...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1719 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HİÇBİR ŞEY DAHA GÜZEL OLMAYACAK

30 Haziran 2016 - 1.246 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»HİÇBİR ŞEY DAHA GÜZEL OLMAYACAK
HİÇBİR ŞEY DAHA GÜZEL OLMAYACAK

HİÇBİR ŞEY DAHA GÜZEL OLMAYACAK

 

Facebook denen ucuz cengaverlik sahası her patlama sonrasında olduğu gibi bir uygulamayı devreye soktu. “Güvende olduğunu bildir.”

*

Birileri, merak edenlerine ”GÜVENDEYİM” mesajı verseler de kimsenin güvende olduğunu sanmıyorum. Çünkü bu, kaç gün süreceği belli olmayan bir tatlı yalan.

*

Bugün bomba Bizden uzakta  patladı sadece. Ateş başka yüreklere düştü. Ama kimse güvende değil artık. Özellikle bu ülkede yaşayan kimse güvende değil.

*

Trafiğe çıkın,kaç tane katille yan yanasınız. Bayram için yola çıkacaksınız belki de. Sahiden güvenli bir yolculuk mu bekliyor sizi? Bayram sonrası kaza raporlarını hatırlayın.Kaç kaza, kaç ölü kaç yaralı?

*

Her yıl bini aşkın işçi hayatını kaybediyor iş kazalarında. Ocak patlıyor, asansör düşüyor. Bazı yurttaşlarımızın payına düşen ise, destan yazan kamu görevlilerinin kurşunları, gaz fişekleri.

*

Ve teror. Bölücü olanıyla yıllar önce tanıştık. Bitti bitecek demiştik ki birileri geldi “açılım” dedi. Neyi açtılar, kapattılar kimse anlamadı. Bir masa kurdular ortaya. Bal şerbeti içtiler, al gülüm ver gülüm yaptılar. Beraber megri megri diye türküler söylediler, sıra geceleri yaptılar.

*

Sonra birden devrildi masa. Kimse üstüne almadığına göre bizim alaca dana devirmiş olmalı herhalde. O günden sonra  yüzlerce güvenlik mensubu, yüzlerce -adı ne olursa olsun Kürt çocuğu- ve olan bitende hemen hiç günahı olmayan yüzlerce insan parça parça oldu, olmaya devam ediyor.

*

Ya romantik küskünler, ikdidarın uzun zamandır koruyup kolladığı hala daha vururken kıyamadığı  IŞİD diyemediği, aynı anlamdaki Arapçasını söyleyerek maskelemeye çalıştığı DAEŞ’in katliamları…

*

Hangi tarlalarda yeşerdi sizce? Kimin koynunda beslenip büyütüldü. İsrail askeri yetkilisi diyor ki “IŞİD’in tamamen bitmesine karşıyız.” Bizden birileri de gizli gizli diyor ki “Hay ağzına sağlık biz de bitmesine karşıyız.”

*

Çünkü bu bölgede biz dahil, herkes hasımlarına karşı kullanmak üzere terorist besledi yıllarca.

*

Dededen toruna BARZANİ Türkiye’de saklandı, korundu kollandı, İran’a karşı kullanıldı. Halen de bizim iyi Kürt’ümüz. APO ve tayfası Suriye’nin iyi Kürt’ü oldu yıllarca. Ama öncesi var bunun.

*

1970’lerdeyiz. Müslüman Kardeşler örgütü Türkiye dahil, tüm Müslüman nüfuslu ülkelerde taraftar toplamaya başlıyor. Çevremizdeki birçok dine yakın insanın elinde, İHVAN teorisyenleri, Hasan El Benna’nın, özellikle Seyyid Kutup’un kitapları var.

*

Türkiye’nin  bu kitaplarla büyüyen “Müslüman Kardeşleri”, 12 Eylül Paşalarının koltuk altlarında semirtilerek iktidara hazırlanıyorlar.

*

Tabii İHVAN projesinin arkasında da Sovyetleri İslam’la çökertmeyi planlayan “Yeşil kuşak”çı ABD ve onun bölgedeki üssü Suudi Arabistan ve körfez ülkeleri.

*

İsrail’in başındaki en büyük sıkıntı Suriye. Suriye’nin başı sıkıntıya girmeli. Müslüman Kardeşler  örgütü ne güne duruyor?

*

ABD’nin stratejik ortağı Türkiye MİT aracılığıyla  destekler İHVAN’ı. 1979-82 arasında Suriye’de onlarca saldırı yapar bu örgüt.Yüzlerce insan öldürür. 1982’de Hafız Esad yönetimi, bu örgüte dönük büyük bir katliam yapar. Bazı kaynaklara göre 20.000 muhalif ve sivil katledilir.

*

Olayın arkasındaki Türkiye parmağını görür Suriye. APO ve ekibini Lübnan’da, kontrolü altındaki BEKAA Vadisi’ne yerleştirir, bakar, besler, hareket alanı sağlar. Sonrası uzun hikaye.

*

Diğer ülkelerde kanla boğulan İHVAN bizde  eksik de olsa demokrasimizin varlığı sayesinde barışçı yollarla iktidardadır. Arkasında yine ABD vardır. Parti programı ABD’de yazılmış, görev talimat ve taksimatı ABD’de yapılmıştır. Abdurrahman Dilipak, Fehmi Koru ve daha nicelerinin yalancısıyım ben.

*

Dün Müslüman Kardeşlerine yapılanı unutmayan bizimkiler, birilerinin BOP’lamasıyla oğul ESAT’a yüklendiler. Militanlara silah desteği, eğitim ve lojistik destek sağladılar. Onlar güya EL NUSRA’yı destekliyorlardı ama örgütler arası silah ve militan  geçişini kontrol mümkün olamazdı.

*

PKK’ya karşı geçmişte Hizbullah’ı kullanan devletimizin, PKK karşısında IŞİD’i de operasyon gücü olarak kullanmayı düşünmesi kaçınılmazdı. Adıyaman başta olmak üzere öz evlatlarımız, bu örgüt saflarına taşındı yıllarca. Ailelerin feryadına kulak vermedi iktidar. İstihbarat raporlarına rağmen SURUÇ, ANKARA ve son  ATATÜRK HAVALIMANI katliamları, bağıra bağıra geldi.

*

Önce iktidar ayırdı ölüleri ‘sizin, bizim’ diye. Katledilen Kürtler ve onlara sempati duyanlar olduğunda içten içe sevindi adeta. Sakladı gerçeği gözlerden. Milli maçlarda ölülerin yuhalanmasının milli bütünlüğümüzde açabileceği yaraları görmek istemedi. Tek derdi OY’du çünkü.

***

Bağıra bağıra geldi her şey. Görmek istemediniz. Siz, iktidar mensupları, yağcılar, yalakalar takımı, masal anlatmayı, yalan söylemeyi bırakın. Pışpışlayarak, organik yöntemlerle  büyüttüğünüz romantik, küskün evlatlarınızı bu toplumun başına bela ettiniz, az belamız varmış gibi. Toplumun en iyimser rakamla % 8’i IŞİD sempatizanı. Buna haklarında hiçbir şey bilmediğimiz SURİYELİLERİMİZ dahil değil.

*

Bu bereketli tarlayı görmezmiş gibi, eğitimi tümden tarikat,cemaatlere devretmeye çalışıyorsunuz. Yıllardır vermekten doymadıklarınıza şimdi de çocuklarımızı veriyorsunuz beden  ve ruhlarındaki taciz ve tecavüz yaraları bu kadar tazeyken.

*

İŞİD’lere yeni  üretim sahaları hazırlıyorsunuz göre göre.

*

Yıllardır bize büyük bir yalanlar söylediniz,”Herşey güzel olacak” diye. Önce gerçeğimizi, sonar    ruhumuzu, en sonunda da hayatımızı çaldınız.

*

Ben bu yalanınıza alet olmayacak, kimseye bu yalanı söylemeyeceğim. Kirli politikalarınızla, yetiştirdiğiniz bu insanlarla dünya daha güzel olmayacak.

*

Bu acı, tüm dünyayı etkileyecek. Ama en çok BATI kapısında sığıntı olan İslam alemi acı çekecek.

*

Bu masal mutlu sonla bitmeyecek. Hiçbir şey daha güzel olmayacak.Çünkü  biz-insan olmanın gereklerini unutanlar- daha güzel bir dünyayı hak etmiyoruz.

*

Siz halâ güvende sanın kendinizi…Güvendeyim diye FACEBOOK’a malzeme olun,bir sonraki katliamın muhtemel kurbanları. Masal dinlemek ve uyumak güzel çünkü…

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek