...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hopa’da Taşkın Koruma İnşaatı İhalesi Yapıldı

25 Ocak 2016 - 1.122 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Hopa’da Taşkın Koruma İnşaatı İhalesi Yapıldı
Hopa’da Taşkın Koruma İnşaatı İhalesi Yapıldı

Hopa’da Taşkın Koruma İnşaatı İhalesi Yapıldı

 

Artvin’in Hopa ilçesi Yeşil Köy yerleşim yerleri ve tarım arazilerinin Güverginlik ve Çaylık dereleri taşkınlarından korunması ile Hopa ilçesi Çamlı Köyü Çamlı Deresi taşkın koruma inşaatı işi ihale edildi.

DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada;“21 Eylül 2015 tarihinde 2015/152032 ihale kayıt numarası ile ilana çıkan Artvin Hopa ilçesi Yeşil Köy yerleşim yerleri ve tarım arazilerinin Güverginlik ve Çaylık Dereleri taşkınlarından korunması ile Artvin Hopa ilçesi Çamlı Köyü Çamlı Deresi Taşkın Koruma İnşaatı işi ihale edildi.

Söz konusu iş Kut-Kon İnşaat Taahhüt Nakliye Turizm Ticaret ve Sanayi Limited Şirketinin yükleniminde kalmıştır. Yüklenici ile 21 Ocak 2016 tarihinde sözleşme imzalanmıştır. İşin süresi 650 gün olarak belirtildi. İş kapsamında Çamlı Deresinde 697 metre taşkın koruma duvarı ile 1 adet menfez, Zennat Deresi’nde 354 metre taşkın koruma duvarı ile 3 adet menfez ve Yeşilköy Deresinde 123 metre taşkın koruma duvarı ile 1 adet yaya köprüsü yapılacak.

Bu imalatların yapılması halinde Hopa ilçesi Yeşil Köy Köyü ile Çamlı Köyü taşkın zararlarından korunmuş olacak” ifadelerine yer verildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek