...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HOPA’DA ÇAYKUR DEPOLARININ BULUNDUĞU ALAN ÜNİVERSİTEYE TAHSİS EDİLDİ.

21 Kasım 2015 - 1.265 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»HOPA’DA ÇAYKUR DEPOLARININ BULUNDUĞU ALAN ÜNİVERSİTEYE TAHSİS EDİLDİ.
HOPA’DA ÇAYKUR DEPOLARININ BULUNDUĞU ALAN ÜNİVERSİTEYE TAHSİS EDİLDİ.

HOPA’DA ÇAYKUR DEPOLARININ BULUNDUĞU ALAN ÜNİVERSİTEYE TAHSİS EDİLDİ.

İLYAS GÜVEN “HOPA ‘YI ÜNİVERSİTE ŞEHRİ YAPACAĞIZ”.

Akparti Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven “Çay kur Çay İşleri Genel Müdürlüğünün ilçemizde Ortahopa mahallesinde bulunan 6500m2 kapalı çay deposunun ve depoya ait açık alanların Ardeşen’de bulunan Milli Emlak’ a ait arazi karşılığında takas yolu ile Çoruh Üniversitesine devri yapılmıştır” dedi.

HOPA-2007 yılında kurulan Artvin Çoruh Üniversitesi bünyesindeki Üniversitenin Hopa yerleşkesinde 1850 öğrenci eğitim görüyor. Ak parti Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven Çay kur Çay İşleri Genel Müdürlüğünün Orta Hopa mahallesinde bulunan 6500m2 kapalı çay deposunun ve depoya ait açık alanların Ardeşen’de bulunan Milli Emlak’ a ait arazi karşılığında takas yolu ile Çoruh Üniversitesine devrinin yapıldığını açıkladı.

Güven yaptığı açıklamada, İktisadi ve İdari Bilimler fakültesi bünyesinde; İksisat, İşletme, Kamu yönetimi ve Siyaset Bilimi, bölümlerinin yine, Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde Sosyoloji bölümünün ve bu yıl eğitime başlayan İlahiyat fakültesi ile beraber sadece fakültelerde beş bölümde,  950 öğrencinin eğitim gördüğünü, Meslek Yüksek Okulu bünyesinde ise Lojistik, Bankacılık ve Sigortacılık, Mekatronik, Otomasyon kontrol teknolojisi, İnsan kaynakları, Deniz ve Liman İşletmeciliği bölümlerinde, altı bölümde  900 öğrencinin eğitim gördüğünü, Fakülte ve Meslek Yüksek Okullarında toplamda şu an için yaklaşık 1850 öğrencinin eğitim görmekte olduğunu söyledi.

Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güven açıklamasında şunları söyledi: “Milletvekilimiz Dr. İsrafil Kışla’nın ısrarcı girişimleri ile üniversitemize kazandırdığı Çay kur depolarının olduğu alanın üniversiteye devri ile yapılacak yeni binalarda açılacak yeni bölümlerle beraber bu sayıyı önümüzdeki yıllarda 5000’li rakamlara ulaştırmayı hedefliyoruz. Hopa’mız için amacımız ilçemizin üniversite şehri haline gelmesidir. Bu konuda çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.

Çok değil bundan 6 yıl önce ilçemizdeki iş adamlarımıza birer derslik yaptırıp en azından 100 öğrenci ile meslek yüksek okulu bölümünü nasıl açtırtabilirizin hesabını yapar iken, Milletvekilimiz Dr. İsrafil Kışla’nın üniversitemize verdiği ciddi desteklerle bugün iki binli rakamlara ulaşmayı konuşuyor olmanın ilçe olarak haklı gururunu yaşamaktayız.

Yine bu yıl kız ve erkek öğrencilerimizin hizmetine açılan Kredi Yurtlar Kurumuna ait yaklaşık 700 öğrenci kapasiteli öğrenci yurtlarımız yıldızlı otel konforunda ilçemizde eğitim gören üniversiteli gençlerimize hizmet vermektedir. Yurtlar konusunda da Milletvekilimiz taleplerimizi geri çevirmemiş, çözüm noktasında öncü olmuştur.

Bu manada kendisi de bir eğitimci olan Milletvekilimiz Dr. İsrafil Kışla’ ya ilçemize eğitim alanında yaptığı katkılardan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni dönemde de kendisinin ilçemize bu ve benzeri katkıları sağlayacak plan ve projelerinin olduğunu biliyoruz. Üniversitemize kazandırılan Çay kur depo alanının Hopa’mıza eğitim alanında yeni atılımlara vesile olmasını temenni ediyorum”  dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek