...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İlçemizde 19 Mayıs Coşkusu

19 Mayıs 2016 - 2.450 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»İlçemizde 19 Mayıs Coşkusu
İlçemizde 19 Mayıs Coşkusu

İlçemizde 19 Mayıs Coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İlçemizde Törenlerle Kutlandı

Hükümet Konağı önündeki kutlamalar sabah 09:30’da Atatürk Anıtı’na Çelenk konulmasıyla başladı.

Törenlere Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Garnizon Komutanı J.Yzb.  Cüneyt Yüksel, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hilmi Atasever, İl Genel Meclisi Üyeleri Hasan Temiz ve Ertan Turan, Daire amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Şavşat’ta Yapılan Kutlamalara Atatürk Ortaokulu Bahçesinde Devam Edildi

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Kurtuluş mücadelesini başlatmasının 97. Yıldönümü kapsamında düzenlenen kutlama programına Şavşat Atatürk Ortaokulu bahçesinde devam edildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hilmi Atasever, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. 19 Mayıs’ın bir milletin kendi kaderine sahip çıkma günü olduğunu belirten Atasever, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak, Kurtuluş Savaşı’nı başlatmasının 97. Yıldönümünü kutluyoruz. Cumhuriyet tarihimizde önemli bir kilometre taşı olan 19 Mayıs 1919 tarihi, bir milletin kendi kaderine sahip çıkma azim ve kararlılığını ortaya koyduğu ve ulusal Kurtuluş Savaşımızın başladığı tarihtir.” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü, Gençlere Seslendi

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hilmi Atasever konuşmasının devamında gençlere seslenerek “Sevgili gençler, unutmayınız ki sizler, Türk ulusuna istiklal aşkını veren, Kara Fatma’ların Nene Hatun’ların, Yalnız Efe’lerin; sizler, Sivas Kongresinde “Ya İstiklal, Ya Ölüm!” diyen Mustafa Kemal’lerin, Kazım Karabekir’lerin; sizler, Antepli Şahin’lerin, Sütçü İmam’ların, Seyit Onbaşı’ların torunlarısınız. Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içerisinde büyük fedakarlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve korumak, gelecek kuşaklara aktarmak en başta gelen vazifenizdir. Bu bayram, Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Gençliğine verdiği değerin ve duyduğu güvenin ifadesidir. Bu günü Türk gençliğine bayram olarak hediye etmiş ve muhtaç olduğu kudretin damarlarındaki asil kanda mevcut olduğunu söyleyerek Türk gençliğinin gücünü nereden alması gerektiğini işaret etmiştir. Ülkemizi bölmek ve yıkmak isteyenlerin bütün çaba ve girişimleri, bu hitabın oluşturduğu çelikleşmiş irade önünde yol olmaya mahkumdur. Türk gençliği kendisine bırakılan emaneti canı pahasına da olsa koruyacak ve şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklar, bu necip milletin yurdu olmaya ilelebet devam edecektir. Bu duygularla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, bayramınızı tebrik ediyorum.” dedi.

Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi, Türk Gençliğinin Ataya Cevabı ve Gençlik Marşı Öğrenciler Tarafından Coşkuyla Okundu

Konuşmanın ardından Şavşat Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Emin Yaşar, Türk gençliği adına bir konuşma yaptı. Emin Yaşar konuşmasında, 19 Mayıs’ın Türk tarihi açısından önemini belirtti. Törende Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi, Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinden Süleyman Çağatay Gül tarafından okundu. Ardından Türk Gençliğinin Ataya Cevabı Şavşat Anadolu Lisesi öğrencilerinden Okan Kurtuluş tarafından okutuldu. Gençlik Marşı ise Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Özgür Şahin yönetiminde okundu.

Program, günün anlam ve önemi ile ilgili şiirlerin okunması ile devam etti. Törende, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri verilmesinin ardından; Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından tekvando gösterisi yapıldı.

Tören Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi folklor ekibinin gösterisiyle son buldu.

 

 

Haber: Caner Altunkaya

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek