...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1653 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İftihar Edici ve Sevindirici Bir Projeyi Şavşat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Başlattı

20 Aralık 2018 - 340 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»İftihar Edici ve Sevindirici Bir Projeyi Şavşat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Başlattı
İftihar Edici ve Sevindirici Bir Projeyi Şavşat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Başlattı

Projenin adı “Şavşat okuyor” projesidir. Güzel ve hem de çok güzel bir ad konularak fiiliyata geçmiş bir projedir.
Şavşat “Sakin şehir” unvanı ile insanların ve hatta duyum alan bütün uzak ve yakın çevre insanlarının ilgilerine nasıl odaklandıysa, Şavşat bu sıfatı ile sevilen Şavşat olduysa; “okuyan Şavşat” projesi ile de Şavşat, kültüreğitim öğretim yönünden de yeniden tanınıp takdire hayran bir Şavşat olacaktır.
Bendeniz kitapları seven, her kitabı dost ve arkadaş edinen, kütüphaneleri ise daha çok seven, her kütüphaneyi evim edinmek isteyen, günlük uğrak yerlerimden birinin de Şavşat halk kütüphanesi olduğudur.
1213 aralık 2018 tarihlerinde Atatürk orta okulu öğrencilerinin Türkçe öğretmeni Yeliz KAYA ve okul müdiresi Aysun ATABEK ALTUN yönetiminde bir şube öğrenci grubu ile Şavşat Halk Kütüphanesinde “Şavşat Okuyor” projesinin uygulanmasına fiilen başlanmıştır.
Şavşat ilçe milli eğitim müdürü Erkan EVRAN ve milli eğitim şube müdürü Ahmet KARAÇALI da projenin işleyişinin takipçisi olarak öğrenci grubunun arasındaydılar.
Olay, olabildiğince sevindirici ve de övündürücü bir olaydır. Projenin yapımcısı ve de uygulayıcı durumunda olan Şavşat ilçe milli eğitim müdürü Erkan EVRAN ı ve de milli eğitim şube müdürlerini canı gönülden kutluyorum.
Bu olay, bir çığır açmaktır. Bu çığırın açılışı Şavşat tan, doğudan başlamış, batıya doğru ilerleyip gidecektir.
Okumayan Türkiye nin okuyan Türkiye’nin at başını Şavşat çekmiş olacaktır.
Okuyan Şavşat “projesi zaman içinde göl dalgaları gibi yayılacak, açılacak, kurumlara girecek. İş yerlerine girecek. Kahvehanelere girecek. Ailelere girecek. Ceza evlerine girecek. Hatta huzur evlerine bile girecektir.
Bu vesileyle” Okuyan Şavşat” la başlayan bu aydınlanma projesi “ Okuyan Türkiye” projesine dönüşecektir.
Bu kitap okuma hareketi kitap yazarlarını, dergi çıkaranlarını, gazete basanlarınıda tetikliyecektir. Yeniden bir uyanış başlayacaktır. Bu uyanışın bendi Şavşat ve de Şavşat Milli Eğitim Müdürlüğü olacaktır.
İslam peygamberi Hz Muhammed e Kuran ayetleri nazil olurken ilk nazil olan ayet ”İKRA” dır Anlamı OKU demektir.
“Güneş girmeyen doktor girer” bu bakımdan evlerimizi inşa ederken güneş girmesini isteriz. Güneş girmeyen evin insanları hasta olurlar.onun için böyle evlere doktor girer demişler. “Kitap, dergi, gazete girmeyen evlere de cehalet girer “
Bir eve, bir mahalleye, bir köye,bir kasabaya veya bir şehre cehaletin girmesi oraya adı koyulmamış felaketler getirir. “ Okumamış bir insanın başucunda olacağına okumuşun ayak ucunda ol demişler”.
“Okuyan Şavşat” projesi Halk Kütüphanesi çalışanlarını da hem hareketlendirdi hem de sevindirdi. Gördüm ki 1 dk bile boş zamanları yok.
Olanca dilek ve temennim, yakalanan bu projenin yakasını bırakmamaktır. En iyi sonuçlar alınana kadar usanmadan yılmadan işleyiş kazandırmaktır.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek