...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hırszılar Şavşat’da Boş Evlere Dadandı

11 Mart 2019 - 171 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Hırszılar Şavşat’da Boş Evlere Dadandı
Hırszılar Şavşat’da Boş Evlere Dadandı

İlçemize bağlı Yaşar Köyünde hiç kimsenin yaşamadığı bir mahalleye giren kimliği belirsiz kişi ve kişiler 9 evi soyarak çaldıkları eşyalarla birlikte kayıplara karıştı.

 

Yaşar Köyüne bağlı Melekgilin Mahallesine giden hırsızlar önce bir kişinin evinde bulunan güvenlik kamerasının kablolarını kestikten sonra güvenlik kamerası cihazını da yanlarına alarak diğer boş evlerin kapılarındaki kilitleri kırarak kapı kilitlerini kıramadıkları evlerinde balkonlarına çıkarak pencereleri kırıp içeri girdi. Evlerden bakır güğüm, tencere, teşti, kazan ve bulabildiği değerli eşyaları alarak kayıplara karıştı. Konuyla ilgili olarak İlçe jandarma ekipleri yoğun bir çalışma başlattı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Ömer BİLGİN
16 Mart 2019 - 11:30

Şavşat’ın bir çok köyünde özellikle kış aylarında vatandaşlarımız gurbette olmaları nedeniyle bir çok köylerimizde ve mahallelerimizde yaşayan çok az insan mevcuttur. Son zamanlarda başta Şavşat SAYLICA (Karavat) köyünde bir çok evin talan edildiği ve hemen akabinde BENİMDE MENSUBU BULUNDUĞUM ŞAVŞAT YAŞAR KÖYÜ (DABAGETİL) DE 2012 YILINDA YAŞAR KÖYÜ (DABAGETİL) MELEKGİL MAHALLEMİZDE RAHMETLİ BEKTAŞ BİLİR’İN EVİ, AHIR VE SAMANLIĞININ TAMAMEN YANARAK KUL OLMASI VE OCAK 2019 DA YİNE AĞALDABALILAR MAHALLEMİZDE ADEM KAYAINI EVİNİN TAMAMEN YANIP KUL OLMASI VEEEE AKABİNDE YAŞAR KÖYÜ (DABAGETİL) MELEKGİL MAHALLEMİZDE 11 ADET EVLERİN (EVLERİMİZİN) KAPILARI PENCERELERİ KIRILARAK İÇERİ GİREREK ESKİ ATADAN DEDEDEN KALAN TARİHİ VE MANEVİYAT DEĞERİ OLAN EŞYALARI VE RUHSATLI SİLAHLARI ÇALARAK KAYIPLARA KARIŞMIŞLARDIR.ÖZELLİKLE 2012 TARİHİNDEN İTİBAREN KÖYÜMÜZDE YAŞANAN NAHOŞ OLAYLARIN NE HİKMETSE BUGÜNE KADAR FAİLLERİ BULUNAMAMIŞTIR.KONU İLE İLGİLİ BAŞTA ARTVİN CUMHURİYET BAŞ SAVCILIĞI İLE ŞAVŞAT CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI BU KONUYA MUTLAKA EL ATMALILAR.AYRICA GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİN BÜTÜN KÖYLERİMİZLE İLGİLİ GÜVENLİĞİ ÖZELLİKLE KIŞ AYLARINDA DAHA SIK VEYA FARKINDALIK OLARAK YAPMALILAR.İNANIYORUM Kİ BU YAPANLARIN EN KISA ZAMANDA YAKALANIP ADALETE TESLİM EDİLEREK HAK EDEN CEZALARINI ALIRLAR. YÜCE ADALETİMİZE GÖVENİM SONSUZDUR. SAYGILARIMLA ÖMER BİLGİN YAŞAR KÖYÜ (DABAGETİL) MELEKGİL MAHALLESİNDEN

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek