...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İl Milli Eğitim Müdürü’nün Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

24 Kasım 2015 - 1.083 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»İl Milli Eğitim Müdürü’nün Okul Ziyaretleri Devam Ediyor
İl Milli Eğitim Müdürü’nün Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

İl Milli Eğitim Müdürü’nün Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünü ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünü ziyaret ederek Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslarla ilgili bilgi aldı.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erkan Evran’ın da bulunduğu ziyarette Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü İsmail İnan, kurum olarak özveriyle çalıştıklarını ifade ederek: “2015-2016 Eğitim öğretim yılında Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında mezun öğrencilere yönelik YGS ve LYS Hazırlık Kursları; Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunlarına yönelik KPSS Hazırlık kursları; Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi Öğrencilerine yönelik kurslar,  MEB Memurlar Görevde Yükselme Sınavına Hazırlık kursu ile Hasta Kabul, Arıcılık, Aşçı Çırağı, Hijyen Eğitimi Kursları gibi çeşitli kurslarla Artvin halkına hizmet etmekteyiz” ifadelerinde bulundu.

Halk Eğitim Merkezi’nin mezun öğrencilere yönelik açmış olduğu YGS ve LYS Hazırlık Kurslarını gezerek kursiyerlerden kursun gidişatı ile ilgili bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, öğrencilere Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında Bakanlığın yaptığı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Kahveci, Bakanlığın öğretmenlerden oluşan komisyon tarafından hazırlanan 40 bin soruluk test bankası olduğuna söyleyerek, ayda bir kez yine Bakanlığın uygulanacak olan deneme sınavlarıyla öğrencilerin başarı düzeylerinin tespit edileceğini ifade etti. Ayrıca EBA (Eğitim Bilişim Ağı) partalının bundan sonra eğitimde aktif olarak kullanılmasının, öğrenciler ve öğretmenler için son derece önemli olduğunu bildirdi. Kursiyerler sağlanan bu imkânlardan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Ardından Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde Açık Öğretim Lisesi öğrencilerine yönelik açılmış olan destekleme kursunu ziyaret eden Kahveci, öğrencilere ücretsiz kurslar hakkında bilgi verdi ve öğrencilerin taleplerini dinledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde açılan çeşitli kurslardaki başarılı çalışmalarından dolayı başta Kurum Müdürü İsmail İnan olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür ederek ziyaretini sonlandırdı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek