...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İlçemiz Kirazlı Köyünde Yangın..!

08 Kasım 2018 - 417 kez okunmuş
Ana Sayfa » Şavşat»İlçemiz Kirazlı Köyünde Yangın..!
İlçemiz Kirazlı Köyünde Yangın..!

Şavşat’da Çıkan Yangın 31 Yıl Önceki Felaketi Hatırlattı

İlçemize bağlı Kirazlı Köyünde iki katlı ahşap bir evde çıkan yangın bir anda büyüyerek 2 katlı bir ev 2 ahır 3 samanlık tamamen yandı.

Şavşat’a bağlı Kirazlı köyü Buhara mahallesinde saat 12.30 sıralarında yangın çıktı. Alevler kısa sürede evin tamamını sardı. Yangına ilk müdahaleyi mahalleli yaparken, olay yerine gelen Şavşat Belediyesi İtfaiye araçları büyük bir felaketin önüne geçti.

Yangın da Elminor Çelik’e ait 2 katlı ahşap ev 3 ahır ve     1 samanlık ayrıca Adil Çelik’e ait bir samanlık tamamen yandı. Yangın, Şavşat Belediyesi itfaiye aracı ve Şavşat Orman İşletmesi, Ardahan Orman İşletmesi ve Artvin Belediyesi itfaiye araçlarının müdahalesi sonucu yangın kontrol altına alındı.

Yangına Şavşat Kaymakamı Musa Göktaş,

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Şavşat Jandarma Komutanı J.Bnb. Aytunç Ünsay’da yangın söndürme çalışmalarına bizzat katılarak ekipleri yönlendirdiler.

Yangınla ilgili olarak Kaymakam Musa Göktaş, “İlçemize bağlı Kirazlı Köyümüzde çıkan yangında vatandaşlara 1987 yılında köyde   çıkan ve 80’in üzerinde evin yanması felaketini hatırlattı. Vatandaşların bir anlık panik yapmalarını yangın söndürme ve diğer ekiplerimizin özverili çalışmaları sonucunda büyük bir felaketin eşiğinden dönüldü. Şu an köyümüzde 1 ev, 3 ahır ve 2 samanlık tamamen yandı. İtfaiye ekiplerimizin yangın yerine zamanında gitmeleri ve titiz çalışmaları büyük bir felaketi önledi. Yangının kontrol altına alındığı yerin hemen yanındaki ahşap evlere yangın sıçramış olsaydı müdahale zorlaşır ve Allah korusun eski felakete benzer bir felaket yaşanabilirdi. Devletimin vatandaşının yanındadır. Derhal hasar tespiti yaptırıyoruz. Vatandaşlarımızın mağduriyetleri giderilecek. Allaha çok şükür can kaybı olmamıştır. Herkese geçmiş olsun” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’te köylerde çıkan yangınlarla ilgili farklı bir boyut getirerek vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.

Başkan Öztürk; “Köylerimize elektrik verildiği zamanlarda sadece aydınlatma amaçlı verilmişti. O zamanlarda bu kadar teknoloji gelişmemiş ve özellikle TV ve beyaz eşya yok denecek kadar azdı. O günün şartlarında çekilen kablolar bu-gün bu kadar beyaz eşyanın tükettiği elektrik hareketliliğine cevap vermiyor. Bu konuda vatandaşlarımızın evlerinin tesisatlarını değiştirmelerini istedi.

Köy Muhtarı Selahattin Bülbül ve vatandaşlar ise çok korktuklarını ifade ederek, köyümüz yangın faciasını 1987 yılında çok acı bir şekilde ya-şadı. Yangına zamanında müdahale ile büyük bir felaketin eşiğinden dönüldüğünü ifade ederek ilçe yetkililerine ve yangın söndürme ekiplerine teşekkür ettiler.

Yangın kontrol altına alındıktan sonra olay yerinde oldukça uzak 300-400 metre mesafedeki ağaçlarda başla-yan yangın tedirginlikler yaratmaya başladı.

Yetkililer yangın tehlikesi tamamen geçene kadar ekiplerin köyde bekleyeceklerini ifade ettiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : , ,
TemaFabrika
Teknik Destek