...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HEVESLENDİĞİNİZ OSMANLI !

13 Ocak 2016 - 1.260 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»HEVESLENDİĞİNİZ OSMANLI !
HEVESLENDİĞİNİZ OSMANLI !
HEVESLENDİĞİNİZ OSMANLI !
Birileri bizi, Atatürk Türkiye’sinden uzaklaştırıp çağdışı bir yönetim anlayışına sürüklemeye çalışıyor. Bunu yaparken de her fırsatta Atatürk’le, cumhuriyetle, demokrasiyle savaşıyor. Büyük önderin bize işaret ettiği çağdaş Türkiye’den uzaklaştırmak için her yolu, her yöntemi deniyor. 1930 lu yıllarla bugünü kıyaslayarak Atatürk’ü toplumun gözünde küçük düşürmeye çalışıyor.
Uyguladığı yöntemlerden birisi de; Osmanlı Devlet düzenini daha ihtişamlı, daha güçlü, daha adil, daha hakkaniyetli göstermeye çalışmasıdır.
Osmanlı gerçekten sanıldığı ve bize gösterilmek istendiği gibi adil bir anlayışa sahip miydi? Gerçekten İslami ve insani kurallara göre yönetiliyor muydu? Bu imparatorluğun başındaki insanlar namuslu, dürüst, seviyeli, terbiyeli insanlar mıydı?
Bakınız ben birkaç örnek vereceğim. Merak eden, aksini savunan, itirazı olan varsa “google’ye” yazar bakar.
Osmanlı devletinin başındaki padişahların tamamının (bir-iki istisna dışında) anneleri Türk ve Müslüman değildir. Annesi Türk ve Müslüman olmayan çocuk Türk olabilir mi? Hadi diyelim ki sonradan Müslüman oldu, peki sonradan Türk olabilir mi? Osman Bey’den başlayarak tamamının eşi yabancı uyrukludur. İsteyen araştırsın.
Osmanlı padişahlarının neredeyse tamamı katildir. Öyle sıradan katil de değil, ya kardeş katili, ya baba katilidirler.
Bakın ben şimdi sırayla vereceğim. Siz de araştırın.
Osmanlı Devletinin kurucusu Osman Bey (1298-1326): Amcası Dündar Beyi öldürtmüştür.
1.Murat (1359-1389): Oğlu Savcı Bey ile kardeşleri Halil ve İbrahim’i öldürtmüştür.
Yıldırım Beyazıt (1389-1402: Kardeşi Yakup’u öldürttü.
I.Mehmet “fetret dönemi” (1402-1421: Kardeşi İsa Çelebi’yi boğdurttu. Şeyh Bedrettin ve arkadaşlarını idam ettirdi.
II.Murat (1421-1451): Kardeşi Mustafa’yı öldürttü.
II.Mehmet-yani FATİH SULTAN MEHMET (1451-1481): En çok övündüğümüz padişah, İstanbul fatihi padişah iki yaşındaki kardeşi Ahmet’i ve sadrazamlar Çandarlı Halil Paşa ile Mahmut Paşa’yı öldürttü.
II.Beyazıt (1481-1512): Kardeşi Cem sultan ile savaş yaptı. Cem Sultan 13 yıl Rodos’ta tutsak yaşadı. Veziri Gedik Ahmet Paşa’yı öldürttü. Kendisi de oğlu Selim (Yavuz Sultan Selim) tarafından öldürüldü.
Yavuz Sultan Selim (1512-1520): Babasını öldürerek tahta geçen Yavuz, Çaldıran Seferine giderken 30 bin Alevi’yi kılıçtan geçirmiş, iki kardeşini Korkut ve Ahmet’i, üç yeğenini ve üç vezirini öldürterek tarihteki yerini almıştır.
Kanuni Sultan Süleyman (1520-1566) : En uzun süreli padişahlık yapan “MUHTEŞEM” döneminde birçok ünlü isim çıkmıştır. Barbaros, Hürrem Sultan ve Mimar Sinan bu dönemin ünlülerindendir. Damat Rüstem Paşa ve Lala Paşa çekişmeleri ve dedikoduları yüzünden iki oğlu ile torunlarını boğdurttu. Ayrıca vezirleri Makbul İbrahim Paşa ve Kara Ahmet Paşayı öldürttü.
III. Murat (1574- 1595): Kendisine rakip olmasınlar diye tam 5 kardeşini öldürttü. Uçkuruna düşkünlüğü ile bilinen padişahımızın tam 110 çocuğu olmuştur. Kaç karısın olduğunu siz araştırın.
III. Mehmet (1595-1603): Yukarıdaki 110 kardeşten birisi olan sultanımız kardeş öldürme rekortmenidir. Tam 19 kardeşini ve bir oğlunu öldürtmüş, tırnakçı Hasan Paşayı boğdurmuştur.
I.Ahmet (1603-1617): Tahta çıktığında henüz sünnet olmamıştı. Celali İsyanları’nı bastırmak için doğuya gönderdiği Kuyucu Murat Paşa 30 bin kişiyi kılıçtan geçirip kuyulara gömmüştür. Sultan Ahmet Camii bu sultanın adını taşır.
II.Osman (Genç Osman) 1618-1622 : 12 Yaşında tahta oturdu. Kardeşini öldürttü. 16 yaşındayken Yeniçeriler tarafından önce ırzına geçildi, sonra öldürüldü.
IV.Murat (1622-1639): 11 yaşında tahta çıktı. Kardeşini ve altı sadrazamını öldürttü. Tütün içme yasağı bu dönemin en çok hatırlanan olayıdır.
I.İbrahim (Deli İbrahim) 1639-1648 : Balıklara yem yerine altın atardı. Askeri darbeyle öldürüldü.
IV. Mehmet (Avcı Mehmet) 1648-1687 : Beş yaşında tahta çıktı. Kösem Sultan’la Merzifonlu Kara Mustafa Paşa’yı ödürtmüştür.
II. Ahmet (1687-1695): Sadrazam Arabacı Ali Paşa’yı öldürtmüştür.
II. Mustafa (1695-1703): Şeyhülislam Feyzullah öldürüldü.
III. Ahmet (1703-1730) : Halktan çok sayıda insanı, kardeşi Şehzade İbrahimi ve çok sayıda vezirini öldürmüştür.
III. Mustafa (1757-1774): Ülkeyi yıldız falına bakarak yöneten sultanımız iki sadrazamını öldürtmüştür.
II. Mahmut (1808-1839): Yozlaşan Osmanlı devlet düzenini düzeltmek için işe kendi kardeşini öldürmekle başlar. Yeniçeri Ocağını kaldırma operasyonunda kendi ordusundan 140 bin kişi kılıçtan geçirilir.
Osmanlı’da bir de “KIZLAR AĞASI” olayı var ki evlere şenlik.
Kızlar ağası padişah ve sadrazamdan sonra Osmanlı Devletinin 3. en yüksek görevlisiydi. Sarayın, cinsel işlevi yok edilmiş (hadım edilmiş) siyah ırktan olan erkek köleleri arasından seçilirdi. Padişahın huzuruna gerektiği zaman çekinmeden çıkabilme yetkisine sahipti.
Şimdi düşünün bir zenci erkek köle olarak saraya alınıyor. Kadınlara hizmet için özel eğitiliyor. Ama ola ki bu kadınlarla arasında bir elektriklenme olursa, kadınlara bir şey yapamasın diye cinselliği köreltiliyor. Yani kısırlaştırılıyor. Ne ahlak ne ahlak!!!
Osmanlı’nın ahlakı da, dini de imanı da budur.
Bizi şimdi birileri buna özendiriyor.
1930’ ların yani Atatürk döneminin ufak tefek hatalarından yola çıkarak CUMHURİYETE saldıranların bizi götürmek istedikleri devlet düzeni ve devlet ahlakı işte budur.
Buyurun alın sizin olsun. Ben almayayım.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek