alan, Atatürk ilkelerine bağlı onun en önde savunucusu ve kurucusu olan Türk Silahlı Kuvvetleri milletinin emrinde olup şeref ve gururu için her yerde, her zaman göreve hazır dimdik ayaktadır. Bu vesile ile vatanımız uğrunda kanlarını ve canlarını feda ederek bizlere bugünleri armağan eden başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi minnet ve şükran duygularıyla anı-yor, aramızdan ebediyen ayrılanlara Tanrı’dan rahmet diliyoruz.” dedi.

Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı Makamında Tebrikleri Kabul Etti

Konuşmanın ardından Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı makamında tebrikleri kabul etti.

Kaymakam Ambarcı burada yaptığı konuşmada ise; “Öncelikle 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum. 94 Sene boyunca da bu zaferleri kutladık ve kutlamaya da devam edeceğiz. Malum yaşadığımız sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Bu terör örgütleri ülkemizde üst üste operasyon yapma peşinde. Bizde devletimizin kararlılığı, milletimizin dirayeti ve sizlerin sayesiyle inşallah bu terör sıkıntılarının üstesinden geleceğiz. Hepimizin bildiği gibi geçen hafta bir şehit verdik. Şavşat’ın tarihinde görülmemiş bir olay. Bu olay hepimizi derinden üzdü, derinden yaraladı. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılarımız var tabi hepsine de Allah şifalar versin. Bizim en büyük temennimiz bu türlü saldırıların yaşanmaması, bunların son olması. Ama her zaman dediğimiz gibi bunlar devlet-millet el birliğiyle, iş birliğiyle üstesinden gelinebilecek hadiseler. İnanın şuan ilçemizde terörle mücadele konusunda yeterli sayıda güvenlik personelimiz var. Jandarma Özel Harekât, Komanda Birliği, Polis Özel Harekâtımız önemli sayıda güvenlik güçlerimiz var. Ama malum Şavşat’ın arazi yapısının ormanlık olması, dağlık olması, köylerinin birbirinden çok bağımsız olması, dağınık olması yerleşim yerlerinin, yaylalarının kışlalarının azım-sanmayacak sayıda çok olması terörle mücadelemizi ister istemez biraz zorlaştırıyor. Bizim sizlerden, vatandaşlarımızdan tek istediğimiz terörle alakalı aldığınız duyumları varsa bu konudaki bilgilerinizi bizim yetkili mercilerimize bildirmeniz bize çok yardımcı olacaktır. Terör saldırılarının biran önce son bulması ümidi ile hayırlı günler diliyorum. Tekrar 30 Ağustos Zafer Bay-ramınızı bayramınızı kutluyorum” dedi.

Tebriklerin kabulünün ardından tören programı sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek