...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1730 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İl Genel Meclis Üyeleri, Maden Gerçeğini Araştırmak İçin Maden Sahalarına Gezi Düzenledi

21 Mart 2016 - 876 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»İl Genel Meclis Üyeleri, Maden Gerçeğini Araştırmak İçin Maden Sahalarına Gezi Düzenledi
İl Genel Meclis Üyeleri, Maden Gerçeğini Araştırmak İçin Maden Sahalarına Gezi Düzenledi

İl Genel Meclis Üyeleri, Maden Gerçeğini Araştırmak İçin Maden Sahalarına Gezi Düzenledi

İl Genel Meclis Üyeleri Madenciliği Yerinde Tespit Ediyor

 

Artvin İl Genel Meclisi, Belediye Meclis Üyeleri ve Sivil Toplum Örgüt Temsilcileri ile birlikte Türkiye’de madenciliğin yapıldığı bölgelere inceleme gezisi düzenledi. Geziye ilişkin İl Genel Meclis Başkanlığı tarafından kamuoyunu bilgilendirme maksatlı açıklamada da bulunularak gezinin amaçları hakkında bilgi verildi. İlk olarak Kastamonu Küre maden sahasında incelemelerde bulunan heyet, yaklaşık bir hafta sürecek gezi boyuna, Eskişehir, İzmir, Samsun ve Rize’de maden işletmelerinde incelemelerde bulunarak madencilik gerçeğini bu illerde araştıracak. Kastamonu Küre’den başlayan geziye ilişkin İl Genel Meclisi Başkanlığı’ndan basın açıklamasında bulunulurken, açıklamada; “ 9 Mart 2016 Çarşamba günü Artvin İl Genel Meclisi üyelerimizin tamamı ile birlikte Cerattepe Maden Sahası inceleme ve bilgilendirilmek maksadıyla ziyaret edilmiştir.

Bu bağlamda diğer illerde açık işletme ve kapalı galeri işletme şeklinde çalışan madenler hakkında bilgi edinmek, çevreye zararlarının olup olmadığını yerinde görmek ve incelemek amacıyla bir seyahat programı düzenlenmiştir.

İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcilerinden oluşan heyet ile ilişikteki program dahilinde sözkonusu yerler ziyaret edilecektir” ifadelerine yer verildi.

 

İlk Ziyaret Noktası Kastamonu Küre Oldu

 

Artvin İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri ve Sivil Toplum Örgüt Temsilcilerinden oluşan heyetin ilk ziyaret noktası Artvin Cerattepe Maden İşletmesi’ni yapmayı planlayan şirket olan Etibakır Maden İşletmesi tarafından işletilen Kastamonu Küre Maden Sahası oldu. Kastamonu Küre’de maden işletme sahasını gezen ve bu bölgede ki maden incelemelerini tamamlayan heyet aynı zamanda Küre’deki vatandaşlar ve kamu kurum kuruluşları ile stklarla görüşerek madencilik hakkında bilgi topladılar. Küre’deki gezisini tamamlayan heyet Ankara’ya geçerek burada bir gece konakladıktan sonra Eskişehir’e giderek maden sahasında incelemelerde bulunacakları öğrenildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek