...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1719 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İlçemiz Özel Eğitim Sınıfı Öğrencileri Eğlence Programı Düzenledi

19 Mayıs 2016 - 1.480 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»İlçemiz Özel Eğitim Sınıfı Öğrencileri Eğlence Programı Düzenledi
İlçemiz Özel Eğitim Sınıfı Öğrencileri Eğlence Programı Düzenledi

İlçemiz Özel Eğitim Sınıfı Öğrencileri Eğlence Programı Düzenledi

Şavşat İlçe Özel Eğitim Sınıfları Engelliler Haftası Nedeniyle Kutlama Programı Düzenledi

Şavşat İlçe Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri Engelliler Haftası nedeniyle eğlence programı düzenledi. Programa Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, İlçe Jandarma Bölük Komutanı J.Yzb. Cüneyt Yüksel, Askerlik Şubesi Başkanı Kayhan Sercan Haklı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş, İlçe Emniyet Amiri Eray Çınar, İl Genel Meclisi Üyesi Hasan Temiz, Atatürk İlkokulu Müdürü Alparslan Gül, Atatürk Ortaokulu Müdürü Aysun Atabek, İlçe Müftüsü İdris Yavuzyiğit, diğer okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı Şavşat Atatürk İlkokulu Müdürü Alparslan Gül yaptı. Gül, toplumun engellere olan olumsuz yaklaşımın yıkıldığında en büyük engelin ortadan kaldırılmış olacağını belirterek, “Bu gün burada bu sahnede çocuklarımıza fırsat verildiğinde neler yapabilecekleriniz sizlere göstermek istiyoruz. Çocuklarımız belki yaşıtlarının yaptıkları şeyleri yapamıyor ama onların yürekleri o kadar geniş ki gözlerinde gördüğümüz tebessüm bizlere dünyanın en büyük fedakârlık dersini veriyor. Değerli misafirle, lütfen farklı gelişen çocuklarımıza destek verelim unutmayalım ki engelli olmak kaderse, engelleri yıkmakta azimdir.” Dedi.

Program, özel eğitim öğrencilerinin okuduğu şiirlerle devam etti. Ardından okul öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan “Şirinler”, “Keloğlan” ve “Tavukları Pişirmişem” gösteriler sunuldu. Ardından özel eğitim sınıflarının yıl içinde yaptıkları çalışmalar sergilendi.

Programın sonunda Şavşat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Engellerin aşılması ve mücadele edilmesi için çaba sarf etmeliyiz. Onlara fırsat verince neleri yapabileceklerini hepimiz gördük. Okul Müdürümüze, öğretmenlerimize ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” Dedi.

Program, öğrencilerin söylediği şarkı ve türkülerle son buldu.

 

Haber: Caner Altunkaya

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek