...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Huzur Sanatı

17 Şubat 2018 - 519 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Huzur Sanatı
Huzur Sanatı

Huzur Sanatı

 

Hayattan mutluluk almak için hem beden sağlığımızı hem de ruh sağ-lığımızı korumak çok önemlidir.Bunun içinde bazı mutluluk ipuçlarını aşağıda siz okuyucularımla paylaşmak istedim.

Acılara mutsuzluğa odaklanmak kolaydır ve eğer aklınızı meşgul eden bir sorun varsa, elbette sürekli  o sorunu düşünürsünüz. O yüzden yapmanız gereken  sadece o ana odaklanmaktır. İçtiğiniz kahve, yağan yağmur, yüzünüze vuran güneş, o anda sizde gülümseme oluşturacak  her hangi bir detaya odaklanın.

Sıkıntılı zamanlarda kendinizi hapsetmeyin .Kalabalığa karışın, caddeye çıkın ve insanların arasına karışın.Bir yerin kapısından girdiğinizde gülümseyin.Gülümsemeniz karşılık bulduğunda  keyfiniz yerine gelir.

Gittiğiniz kafede size servis yapanla, yan masada oturanla, girdiğiniz dükkanda ki bir satış elemanıyla veya bankta yanınızda oturan ihtiyarla kim olursa olsun onunla sohbet edin.Bazen aradığınız cevaplar  hiç tanımadığınız insanların sözlerinde gizlidir.

Çaresizlik ve sıkıntı içinde olduğunuz zamanlarda kendinize yapılacaklar listesi hazırlayın.Bu liste enerjinizi olumlu yönde değiştirmeye yarayacak  ve size umut verecektir.Ayrıca bu listeleri yaparken hiç umulmadık fikirlerle karşılaşabilirsiniz.

Çoğu zaman üzgün hissettiğinizi yüksek sesle söylemek , zihinsel ağırlığın hafiflemesini sağlar.Kendi kendinize veya güvendiğiniz birine söyleyin.

Eğer bir hedefiniz yoksa kendinizi yorgun, bitkin ve depresif  hissetmeniz normaldir.Bu hisler sağlığınıza zarar verir.Bir hedef belirleyin ve ona ulaşma planları yapın, üstüne de hayal kurun.

Eğer sıradan bir yürüyüş aklınızdakileri ruhunuzdakileri  temizlemeye yetmediyse  koşmaya gidin.En rahatlatıcı aktivitelerden biridir. Sağlıklı bir de spor yapmış olursunuz

En sevdiğiniz, güldüğünüz filmi veya eğlenceli olduğu söylenen bir filmi  seyredin. Televizyonda bir iki saat  geçirmek  kafanızı dağıtmaya yarayacaktır.

Çocukların masum dünyasına girmek ve onlarla zaman geçirmek size hem diğer sıkıntıları unutturur hem de  enerjinizi değiştirir.

Yani kısacası hayatta sağlıklı ve huzurlu olmanın yolu hayatı, yaşamayı ve insanları sevmekten geçer.Sağlık ve esenlik dileklerimle.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek